ANIME (Генерална дискусија)

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Arakawa under the bridge (TV) и Arakawa under the bridge x bridge (TV), аниме во кој главен фокус има WТF ситуации барем за мене, знае да биде забавно, така да не лошо анимево.
Ќе ја погледнам 1вата епизода па ќе видам ако ме привлече, може да се погледне до крај, Хикару Никамура ја напишала мангата, солидно се продавала, нз како сум ја испуштил серијата а и Shaft го адаптира анимето, па ете секако ќе му дадам шанса. Штета што Seinto Oniisan нема аниме адаптација (има ОВА и Аниме филм), да погледнам уште нешто од Хикару-чан (прво помислив дека е машко, лол).
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
има интересни ситуации анимево ама само толку нема некоја приказна или кохезија.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
Arashi no Yoru ni: Himitsu no Tomodachi (TV) и Arashi no Yoru ni (movie), аниме за пријателство помеѓу волк и коза, онака лајтерско аниме, малку детски шмек има ама не смета, ми се допадна анимето, забавно ми беше.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.712
Вреди да се гледа Steins Gate?
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.297
Поени од реакции
12.662
Пошто изгледав две епизоди ама не ми се виде многу интересно
понатаму станува интересно, од дамна ми е гледано, не се сеќавам убаво шо како беше, знам малце плеснати беа ликовите.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
некое аниме без филери и досададни еписоди?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Нова сезона почнува дечки за разлика од предходните оваа е богата со нови и повратнички серии, а богами и квалитетни, не ги изброив сите но би требало да има повеќе од 60 серии оваа сезона. Ми требаше доста време да ги исчитам описите на сите нив. Секако имам неколку фаворите меѓу повратниците, но ќе се обидам да им дадам шанси и на новаците, да го погледнам пилотот па ако ме привлече ќе продолжам да ја гледам.
Да почнеме полека, Attack on Titan се враќа - можеби и најдоброто и најисчекуваното аниме последниве неколку години.
Нов серијал од Naruto - Boruto:The Next Generation, не треба поголемо објаснување сите сме свесни за значењето на овој серијал и скоро да нема човек што не слушнал за него.
Продолжуваме со Боку но Херо Академиа(ме мрзи да мењам фонт) - мој личен фаворит, првата сезона беше супер немам зборови, се надевам ќе продолжи со исто темпо.
Нова сезона на Берсерк супер за сите фанови, јас искрено треба уште да ги изгледам првите епизоди.
Dungeon ni Deal... ова аниме го гледав сега скоро бидејќи сакам такви ала Ре:Зеро, SAO тип на аниме, Aiz Wallenstain hype.
Saenai Heroine no Sodetekata S2- продолжение на Ноитамина анимето, првата сезона беше интересна, сепак отстапува малку од типот на аниме што ги очекуваме од Ноитамина блокот, минатата сезона Кузу но Хонкаи беше светла точка.
Атом - ново аниме прекуел на Астро Бој, верувам сите сте запознати со ова.
Ју-Џи-О - 6то продолжение (искрено никогаш не сум го гледал овој серијал).
Тсуки га Киреи - секош сум ги сакал оригиналните анимеа, описот звучи занимливо.
Има уште многу кои се чинат занимливи како Шингеки но Бахамут, кои ке ги анализирам откако ќе го погледнам бар пилотот. Конечно една добра нова сезона. Еве ги сите анимеа оваа сезона па одлучете што има добро за гледање:
https://static.neregate.com/2017/02/neregate.com-Spring-2017-Anime-Chart-v2.png
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Најдобар аниме филм што сум го гледал, а и според мене е ептен култен филм е Princess Mononoke...
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.712
Каде можам да ги најдам со англиски субтајтл оние француските/канадските серии што беа со Хајлендер и Крис Колорадо? Мислам ќе се сетите повеќето на А1 ги даваа на времето :)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.297
Поени од реакции
12.662

Kajgana Shop

На врв Bottom