Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Она што ми е мене најфасцинантно во последните две-три години е што после објавувањето на бомбите ДПМНЕ ни за чекор не се помести од својот modus operandi. 10 години лажеа, фабрикуваа вести, создаваа паралелна реалност, и кога беа живи фатени како лажат, продолжија со истото. До тој степен ја потценуваат македонската јавност што си дозволуваат и вести како во овој случај.

Тие се безгрешни и недопиливи, а сите други се црни Ѓаволи. И токму таа тактика ги плесна на изборите, и пак ќе ги тресне, затоа што ништо не научија.

Инаку, во меѓувреме се води тешка и изедначена битка помеѓу Пандов и Србов (или како веќе се презива дебилот од СОС) кој повеќе ќе му го испуши на Гвујо. Мислам дека Пандов води, ама и Србов не се дава. Пушат ли пушат, воздух немаат, се гушат, ама не се предаваат.

http://kurir.mk/makedonija/vesti/pandov-za-rsm-site-koi-ja-sakaat-svojata-zemja-treba-da-zastanat-pozadi-gruevski/

http://kurir.mk/makedonija/vesti/srbov-liderskata-pozitsija-na-gruevski-vo-vmro-dpmne-vo-momentov-e-najtsvrsta-bidejki-mnozinstvoto-gragani-gledaat-lider-vo-nego/
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Во ред, но моето прашање имаше продолжеток. Ако добијат простории во ЈО, што е едно од сценаријата затоа што имаат временски рок за вршење на својата работа (што пак е нехумано затоа што ЈО речиси ништо и да не сработи, а има апсолутно одврзани раце во секој домен пропишан со законот, нема временски ограничен рок и повторно губи во искажаната доверба од СЈО!), дали би било фер да го земат и овој случај затоа што повторно ќе се соочиме со плагијат судења, како што беше она брзо-брзо со лажниот сведок околу тоа дека разговорите биле набавени од странски тајни служби! Ако се прашувам, јас би го прочечкал и тој случај затоа што на моја страна имам документи и сведоци кои го негираат тоа, а од другата страна ја имам алката која недостасува за тоа дел власта директно е одговорна за разговорите и обидот да се скрие тоа со еден лажен сведок кој лежи, веројатно, за еден тон пари. Јас мислам дека би било фер, во вакво сценарио, кое е повеќе од очегледно. :)
По трет пат ти повторувам дека не е во ред (не смеат) да земаат предмети за кои немаат ингеренции. За овој, предмет, немаат. А СЈО воопшто не е независна институција, очигледно е дака е дел од мисијата против ВМРО ДПМНЕ.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Она што ми е мене најфасцинантно во последните две-три години е што после објавувањето на бомбите ДПМНЕ ни за чекор не се помести од својот modus operandi. 10 години лажеа, фабрикуваа вести, создаваа паралелна реалност, и кога беа живи фатени како лажат, продолжија со истото. До тој степен ја потценуваат македонската јавност што си дозволуваат и вести како во овој случај.

Тие се безгрешни и недопиливи, а сите други се црни Ѓаволи. И токму таа тактика ги плесна на изборите, и пак ќе ги тресне, затоа што ништо не научија.

Инаку, во меѓувреме се води тешка и изедначена битка помеќу Пандов и Србов (или како веќе се презива дебилот од СОС) кој повеќе ќе му го испуши на Гвујо. Мислам дека Пандов води, ама и Србов не се дава. Пушат ли пушат, воздух немаат, се гушат, ама не се предаваат.

http://kurir.mk/makedonija/vesti/pandov-za-rsm-site-koi-ja-sakaat-svojata-zemja-treba-da-zastanat-pozadi-gruevski/

http://kurir.mk/makedonija/vesti/srbov-liderskata-pozitsija-na-gruevski-vo-vmro-dpmne-vo-momentov-e-najtsvrsta-bidejki-mnozinstvoto-gragani-gledaat-lider-vo-nego/
Супер е ова, значи истите советници продолжуваат да го советуваат Груевски.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
...кој од нив??? ги имам четири на таа локација; овчичке и врати паре овчичке, доста се фемкаш...:cool:[DOUBLEPOST=1494168976][/DOUBLEPOST]
Beric Dondarrion-у.., на моменти заличуеш на разумен лорд, на моменти трескаш глупости ко шерифот од Нотингем... :) :)
Зборувам за оној комуњарскиот што ти беше доделен од 11 Октомври-Еуро Композит стан за помлад референт, знаеш оној што ти го дадоа година ипол пред да те исфрлат како партал од истата фирма, поради неспособност и предизвикување на општа опасност и причинувајки огромна материјална штета и загрозување на животот и безбедноста на 10 вработени. За кражбите ич да не праиме муабет.[DOUBLEPOST=1494339311][/DOUBLEPOST]Туку дај биди така добар, и на децава објасни им ги своите лоповски... пардон „ капиталистички ’ способностии, како успеа саево инг да ја затвориш и притоа ниедно побарување да не подмириш, им фали пацерска школа на децава, поднаучи ги малку.
 
Последно уредено:
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
На ден на борба против фашизмот му дава орден на Дурло гајдана што влезе насилно во собрание пред две недели. :pos:

Абе ебаве Ванчомихајловистите :pos:
haha daleku se od vanchomihajlovistite. Ovie se cudni izrodi. Izrodi bez muda.
Isto kako sto mu dadoa ime Voin na konj a cel svet znae deka e Ace - nash, taka i ova sega, dobil orden za zaslugi za uspesno prezentiranje i promoviranje na makedonskiot balet i opera. Haha . "Grow some balls", Horhe.
 
G

Goldie

Гостин
Да,да сега јас ќе почнам со шернување на порталов и има цел народ да го дефокусирам и дезинформирам.Признавам ме откри.Ту.
Јас еве ти верувам дека си немал намера и упатства од штаб да го шириш тој текст за да шириш дезинформации, туку едноставно си глуп и веруваш во секакви глупости што ќе ги најдеш на интернет.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Па што чека зврлевски, да му се јави некој ?
врзани им се рацете, команда оди од амбасада....
.. а еве сега нов криминален случај, убиство на градоначалник, а ДУИ бара институциите да ги откријат мотивите :facepalm:
.. а факт е дека убиецот требал да биде во затвор ама оти е албанец се толерира ( крадел артефакти, земал мито)... градоначалникот му дал отказ, па бидејќи овој почнал да галами му ветил дека пак ќе го вработи, ама овој бил нестрплив,,,:uzi:
..Незнам како би било во теоријата за соживот на лажговците, па градоначалник да е македонец, а вработен ( што прави криминални деанија) албанец:mad:..
.. на крај ќе испадне најдобро самите македонци да си бараат федерализација бидејќи за албанците не важат закони а и не плаќаат струја
 
Последно уредено:

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Постирајте го ова три пати и светиот дух ќе ги реши сите ваши проблеми.

„Викиликс“: Терористите од Диво Насеље во комуникација и соработка со структури на СДСМ


http://vesti.mk/read/news/13012305/...komunikacija-i-sorabotka-so-strukturi-na-sdsm
Вака на програмерите им го перат мозокот.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ај да ти ја олесниме работата, создравје. Кај се избламира уште се буца па и на крај угнетен.
Изгледа само ти и твоите истомисленици не се "избламираа" според тебе. А вие само навреди и невоспитаност пишувате.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom