Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
A

Avenger99

Гостин
kje ima presudi,poso kje ima specijalno sudsko oddelenie.taka pisuva vo vladinata programa 2017-2020
oh wait...
Значи ти не подржуваш да им се суди на фамилијата и оние што правеле криминали од ДПМНЕ? Нели, кој вика дека треба да остане ДПМНЕ на власт?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
А ти демек цениш луѓе по тоа како изгледаат, а?
Брколинда не ти смета што личи на глушец со бркови. Тоа што е глупа ко к** и ќе нае** најмногу, да не збориме.
Пешевски? Нешо послаб е од Катица? Главурдата ич да не му ја коментирам.
Паторот? Со носот боксерски и манекенското одење? Тој па уста коа ќе отвори у земја да пропаднеш од срам. На вас па идол ви е.
Кажи бе еден претставителен лик од дпне жити младост несреќна! Ај да се смееме овде!
Пак ќе кажам - коментирање на физички карактеристики на луѓе, па посебно на некои од кои се очекува професионалност пред се' е многу аматерски, многу е детски.
..мислам дека збориме , како што ти почна за тртолаци у браон боја..
Нигде не спомнавме личности.
А што се тиче нечии бркови тоа е проблем на како некој себе се доживува , а и јас сметам дека е без веза , исто и за мегатонската величина на Пешевски , исто и за нечии носеви и одење.
Се е прашање на дизајн и добар стилист....
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Значи идеме, нит сте патриоти, нит ве заболе за Македонија, битно ви е само Грујо да го спасите и Вмро да остане на власт со цел да си ја задржите платичката ваша или на некој од своите.
Еве ја викам Грујо нека го осудат..
Ти што викаш да ја прифатиме или осудиме платформата?



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
е па премиерот ги носеше службените наочари што идат бесплатно со мајбахот и од многу носење го потрошил стаклото... а овие наочари на Бобан се еписибир и бетер од тангите на Ивона и персиски ќилим на Латас... а за наочарите на Бобан ( кои гарант се на фирма купени) и луксузното службено порше на Заеви дознавме во овој период на СЈО, не пред 10 години...
Знаеш, и јас може иам наочари од 100 илјади евра, сум ги купил, да, имаш ЈО кое треба да итражи од кај ми се парите.. Од кај знаеш ти од кај му се парите на тој Бобан за неговите наочари и колку тие коштаат? Иначе, Мајбахот лично е на Грујо па само он да си ги носи на очи?[DOUBLEPOST=1491679519][/DOUBLEPOST]
Идиоте заебанција се маициве
Де бе не му кажувај, нека постира слики од Гевгелија со регистрации од Кичево, нека се радува.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Мислиш на оние што гласаа за амнестија на хашките случаи?
Некоја пресуда од хаг за тие хашки случаи да дадеш?
Баш ме интересира како бастионот на правда ги осудил...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Значи ти, не подржуваш да има пресуди за криминалите на власта? Нели кој го е*е ДПМНЕ?
ne znam zosto ne se razbirame.
ja vikam deka nema da ima presudi poso zaev go zdobole za sjo i 'closure' na slucaite. da mu bese bitno,kje stavese vo programata 'specijalno sudsko oddelenie'
ne e prioritet zavrsuvanjeto na slucaite od sjo,prioritet za nego e nov zakon za albanski jazik na republicko nivo.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
ne znam zosto ne se razbirame.
ja vikam deka nema da ima presudi poso zaev go zdobole za sjo i 'closure' na slucaite. da mu bese bitno,kje stavese vo programata 'specijalno sudsko oddelenie'
ne e prioritet zavrsuvanjeto na slucaite od sjo,prioritet za nego e nov zakon za albanski jazik na republicko nivo.
А како тебе ќе ти го уништи животот албанскиот јазик?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
@concrete Кој стилист ќе покрие ваков срам бе? На овој трансплантација на глава не му помага.

Screenshot_2017-04-08-21-24-44~2.png
 
A

Avenger99

Гостин
ne znam zosto ne se razbirame.
ja vikam deka nema da ima presudi poso zaev go zdobole za sjo i 'closure' na slucaite. da mu bese bitno,kje stavese vo programata 'specijalno sudsko oddelenie'
ne e prioritet zavrsuvanjeto na slucaite od sjo,prioritet za nego e nov zakon za albanski jazik na republicko nivo.
И после зошо имало спинови.. Во предизборната кампања многу пати најавуваше дека ќе има специјално судско оделение и дека ќе им се суди на тие од власта. Ти сериозно мислиш дека на паторот му е дојдено за Македонија и дали ќе имаме албански натпис на униформите во полицијата?
И, уште едно прашање, ти бугарски пасош имаш?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom