Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Podneseni dopolnitelni dok. vo MP davaat nekoj dokument ili samo gi prifakaat na salter .[DOUBLEPOST=1492637449][/DOUBLEPOST]
A kako Turcite dobivaat.I oni se muslimani no so Bugarsko poteklo se misli ne na site neli ,kako i Makedonskite muslimani od kaj nas pa se do Pustec.Nesto ne mi e logicno ova,no aj neka bide taka.
Име турци од Турција кои законски можат да земат државјанства зашто имаат баби и дедовци ридени во Бугарија. Без разлика што се муслимани, имаат право на тоа. Доколку немаат такви роднински врски, туку само да речеме, македонски турчин кој има потврда од здржение само, не може да земе.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
za edna nedela pretsedatelo ke go dade mandato na Bojko i ke ja smenat jotova
Кога не ги знаете работите, барем не трескајте зелени. И научете ги, станувате државјани на таа држава на крајот, мме.

Јотова е Потпретседател на Бугарија што беше избрана во пакет со Радев на изборите во ноември 2016-та и не може Владата да ја мени.

Друго, во однос на проверките, нека проверува ама нека иде тоа брзо, а да не се трпи со месеци истото.

А, тотално друг муабет е што нема никаква обврска да проверува Јотова пошо сите нови државјанства се даваат со докази презентирани од Министерот за правда ("барам државјанство за тој и тој поради овие документи") и Вицепрезидентот треба само ДА или НЕ да каже, ама да има и силна поткрепа за својата одлука. А остај тоа што Министерот за правда својата одлука ја темели врз одлуките на Совет за државјанство во кој што членуваат и нивното МВР и УБК.

Вака испаѓа дека една на друга институција не си веруваат.
 
Член од
22 октомври 2016
Мислења
16
Поени од реакции
5
ZDRAVO... :D jas sum od 2012 prekraten... ima li sansi nekako da se zemi pasosot nekoj so gi brka tie raboti.. od strumica mi rekoa ima coek.. ako ima nekoj kontakt telefon neka pisi. .pozz
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
68
Поени од реакции
73
ima li promena nekoj od 2014 sto e na dopolnitelna?[DOUBLEPOST=1492774645][/DOUBLEPOST]ima li promena nekoj od 2014 sto e na dopolnitelna?
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
jas uste sum na zadolzitelna, eve skoro polni 6 meseci
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom