Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
бев пред 10 дена по кеј, катастрофа... не е ороблем што се прави улица или ќе се направи, туку тамо фрчат разни комбиња а и коли, а 3-4 кучиња трчаат и лаат по комбињата. Која демагогија на кафанџиите, па нив како им доставуваат пијалоци и друго, со колички на рака ???
Таму си имало порано улица, па и џафте корзо таму беше...работата е да има рампа и да се контролира само камионот за смет да влегува... ако нема контрола возила ќе влегуваат...
Ne kakaj,kako do sea im dostavuvaa? Srekja se rodi koce i alek pa im ja olesnija...kasata za nekolku milioni so ovaa "ulica"
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.972
@Ireal prvo tipot e sluzbeno lice od MVR so dozvola za poseduvanje oruzje. Imas krajno zagrozena bezbednost, pa duri vo momentite i zagrozuvanje na zhivotot na lugje.
Ti zboruvas za tepachka ko mislis ovie bagabontive im rekle "sakate li ferka 5na5"?
ако, нема одобрение за носење огнено оружје во Собрание, посебно за употреба. Во краен случај можел да користи електро шокер или гасен пиштол...
Да потсетам на еден немил случај пред 15-на години... пијани бадникари во Автокоманда блокираа улица, некој се кола се брзал па свирел, тие му ја опкружија колата и почнаа да маваат по колата... тој извади пиштол и пукаше во воздух ( не во плафон како овој), но пијаната толпа го совлада и него и мислам синму и ги претепаа до кома, едвај преживеаја... и не читав дека ги осудиле затвор бадникарите а требаше.....
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Така вели @wicked_1 во пост #25257, уште да знае кај беа тие 600.000 народ да му ги бранат неговите народни избраници на топол четврток, па можеби ќе напредува на интелектуално ниво од дебил на морон.
тој народ избра пратеници на фер и демократски избори.
Од кој да го брани?
од 2000 души во четврток кои со пива и фантомки влегле во симболот на Македонската државнот да тепаат и кршат?
за то е наменета полицијата.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.684
Поени од реакции
11.916
тој народ избра пратеници на фер и демократски избори.
Од кој да го брани?
од 2000 души во четврток кои со пива и фантомки влегле во симболот на Македонската државнот да тепаат и кршат?
за то е наменета полицијата.
Па и полицијата е платена од народот.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
ако, нема одобрение за носење огнено оружје во Собрание, посебно за употреба. Во краен случај можел да користи електро шокер или гасен пиштол...
Да потсетам на еден немил случај пред 15-на години... пијани бадникари во Автокоманда блокираа улица, некој се кола се брзал па свирел, тие му ја опкружија колата и почнаа да маваат по колата... тој извади пиштол и пукаше во воздух ( не во плафон како овој), но пијаната толпа го совлада и него и мислам синму и ги претепаа до кома, едвај преживеаја... и не читав дека ги осудиле затвор бадникарите а требаше.....
A kazi mi sega nekoj slichen takov nastan od pred negde 20-30 godini.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Па и полицијата е платена од народот.
значи ако јас скршам некој излог и почнам да крадам, полиција ништо не ми може оти од мои пари оди и дел за плати на полицајци?[DOUBLEPOST=1493641803][/DOUBLEPOST]
A kazi mi sega nekoj slichen takov nastan od pred negde 20-30 godini.
од 1976
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.684
Поени од реакции
11.916
значи ако јас скршам некој излог и почнам да крадам, полиција ништо не ми може оти од мои пари оди и дел за плати на полицајци?
Одлично прашање.

Оди искрши излог и укради нешто, па пиши како си поминал со полицијата. :pos:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Одлично прашање.

Оди искрши излог и укради нешто, па пиши како си поминал со полицијата. :pos:
ееее така треба и тој дедо дојден од струмица да крши тепа и пљачкосува низ собрание.
Пријава, судење и да плати парични казни.
Па следни 10 години ко ќе зема третина помала пензија, да не му текне ни собраниски канал да сврти на ТВ
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.972
Ne kakaj,kako do sea im dostavuvaa? Srekja se rodi koce i alek pa im ja olesnija...kasata za nekolku milioni so ovaa "ulica"
возеа по павер елементите, ама незнам како ќе биде ако се блокира патеката со клупи и жардињери..... а многу порано и Телеком беше од друга страна на плоштад...
Живи биле па виделе, чекам да нема таму сообраќај па да видам како ќе биде ...
.. И не само таму, ете во Охрид некогашната пешачка патека од МВР до Славија, која стана сообраѓајница и паркинг, сакаат да ја вратат да биде пак пешачка, ама многу тешко оди, има отпор и проблеми ...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Жими оноа што памети случки од пред 15 години. Ти ибам старчето.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.086
Поени од реакции
10.817
Значи на факултет за дебилизам те запишале твоите, па добро, ако до толку ти функционирала црпката, на здравје нека ти е.

Не знам кој кого нападнал, јас во животот само два пати сум присуствувал на протести, и тоа на средношколски протести, на почеток од учебна година и никогаш повторно. И видов на дело колку твоите народни избраници не` послушаа мене и моите соученици = исто колку што и пвеводбениците ги послушаа студентите и средношколците во 2014 кога протестираа против екстерното тестирање.

Ако ме прашуваш мене, единствено ми е жал бидејќи не сите 123 таканаречени народни претставници - како што ти ги нарекуваш - не си ја добиле заслужената доза од бакшишот, и онака се платени со народни пари - бидејќи се народни претставници, како што ти ги нарекуваш - па и со народни пари се лекуваат, извадија живи глави и ќе продолжат да им ја цицаат крвта на граѓаните како и досега.

За разлика од нив, имаш деца и стари луѓе кои боледуваат и молат за помош, но за нив нема пари, ама затоа ќе има пари за барокот на пвеводбениците и за двојазичните преведувачи на овие твоиве народни претставници на 600.000 народ, блазеси ти, ептен убаво те научиле на твојот факултет за дебилизам, само продолжи така.



Така вели @wicked_1 во пост #25257, уште да знае кај беа тие 600.000 народ да му ги бранат неговите народни избраници на топол четврток, па можеби ќе напредува на интелектуално ниво од дебил на морон.
неможам да верувам дека си озбилен...
демек од сдсм неможат партиски полтрони да пуштат кои овие од вмро?
да се испотепаме меѓу себе ли сакате а зашто, за само некој да си го спаси гзот и да не одговара
ке ме убедуваш дека криминалциве од патриотизам влегоа у собрание?
зашо на талат ни влакно не му фалеше, ете пред патриотиве беше, го имаа у раце и таман ден пред вејце, таман да го запамти и он денот, кажи ми зашто патриотиве оспуштија таква прилика?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.972
тој народ избра пратеници на фер и демократски избори.
Од кој да го брани?
од 2000 души во четврток кои со пива и фантомки влегле во симболот на Македонската државнот да тепаат и кршат?
за то е наменета полицијата.
..како бе 2000, па нели толку немаше на целиот протест ??
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.972
A kazi mi sega nekoj slichen takov nastan od pred negde 20-30 godini.
ајде не тролајте, одговорите, зошто се уште има кривична против подржикоњ зошто застанал со приврзаници до полицајците да го заштити Уставниот суд од толпата која сакаше да влезе насилно, а пак Спасовски министер на МВР :facepalm:беше во толпата што се обидуваше да ги потисне полицајците и да влезе !!!!!!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
ајде не тролајте, одговорите, зошто се уште има кривична против подржикоњ зошто застанал со приврзаници до полицајците да го заштити Уставниот суд од толпата која сакаше да влезе насилно, а пак Спасовски министер на МВР :facepalm:беше во толпата што се обидуваше да ги потисне полицајците и да влезе !!!!!!
Sigurno imalo nekoj vakov sluchaj vo 70tite ili 80tite, kazhi ni togash kako bilo.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom