Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 април 2008
Мислења
10.727
Поени од реакции
12.001
Уште не бе можете да го прежалите Груевски? Заминува во историјата како најголем крвник врз македонскиот народ после 550 годишната окупација од турците, 1913 - 1945 окупациите. Ќе видите ќе се претопите сега у СДСМ и ќе треба да постирам глупи печатни грешки и "epic fail'' ствари и за комуњариве соросоидни.
Први април помина од поодамна. :pos:
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Па не е така. Од Курир не постирам линкови. Многу повеќе од Плусинфо на пример сум посочувал. Јас ги анализирам биографиите на функционерите. Не само на овие што се предложени... и во минатото.
Немој џорџе уште нив да ги анализираш. Доволни се на темава анализите што ги имаш направено :pos:
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Ke se slozam deka izbravte zlo. Edniot napravil doel drugiot isto na pomalo nivo.

Avstralija e super, nema vakvi gluposti, uglavno si imame pametni politicari i glasaci pa nemame potreba da birame megu zla.
Stvarno ? Nema Tvrdokorni tamu ? Nema napad na unitarnost i raznebituvanje na svetata, bibliska Avstraliska zemja ? Eve i nie se opametuvame poleka, no sigurno. Zajche, Mesijata nash...ke ne prosvetli i ke ne izvede na vistinskiot pat.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.689
Поени од реакции
23.371
Заев беше аболициран и беше на снимка фатен како бара мито.
Tuka zavrsuva prikaskata. Gledaj kakva budala ke te vodi napred, za drugoto si ima sjo slobodno neka gi osudi. Nego kazi mi koj sega ke go osudi ovoj aboliciran krimos?
 
V

viktora

Гостин
Sto bi rekol Djole los ti e izvorot na informiranje. Narod kako narod, imame i nie stoka, imaat i tie. Toa ne znaci deka treba da vadime sekirite i da se koleme. Treba razum i pamet i treba vreme.
Stetata e napravena i ke se raboti na ispravanje na zatechenite sranja od DPMNE. Toa se resursite ( politicarite ) so koi raspologame, opredeleni se i mora da se raboti so niv.
Kako sto naglasiv nekolku pati, mene mi vleva nadez stranskiot faktor koj ima ogromna zelba da ni ja sredi drzavickata. Mesijata nas, Zajche, zlaten da e...samo treba da bide poslusen, togas ke osetime promeni i blagodet. Amin.
Видовме како странскиот фактор ни ја нареди државичката во 2001.
Како грујо и заев имало и ќе има.Лесно со нив.Него тој ебен странски фактор ни го начука саглам.Веќе еднаш нека каже што кур сакаат од нас па да знаеме каде да го тераме магарето дали кон ЕУ,дали кон федерализација или некаде у пичку матер само раат да бидеме.Нормално не можеме против нив,она што им е испланирано ќе го остварат без разлика што е.Него ние да си знаеме и да си се помириме со реалноста да не се колиме меѓу себе.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.689
Поени од реакции
23.371
Ne e premier ali de facto e . Treba da si mnogu neinformiran, mnogu glup ili pak da glumis albanska glupokja ( Ja ne razumem nista i neznam nista ) za da kazes vakvo nesto. T.e moze i u pravo si, ne bese premier on bese apsoluten vladetel, diktator.

Znaci pak ti vikas toa. Ti nabil kompleks covekot, neznam sto drugo da ti kazam
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Tuka zavrsuva prikaskata. Gledaj kakva budala ke te vodi napred, za drugoto si ima sjo slobodno neka gi osudi. Nego kazi mi koj sega ke go osudi ovoj aboliciran krimos?
А кој ќе го осуди Грујо ? Што има еден куп криминали направено.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Avstralija e super, nema vakvi gluposti, uglavno si imame pametni politicari i glasaci pa nemame potreba da birame megu zla.
Па кој кур дремиш на форумов бе и ја исправаш државава од пичкаси матерна? Курот не заболе нас во аустралија какви политичари и гласачи имало
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Еве сега ќе ти го кажам ова што и порано сум го кажал за Спиро, Диме... Деца. Доволно е?
Доволно е, и премногу е. Многу жестоко ги искритикува.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Доволно е, и премногу е. Многу жестоко ги искритикува.
А пред десет години сигурно го голтнал она "да се потрпеме на млади и амбициозни луѓе кои ќе не водат напред кон евроатлантските интеграции"
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.689
Поени од реакции
23.371
Stvarno ? Nema Tvrdokorni tamu ? Nema napad na unitarnost i raznebituvanje na svetata, bibliska Avstraliska zemja ? Eve i nie se opametuvame poleka, no sigurno. Zajche, Mesijata nash...ke ne prosvetli i ke ne izvede na vistinskiot pat.

Sve ima. Imalo i genocid na aboridzini i kidnapiranje na cela generacija se so cel da napredne drzavata. Denes drzava koja edvaj postoi kolku nekoj skopski banderi e svetlosni godini od bibliska makedonija. Razlikata e lugeto i nacinot na vladeenje. Vie zamenuvate eden krimos so drug a ovde si ima sistem i plan i se raboti na nadgradba a ne unistuvanje. Ne se sekiraj za edno 30 godini ke svatite, seuste ste zaglaveni u faza na nova demokratija i pravenje eliti. Sega malku plavite ke ve kradat. Zaev ima iskustvo.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Немој џорџе уште нив да ги анализираш. Доволни се на темава анализите што ги имаш направено :pos:
Ох.. кој се јави. Не заебавај. Што е убаво со мангупски финти демек си фраер. А дупка.. ништо паметно напишано. Навистина бе.. вие од СДСМ.. по неквалитет ли ве бираа кога ве праќаа на форумов. Аман немој да пишувате, само некадарноста ја покажувате. Изгледа ве бирале да сте под лидерот по капацитет, па затоа сте толку ниско. Кај нас поинаку е, најдобри бираат. ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom