Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Класично перење на мозок ти е ова, сигурно овие новороденчиња не починале поради докторска негрижа (иако имаше пример за ова) или уште помалце партизација во здравство (пошто и онака во зравството има вработени кои се членови на политичките партии - дпмне сдс дуи етц). Од друга страна на приказната, не посочува зашто починале но директно ја наметнува вината на ГАК. Дали можеби поочинале поради негрижа од родителите (да не заборавиме каква нецивилизирана планинарска раја живее во државава) како нередовни или никакви контроли и пратење на состојба на плодот кој понатака може да се роди со вродена срцева или друга мана етц (можеш да наброиш безброј здравствени причини).
Се изнесуваат точни причини зашто а не претпоставки чисто поради политички причини и наметнување на вина само на една страна. Се додека на овој начин функционира и ќе функционира објективното новинарство во државава, нема да постои новинарство и само амеби ќе веруваат на вакви рекла казала информации.
После ваква вест во нормална држава ЈО ќе има полни раце работа
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.562
Поени од реакции
20.810
Баш би сакал ако можеш да ја најдеш пресудата, ако ја има нели, за кое дело, кога и на колку време е осуден?
Мислам дека никогаш не бил осуден бил само осомничен врз база на видео доказ (немонтиран ниту сечен ниту лепен) исто како и бомбите кои ги објавија во форма на аудио запис (кој не се ниту сечени лепени и монтирани). Тие видео / аудио записи може да откријат дел од криминалот ( не и да го докажат истиот пошто очигледно нема материјални докази ) но тоа не значи дека само во тие случаеви имало криминал или обид за киминал сеедно. Којзнае уште колку пати го имаат повторено делото, не за друго станува збор за милионери. Доволно е да се види имотната состојба на лицата и со што се занимаваат во Македонија за да ти стане јасно како се заработени тие пари. Сигурно немаат нафтени полиња во двор, илу уште верувате дека во државава може нормално со труд некој да стане милионер, без поктритие грб малверзации и подршка од оној кој е на власт.
Мене ме зачудува како тоа некој кој размислува и има таков став за начин на функционирање во животов за вас е нормален, праведен за сите. Дошол/ле на власт и се моќни со позицијата која ја стекнале тоа не значи дека треба да го експлоатираат народот.
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Мора нешто бедниве да стават, сигурно нема да пишат дека паторот е историја. Кај нивната фан база паторот е вечен премиер и маченик, нешто слично како дедото на буцето од Северна.
A ti shto tolku se potresuvash okolu toa shto Kurir informira za nekakvi investicii vo Makedonija i Gruevski dava izjavi. Shto ti ja machi dushichkata. Site Grujo fanovi se svesni deka Grujo go otsviri svoeto, i svesni se deka rabotata e "odime ponatamu", na krajot na kraishtata svetoto VMRO nitu pochnalo pa nitu ke zavrshi so Gruevski. Po ugled na Solunskite sega Skopskite Atentatori se na povidok, just wait and see, ke bide zabavno.
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
30
Поени од реакции
2
Гигс, женско сум, имам одено на гинеколог и државно и приватно. Цела фамилија ми е во здравството, знам и што е и како е на секоја клиника
Зошто си не седиш во Бардовци? Коj го интересират тука твоите гинекологични проблеми и тоа дека возиш кола во гужви? Зошто се понашаш како Миjалков и не ми дозволуваш да пишувам тука со лугето кои ги интересират политичките анализи ,а не коj тебе те ебел сабаjле? Оди плети чорапи и остаj ги лугето да пишуваат слободно. Заев со вакви како тебе ништо не може да направи. Како не ти е срам да тврдите дека сум некаков психопат Гаро кога и малоумните разбраа дека сум бугарин од Бугариjа? Секоj ден кога ме нема да знаете дека Миjалкова ме е банирала и гнасно лаже и манипулира.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Јас ќе почнам да го критикувам Заев уште пред да стане воопшто премиер...го критикувам цело време уствари.
Странците го составија СЈО.
Врз СЈО моментално, поточно поодамна (теоретски) му висат опасности врз глава. Џорџе наш би рекол дека СЈО е неуставно. Мандатот му е при крај (во однос на покренување обвиненија) до јуни негде (??? не знам точно). Е сеа, постои една легална институција во држаава врз која тешко се праат опструкции. Добро, се праат, ама во оваа ситуација мислам дека тоа ќе беше неверојатно. Требаше Заев или некојси (ко паторот што ги наоѓа тодор петров, бетмен, дурловски) да покрене петиција за референдум за влегување на СЈО во Уставот на РМ, со давање на бесконечен рок и ресурси за работа. Еве анкетава, а и други на оваа тема кажуваат дека таков референдум би бил успешен.

18485896_1342709835805572_7911018377586585167_n.png

Знаеме дека пак опструкциите ќе доаѓаат од Совет на обвинители, она беззабо говно Аневски, сваровски судовите, лаличич, маличич...ама тоа ќе беше потврда дека на најголем дел од граѓаните ни е најважно да се спроведе правда и тоа да биде калап, шина во која мора следната власт да влезе и да не мрда лево-десно и да влегува у психопатски филмови за бездопирливост како паторот.
 
Последно уредено:

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.562
Поени од реакции
20.810
Зошто си не седиш во Бардовци? Коj го интересират тука твоите гинекологични проблеми и тоа дека возиш кола во гужви? Зошто се понашаш како Миjалков и не ми дозволуваш да пишувам тука со лугето кои ги интересират политичките анализи ,а не коj тебе те ебел сабаjле? Оди плети чорапи и остаj ги лугето да пишуваат слободно. Заев со вакви како тебе ништо не може да направи. Како не ти е срам да тврдите дека сум некаков психопат Гаро кога и малоумните разбраа дека сум бугарин од Бугариjа? Секоj ден кога ме нема да знаете дека Миjалкова ме е банирала и гнасно лаже и манипулира.
:lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
Фросе бан-минатор. :bance:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Зошто си не седиш во Бардовци? Коj го интересират тука твоите гинекологични проблеми и тоа дека возиш кола во гужви? Зошто се понашаш како Миjалков и не ми дозволуваш да пишувам тука со лугето кои ги интересират политичките анализи ,а не коj тебе те ебел сабаjле? Оди плети чорапи и остаj ги лугето да пишуваат слободно. Заев со вакви како тебе ништо не може да направи. Како не ти е срам да тврдите дека сум некаков психопат Гаро кога и малоумните разбраа дека сум бугарин од Бугариjа? Секоj ден кога ме нема да знаете дека Миjалкова ме е банирала и гнасно лаже и манипулира.
Гаро, нешто грешка си. Ти си за во Бардовци, не отепав јас човек со мотор. ;)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
A ti shto tolku se potresuvash okolu toa shto Kurir informira za nekakvi investicii vo Makedonija i Gruevski dava izjavi. Shto ti ja machi dushichkata. Site Grujo fanovi se svesni deka Grujo go otsviri svoeto, i svesni se deka rabotata e "odime ponatamu", na krajot na kraishtata svetoto VMRO nitu pochnalo pa nitu ke zavrshi so Gruevski. Po ugled na Solunskite sega Skopskite Atentatori se na povidok, just wait and see, ke bide zabavno.
А што па ти се ложиш на тие потемкинови села грујови бе? Што фајде гледаш ти од тие? И да се реални, а не се? Можеш да ми објасниш? Отвара таму, сече ленти, обеќава брда и долини и куп говна остава позади себе и ти тука гинеш за тоа. Имаш ли малку памет?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
А што па ти се ложиш на тие потемкинови села грујови бе? Што фајде гледаш ти од тие? И да се реални, а не се? Можеш да ми објасниш? Отвара таму, сече ленти, обеќава брда и долини и куп говна остава позади себе и ти тука гинеш за тоа. Имаш ли малку памет?
Кој гине, иселен е од земјава и овој лик. Безнадежно е малце да враќаш на дијаспорец што уште брише солзи по она во средата.
 
C

Castiel

Гостин
Тоа е тоа што го зборам ама не разбираш, проблем ти е што лупаш на празно а не ги знаеш ни точните податоци. Заев е осуден за криминал од нецел милион, односно 700.000 евра, што е далеку од МИЛИОНСКИ СУМИ (освен ако не ги глеаш у денари). Од друга страна, го имаш Груевски кој е на власт една декада и буквално мамицата и ја заеба на државата, буквално, ја опустоши. Крф сереа сите што имаа асален бизнис а не беа негови истомисленици, сфаќаш?

Еве, најкратко да ти објаснам, зошто криминалите на едниот и на другиот не се за исто прогонување. Сега, одговорими, те молам, зошто доживотен затвор за ЗЗ?
Ме интересира само од кај ти е оваа информација дека е само 700 000 евра кога се збори за сума од некаде 8 милиони евра?
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
30
Поени од реакции
2
Инаку "миjалковштината" не е од вчера. Ниту Шител и Курир. Вие сте деца на пропагандата и теророт. 50 години место Шител пропагираше "Нова Македониjа" и деjствуваше УДБА. За тоа сега сте некакви бугаросрби што се мислат за грци.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Инаку "миjалковштината" не е од вчера. Ниту Шител и Курир. Вие сте деца на пропагандата и теророт. 50 години место Шител пропагираше "Нова Македониjа" и деjствуваше УДБА. За тоа сега сте некакви бугаросрби што се мислат за грци.
Гаро која судијка ти го има случајот, Лаличиќ ли?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom