Охрид

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Со агенциja ке бидеме и вариантите са Метропол - Белву, Турист и Горица. Белву и Турист са по-далеко. За тоа прашам за Горица.
Белви ти е на плус 2 километри од Горица, и ако земиш во предвид дека е до самиот пат и имаш автобуска станица и за 20-30 денари имаш превоз до Охрид со автобус и таксисти шо возет по автобуска, плус продавници и 2 кафани во близина, ќе сватиш дека ќе ти е поисплатливо.. Иначе местополжбата на Горица е предобра, многу мирно место, и до Охрид се стигат со 25м пешачење махх, види и размислиси подобро.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
Со агенциja ке бидеме и вариантите са Метропол - Белву, Турист и Горица. Белву и Турист са по-далеко. За тоа прашам за Горица.
Нали си тр'гнала на активна почивка ,а разходката и ходененто пеша е част от това. Хем е пријатно ,хем здравословно .Охрид е красив ,в'здуха е чист и половин час ходене пеша е просто удоволствие. Аз на твое мјасто бих си взел хотел на по-спокојно мјасто ,настрана от туристическија поток.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Белви ти е на плус 2 километри од Горица, и ако земиш во предвид дека е до самиот пат и имаш автобуска станица и за 20-30 денари имаш превоз до Охрид со автобус и таксисти шо возет по автобуска, плус продавници и 2 кафани во близина, ќе сватиш дека ќе ти е поисплатливо.. Иначе местополжбата на Горица е предобра, многу мирно место, и до Охрид се стигат со 25м пешачење махх, види и размислиси подобро.
Повеке се интересирам за вракане вечер како е превоза. За тоа ми е да има автобус во близина до хотела.

Нали си тр'гнала на активна почивка ,а разходката и ходененто пеша е част от това. Хем е пријатно ,хем здравословно .Охрид е красив ,в'здуха е чист и половин час ходене пеша е просто удоволствие. Аз на твое мјасто бих си взел хотел на по-спокојно мјасто ,настрана от туристическија поток.
А нок како ке си одиме до хотел? За тоа ми е прашуването.
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Повеке се интересирам за вракане вечер како е превоза. За тоа ми е да има автобус во близина до хотела.



А нок како ке си одиме до хотел? За тоа ми е прашуването.
Автобус во близина до Горица немаш ама имаш такси до таму ... од центар до таму оклу 200 денари .. т.е 3.5 евра..
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Со агенциja ке бидеме и вариантите са Метропол - Белву, Турист и Горица. Белву и Турист са по-далеко. За тоа прашам за Горица.
Надобро е да сте сместени во Метропол ,,,имат нон стоп автобуси за Пештани и Св,Наум и многу ефтино е,ама ако одите 4 со такси немат да е скапо,таксистите се поштени не е како во Блгарија да лажат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Надобро е да сте сместени во Метропол ,,,имат нон стоп автобуси за Пештани и Св,Наум и многу ефтино е,ама ако одите 4 со такси немат да е скапо,таксистите се поштени не е како во Блгарија да лажат.
А до Охрид има ли?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.911
Поени од реакции
12.395
Baсиљон кркнал кривична пријава.
А во телефонското интервју : "Јас ништо не видов, нишо не слушнав, нишо не напрајв", а тој вратана ја рушит онде.....седи мадро.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
А во телефонското интервју : "Јас ништо не видов, нишо не слушнав, нишо не напрајв", а тој вратана ја рушит онде.....седи мадро.
Да не ти се верува да е толку глуп и наивен.Колку само имање и пари наследи и влезе прво кај Зинго па после им дал ........ на НЕБАЊАНИТЕ да го стават пратеник.
Сите да си одговараат за своите ........
Ако така им требит ,а ние да си гледаме сеир и да отепаме некоја мин на форумов.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Тане абер немат од спорт,имат најдено жртви во некој кафич...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

Kajgana Shop

На врв Bottom