Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
http://kurir.mk/makedonija/vesti/gruevski-novata-investitsija-chagataj-kablo-vredna-6-milioni-evra-ke-vraboti-200-luge/

Аман некој нека му каже на Гвујо дека повеќе не е на власт.
Мора нешто бедниве да стават, сигурно нема да пишат дека паторот е историја. Кај нивната фан база паторот е вечен премиер и маченик, нешто слично како дедото на буцето од Северна.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Читај што пишува во уставот, не го толкувај. Ако некој „фалично“ го направил, не можеме да работиме спротивно на него.[DOUBLEPOST=1495105980][/DOUBLEPOST]
Нормално, како Оливер Андонов.
Добро пошто ти си уставен експерт, објасни ми каква е процедурата кога мандатарот нема да успее да состави влада?
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Gruevski ne e premier poveke od edna godina, a poveke i negovata partija ne e na vlast vo drzavava koja e logikata sto seuste denovive seta po maalskive ni drumovi i najavuva novi stranski investicii, asfaltiranje patista, novi teniski igralista, sportski sali, palmi, vrbi i sl. trakatanci ... se nablizuvaat lokalnite izbori da, no seuste ne e vreme za predizborna kampanja ili covekot zaboravil deka sme 2017 i momentalno e vo opozicija !
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Сака да докаже дека опозицијата владее со Македонија. На тие што не веруваме дека Заев прислушкувал од опозиција сега Грујо сака да ни докаже дека тоа е вистина со тоа што тој од опозиција ќе гради автопати.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Има некој претстава за какво психичко заболување станува збор ?
Idiotus Maximus Penis Minimus - медицински назив[DOUBLEPOST=1495120515][/DOUBLEPOST]@Ѓорѓи Н. Ѓорге, а миљонов депониран на Кочан му е од баба му наследство или сам си го заработил? Или богата жена земал?

Никогаш не ми било јасно - те гонат за лоповлук и ти се вадиш на слобода со парите што си ги украл.

Знам дека "немаш ингеренции" во сектор "крадачи во име на фамилијата", а се р'чкаш онде нешто за "вицето".....причекај да видиш ако не работи као што треба Заев како и против него би пишувал - нешто што од вас, тврдикорки е неверојатно да се види. Личите на оркестарот на Титаник - пола брод во вода, вие уште со КУРир си ја пеете песната.
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.864
Вчера на утакмицата Пелистер - Шкендија, покрај што клубот мој најсакан го освои купот, имаше интересен момент на кохезија на знамињата на двете навивачки групи и тоа шо посебно ме радува, тоа беше во градот на идниот наш премиер, кој најави дека доаѓа ерата на зближување на Македонците и Албанците.
Се споија орелот на жолта и орелот на црвена позадина!
Зошто, ќе праша некој - со воведување на ново знаме! Кога толку многу и на едните и на другите ни значи орелот, дај да го ставиме во знамето и едните и другите да бидеме задоволни! Ем ортодоксија и танатос ем орело на браќата, дури можи и друг елемент да се додаде, како на владемкд знамето што е на пример, само со лав и ѕвезда и сонцето нормално да свети! Ете задача за хералдичарите - македонски јунаци! Башка и Србите и Грците и Бугарите погодени, ама за арно погодени!
Да ти пукни душата Грујо, да беше поербап досега ќе го дотераше ова, а не сега да се шеташ по тавани ...
И после нека речи некој дека не сум визионер :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.606
Поени од реакции
43.433

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.135
Поени од реакции
85.452
Гледајте ги сега Бетмен и Богоевски на Канал 5... Ќе фаќаме сеир :)
 
M

macgowan

Гостин
И после нека речи некој дека не сум визионер :)
Дадов сугестии за знамето во еден понатамошен пост. Мислам ќе те бендиса.

Јас одамна знам дека дел од моите православни браќа имаат посебна симпатија кон орелот и одамна ги куражев да бидат истрајни и дека искрената љубов е лек за се.
Се надевам дека преку орелот ќе решиме многу проблеми, започнувајќи од спорот со црквата со браќата во СПЦ. После песна ќе биди се останато. Лавот не ни бега.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom