Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Дечки, дали имате некое инфо како се движи цената на Samsung Galaxy S7 и на новиот Ѕ8 во Германија? Летово планирам да одам па зато прашвам.
 
Член од
10 април 2017
Мислења
3
Поени од реакции
2
Дечки, дали имате некое инфо како се движи цената на Samsung Galaxy S7 и на новиот Ѕ8 во Германија? Летово планирам да одам па зато прашвам.
На Амазон е 955 долари S8 а S7 е многу евтин јас имам S7 Edge и задоволен сум еве 1 година го користам ми нема закочено камерата му е премногу добра. Водоотпорен е го имам тестирано поарно купи S7 Edge нема да згрешиш
 
A

Aexil Kong

Гостин
Има ли начин како да се вратам од 6.0.1 андроид на 5.1.1 или пак на најновиот 7.0 Nougat? Кога правам Hard reset на телефонот, автоматски е на 6.0.1 андроид.
За Samsung J5 прашувам.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Има ли начин како да се вратам од 6.0.1 андроид на 5.1.1 или пак на најновиот 7.0 Nougat? Кога правам Hard reset на телефонот, автоматски е на 6.0.1 андроид.
За Samsung J5 прашувам.
Kandidat plus...sum ama za 5.1.1. Sedumka ni na son pošto ke ti ja zemi i taa mala memorija što ti ostana.

Samo flešnuvanje kaj dobar majstor
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
убаво напишано...но не ми фаќа окото да го правам сам...:sick:
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво на сите.
Најпрво да се извинам вака што упаѓам :) .. Ми треба ваша помош во врска со андроид тв бокс.. Проблемот се состои во тоа што гледав туторијали на Јутјуб како да го апдејтовам ромот .. Ја користев RockChip Batch и помина се добро .. После тоа откако го исклучив од компјутер и пробав да го приклучам на адаптерот и на тв, не дава никаков знак, едноставно е мртов .. Дали имал некој слично вакво искуство со ова и ако може да ми помогне како да го решам сетоа тоа ? Ви Благодарам однапред.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ми се истури кафе врз телефонот, се ми работи освен што цело време има слушалки, па така и се однесува телефонов. Чаре?


Sent from my HUAWEI RIO-L01 using Tapatalk
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Мислење за Хуавеј П 10ка? (Цена, издржливост итн)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom