Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
kje ima li obrakjanje pred parlamentot na gruevski stom sleta vo 00:45?
jas mislam da,mora da se drzi tenzija do utre do liderskata sredba
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Каракамишева пак се лигави, на Нова овојпат....нервозна е сега, дипломатите ја прекршиле виенската декларација. Ќе секнат дотациите со цел на дознака експертиза :icon_lol:
 
G

Goldie

Гостин

Лично очекувам после посетата на Ји и дека Груевски ќе поднесе оставка од позицијата претседател на ДПМНЕ

Ама ајде баш да видиме
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Не е срамота, штета е што и Зекири не го грабна некој за тоа небањатата глава ..
Разликата е во тоа што таа е жена, а тој е (грд) стар прч. Не е исто да се тепаат 2-ца мажи и маж и жена. Јасно е дека тука физичката сила доминира. Колку и да не ја сакам Шекеринска, таа тука е жртва.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Овој мислам дека е од личното обезбедување на некој од пратениците, најверојатно и затоа му е дозволено да носи оружје.
moe mislenje e deka ne treba oruzje vnatre vo sobranie da se nosi od privatno obezbeduvanje, bez razlika za kogo se raboti.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.773
moe mislenje e deka ne treba oruzje vnatre vo sobranie da se nosi od privatno obezbeduvanje, bez razlika za kogo se raboti.
Треба секое обезбедување значи овластено да носи оружје заради ете вакви ситуации да се заплашат луѓето а не да се пука во нив нормално.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.213
Поени од реакции
16.714
kje ima li obrakjanje pred parlamentot na gruevski stom sleta vo 00:45?
jas mislam da,mora da se drzi tenzija do utre do liderskata sredba
Малце ќе е непријатно меѓу лидерите, двајца од нив со пукнати глави и чалми да седат на иста маса со другите и да бидат предмет на заебанција. Веројатноста за лидерска средба е многу мала. Мислам дека Иванов има малце невкусна смисла за хумор.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.782
Поени од реакции
24.065
Majka ti da ja fatija ke se smeese li vaka?
Мајка му пола држава ја нема искрадено и
"Лидерите на албанските политички партии побараа од ЕУ да го осудат геноцидот на пратениците во собранието"
Кај кур се Обединети Нации да изгласаат резолуција за геноцидов !?!?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Малце ќе е непријатно меѓу лидерите, двајца од нив со пукнати глави и чалми да седат на иста маса со другите и да бидат предмет на заебанција. Веројатноста за лидерска средба е многу мала. Мислам дека Иванов има малце невкусна смисла за хумор.
eden e so puknata glava.ili sea i Sela kje go esapime za faktor?
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
ИНДИЈАНЦИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ...

Не ве бива за ништо. Гвујо ГОТОВО Е....
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
"Патриотите" да не го/ги амнестираа немаше да дојде до ова, до овие квази социјал - демократи да го бираат.

Абе, никој не е крив.
Џоко Сорос (спозор/ктитор на повеке од пола на оние "патриотите"), Вештица из Србје, Брус Ли, Ајкула, Дракула... они се криви.
Тоа да, но јас зборувам за сегашните настани. Тоа е само причинско- последична врска т.е. што би било кога би било. Сега тој е претседател т.е. спикер во Собранието. Мене подеднакво тоа не ми се допаѓа, како што не ми се допаѓаше неговиот избор за министер. Само работата е во тоа што сега врши повисока и позначајна функција.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.871
Така мислам и јас

Имаше информации и дека пукал некој од обезбедувањето во воздух, веројатно во моментот кога Заев и останатите пратеници биле нападнати
Кој знае дали ќе останеше само на удари со постолја за камери ако не се појавел некој со оружје со оглед дека ефикасноста на полицијата денеска беше 0
Незнам, не ми е баш верно дека едно бате со пиштол спречил ситуацијата да ескалира. Од друга страна незнам и дали воопшто е дозволено обезбедување на една политичка партија, било која да смее да носи огнено оружје во парламентот. Затоа си има собраниско обезбедување. Таман работа ако и обезбедувањето на другите политички партии го извадеја своето огнено оружје како контратежа.
Затоа и не мислам дека се работи за било кое обезбедување освен собраниското. Ако во случај и стварно било партиско обезбедување тогаш тоа е голем пропуст на собраниското чим дозволило такво нешто.
 
G

Goldie

Гостин
moe mislenje e deka ne treba oruzje vnatre vo sobranie da se nosi od privatno obezbeduvanje, bez razlika za kogo se raboti.
Со оглед на ефикасноста на полицијата во вакви случаеви можеше комотно да се случи и некој пратеник да биде претепан до смрт

Затоа е добро кога вакви ликови во обезбедувањето (најчесто со воено или полициско искуство) носат оружје

Незнам, не ми е баш верно дека едно бате со пиштол спречил ситуацијата да ескалира. Од друга страна незнам и дали воопшто е дозволено обезбедување на една политичка партија, било која да смее да носи огнено оружје во парламентот. Затоа си има собраниско обезбедување. Таман работа ако и обезбедувањето на другите политички партии го извадеја своето огнено оружје како контратежа.
Затоа и не мислам дека се работи за било кое обезбедување освен собраниското. Ако во случај и стварно било партиско обезбедување тогаш тоа е голем пропуст на собраниското чим дозволило такво нешто.
Контратежа кон што ? На кој начин беа загрозени животите на политичарите од другите партии денес
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Тоа да, но јас зборувам за сегашните настани. Тоа е само причинско- последична врска т.е. што би било кога би било. Сега тој е претседател т.е. спикер во Собранието. Мене подеднакво тоа не ми се допаѓа, како што не ми се допаѓаше неговиот избор за министер. Само работата е во тоа што сега врши повисока и позначајна функција.
Ни мене не ми се допаѓа воопшто, ама кои се тие двојни стандарди ?
Па ќе се тепаме ?

Инаку министер за одбрана (бивши УЧК) е каде каде позначајна тоа ако сакаш и на глава застани ништо нема да се смени.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom