Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
А како тебе ќе ти го уништи животот албанскиот јазик?
nice try
kako noviot zakon za albanskiot jazik kje go suzbie kriminalot i podobri standardot na albanskoto malcinstvo?
ne li gledas deka radi takvi glupi politicki poeni,nema mesto vo vladinata programa za sistemski promeni kon demokratizacija na zemjava kako mesto za ziveenje na site gragjani?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Еве ја викам Грујо нека го осудат..
Ти што викаш да ја прифатиме или осудиме платформата?



Sent from my MI 5s using Tapatalk
Значи, јас ти одговорив за платформата, ти не ми одговори на моето прашање...
Али знам, џабе си губам време. Терај..
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
И после зошо имало спинови.. Во предизборната кампања многу пати најавуваше дека ќе има специјално судско оделение и дека ќе им се суди на тие од власта. Ти сериозно мислиш дека на паторот му е дојдено за Македонија и дали ќе имаме албански натпис на униформите во полицијата?
И, уште едно прашање, ти бугарски пасош имаш?
de pokazi vo vladinata programa 2017-2020 kade pisuva za specijalno sudsko oddelenie?
zaev isto taka vo predizbornata kampanja mnogu pati najavuvase i popis, edna izborna edinica i otvoreni izbiracki listi, pa aber nema
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Значи, јас ти одговорив за платформата, ти не ми одговори на моето прашање...
Али знам, џабе си губам време. Терај..
Добро еве нека не го судат Грујо..
Пошто не ти се допаѓа да го судат..
Околу платформа де подсети ме...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
de pokazi vo vladinata programa 2017-2020 kade pisuva za specijalno sudsko oddelenie?
zaev isto taka vo predizbornata kampanja mnogu pati najavuvase i popis, edna izborna edinica i otvoreni izbiracki listi, pa aber nema
Абер нема во програмата? Мора ли да го има во програмата? Ако добро ме служи памтењето и ЕУ поджава специјално судско оделение.. Прашањето е, дали ти подржуваш?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Добро еве нека не го судат Грујо..
Пошто не ти се допаѓа да го судат..
Околу платформа де подсети ме...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Црни Грујо, конкретното прашање беше за Милошевски.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Знаеш, и јас може иам наочари од 100 илјади евра, сум ги купил, да, имаш ЈО кое треба да итражи од кај ми се парите.. Од кај знаеш ти од кај му се парите на тој Бобан за неговите наочари и колку тие коштаат? Иначе, Мајбахот лично е на Грујо па само он да си ги носи на очи?[DOUBLEPOST=1491679519][/DOUBLEPOST]
Де бе не му кажувај, нека постира слики од Гевгелија со регистрации од Кичево, нека се радува.
тотално ништо не знаеш, само тролаш...СЈО покрена за Ивона дека луксузни танги од 500евра и за Латас некој персиски ќилими се купени на име фирма, ( со тоа се намалува ќар на фирма и данок на државата), а наводно тоа го имало во бомбите... а да земам јас бомбите ќе најдам 100-ни такви и поголеми работи и за други фирми, не само за наочарите и поршето на Бобан, туку и на пајташите од МПТ и Фершпед, а и за редица други фирми што се блиски и со дпмне и со сдсм...
И се тоа не е ништо со секојдневните дубари на македонска берза; работата е друга, ова сјо на катица е само лук и вода со цел за намалување на рејтингот на дпмне , па затоа не се ни занимава со вистински крупен криминал туку само со дневено политички маркетинг а се по диктат од страна, од советниците на зајко и амбасадори...
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
2.694
Дај нека го поДсети некој дечкото нема смисла.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Абер нема во програмата? Мора ли да го има во програмата? Ако добро ме служи памтењето и ЕУ поджава специјално судско оделение.. Прашањето е, дали ти подржуваш?
mora li noviot zakon za albanski jazik da go ima vo programata? ako dobro me sluzi pamtenjeto,poslednoto od EU bese`prajte sto kje praite,pa neka se javi koj kje pobedi`
i da,poddrzuvam specijalno sudsko oddelenie, pa i neka prosirat istragite.
glupo e da gi ogranicuvame samo na selektiranite snimki
ima mnogu povekje kriminal nego sto e snimeno vo razgovorite.
 
A

Avenger99

Гостин
тотално ништо не знаеш, само тролаш...СЈО покрена за Ивона дека луксузни танги од 500евра и за Латас некој персиски ќилими се купени на име фирма, ( со тоа се намалува ќар на фирма и данок на државата), а наводно тоа го имало во бомбите... а да земам јас бомбите ќе најдам 100-ни такви и поголеми работи и за други фирми, не само за наочарите и поршето на Бобан, туку и на пајташите од МПТ и Фершпед, а и за редица други фирми што се блиски и со дпмне и со сдсм...
И се тоа не е ништо со секојдневните дубари на македонска берза; работата е друга, ова сјо на катица е само лук и вода со цел за намалување на рејтингот на дпмне , па затоа не се ни занимава со вистински крупен криминал туку само со дневено политички маркетинг а се по диктат од страна, од советниците на зајко и амбасадори...
Ти да земеш бомбите? :pos: Ти земи лечи се некаде, со време.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Добро еве нека не го судат Грујо..
Пошто не ти се допаѓа да го судат..
Околу платформа де подсети ме...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Како за промена ова да си го ставиш на позадина?
 
A

Avenger99

Гостин
mora li noviot zakon za albanski jazik da go ima vo programata? ako dobro me sluzi pamtenjeto,poslednoto od EU bese`prajte sto kje praite,pa neka se javi koj kje pobedi`
Законот беше прифатен и до ДПМНЕ. Законот за јазици е најголемиот проблем во моментов нели? Битно фирерот да не го судат.
Ако Заев лажел за све, мислиш ќе го гласаат уште еднаш? Зошто 450 илјади народ гласаше за него? Заради криминалите на власта, угнетување на народот, и 10 години диктатура. Ако Заев биде ист, јас ќе излезам на протест, па и него ќе го судат.
Абе види, немаше ни оставка од Груевски, ни техничка влада, ни давање на министерски места, ништо, али јбг..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom