HearthStone

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Еј,еј, еј немој со вакви муабети зошто убаво памам дека ти беше еден од првите што почнаа да играат со агро и оверлоуд шаман каде што тепаш за 7 мин наместо за 2 :D
Агро шаман беше и сеуште е дек кај што највише треба да мислиш од агро дековите. Заради Overload механиката треба 2-3 круга унапред да планираш како да ја менаџираш маната. Тука зборам за носење одлуки од типот: Играм против zoo, не е добро да изиграм 7/7 у 4ти круг за да можам да изиграм Doomhammer у 5ти, тоа многу повише ќе ми помогне за board control. За разлика од него, другите агро декови се само фрлај карти, мавај фејс и толку.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.239
Поени од реакции
22.431
Агро шаман беше и сеуште е дек кај што највише треба да мислиш од агро дековите. Заради Overload механиката треба 2-3 круга унапред да планираш како да ја менаџираш маната. Тука зборам за носење одлуки од типот: Играм против zoo, не е добро да изиграм 7/7 у 4ти круг за да можам да изиграм Doomhammer у 5ти, тоа многу повише ќе ми помогне за board control. За разлика од него, другите агро декови се само фрлај карти, мавај фејс и толку.
Реално и ја сум за да се успори играта зошто го претераа со забрзување на брзите декови (у 4-5 круг победуваш/губиш после 4-5 одиграни карти), но и тоа пензионерсите декови да се забрзаат малце да не бидат цела партија спуштај само + армор карти и штракај на танкап.
Со мамутов шаманот у старт е нерфнат затоа што тотем големите , сер финли , тунел трог ги нема повеќе и затоа јас сметам дека додатно успорување нема да му биде потребно со оглед на квестовите за хантер и ворлок.

А најбитното од се е што мн е скап конторл вориорот и многу има класик карти кој тешко се фармаат за разлика од канцериве кај кои 90% им се картите од последниве експанзии,бејзик и од мисиите :
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Од тоа до сега што го покажаа, изгледа ко да се оди на поспора мета. Иако, секоја експанзија така мислиме на почеток, и на крај испаѓа дека е уште побрза од претходната :D
Треба само да има дек кој ќе го тепа Агро Вориор, зошто тоа е мислам единствениот дек од сегашниве кој не губи ништо (само Финли). Најверојатно мидрејнџ дековите ќе бидат најдоминантни. Само Хантер малце ме плаши, ако се најде константен начин за влечење повеќе карти, можеш да играш ептен агресивен дек со 20+ миниони од 1 мана... Плус тие 15 што ќе ти ги даде квестот :D
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.239
Поени од реакции
22.431
Од тоа до сега што го покажаа, изгледа ко да се оди на поспора мета. Иако, секоја експанзија така мислиме на почеток, и на крај испаѓа дека е уште побрза од претходната :D
Треба само да има дек кој ќе го тепа Агро Вориор, зошто тоа е мислам единствениот дек од сегашниве кој не губи ништо (само Финли). Најверојатно мидрејнџ дековите ќе бидат најдоминантни. Само Хантер малце ме плаши, ако се најде константен начин за влечење повеќе карти, можеш да играш ептен агресивен дек со 20+ миниони од 1 мана... Плус тие 15 што ќе ти ги даде квестот :D
Тука лежи зајакот. Наместо баланс , со квестовите на хантерот и ворлокот да не направат уште побрза мета од вориорот ?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Еве ги сите 135 карти од експанзијата:
http://www.hearthpwn.com/guides/2223-journey-to-ungoro-hearthstones-fifth-expansion

Излага на на 6ти, што значи за нас на 7ми околу 2 сабајле, бар така беше за претходните две :D
Ептен ми се свиѓа експанзијава. Квестовите и сите нови механики кои ќе ги донесе. Плус прва експанзија од ротацијата, сигурно ќе има огромен импакт.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Као демек ја заборајле ова вчера. 2 мана 7/7 со ултра дет ефект? Абе ај?

FB_IMG_1491056018709.jpg
 
Член од
24 август 2008
Мислења
238
Поени од реакции
133
Дали картите од Wild можат да бидат вратени во Standard до сега никаде немам сретнано официјално да се каже нешто за тоа
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Дали картите од Wild можат да бидат вратени во Standard до сега никаде немам сретнано официјално да се каже нешто за тоа
Не може. Но, од годинава ќе има повеќе поддршка за Wild, а во иднина мислам дека сигурно ќе прават и компетитивни турнири во Wild од Близард.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.503
Поени од реакции
33.643
Не може. Но, од годинава ќе има повеќе поддршка за Wild, а во иднина мислам дека сигурно ќе прават и компетитивни турнири во Wild од Близард.
Nema klasicna single player kampanja taka? Cel kesh na packs treba da ide?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.239
Поени од реакции
22.431
кој квест е подобар ? на пристот или на друидот ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Nema klasicna single player kampanja taka? Cel kesh na packs treba da ide?
Нема ги елиминираа тие
Само карти ќе вадат годинава
педерски работи

27 пекови
2 леџендари
многу комонс и рерс дупли
мех

неам ни за пола нов дек сеа хаха
ама затоа

:icon_lol:

Као демек ја заборајле ова вчера. 2 мана 7/7 со ултра дет ефект? Абе ај?

Прегледај го приврзокот 167688
Постои картава? Зашо е жолто гемчето ако нема леџендари змеј околу сликата?

едит:
http://www.hearthpwn.com/cards/55655-nadia-mankriks-wife

Нема место за паника :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.503
Поени од реакции
33.643
Нема ги елиминираа тие
Само карти ќе вадат годинава
педерски работи

27 пекови
2 леџендари
многу комонс и рерс дупли
мех

неам ни за пола нов дек сеа хаха
ама затоа

:icon_lol:
:O

Isto, 30 packs otvoriv, samo 2 legenderi I 1 quest.
Samo sto ja iam 2k dust se na se. :D
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Посто сум нуб и тапа во креирања декови, одлучив да го пробам Flames of The Phoenix дек рецептата на Близард. Но, ми фалат 3 карти од декот. Сите леџендерис всушност: Bloodmage Thalnos, Pyros и Озрук. Која од овие мислите дека е најдобро да се крафта прва?

И колку е компетитивен деков? До кој ранк би можел да терам?
http://www.hearthstonetopdecks.com/decks/deck-recipes-mage-flames-phoenix/
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
60 пакови само два леџенд.У пм нека иде,се надевав на повеќе дека ги платив паковите ама џабе.:mad:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Дали некој успеа да тепа rogue во играва? Непобедлив е со квестот, до 4-5 трн го извршува и завршува партијата..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom