Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.075
А кај се сдсм домољубците у сето тоа??? ..чекаат кога ќе се гласа, да гласаат против тоа што Груби вика??? Мислиш ќе имаат храброст да му ги украдат паричките на Бејли и ветуваата у швицарска и у арачиново?? Мртви ладни ќе ги одјебат гледајќи го у очи??? Два-три пута не направија така.., од кај ти идеа дека сега ќе направат??? Или и ти мислиш дека народ пие мастило???....крмаку сдсм-овски:tapp:[DOUBLEPOST=1491470150][/DOUBLEPOST]
...затоа што СР Македонија функционираше како дел од Мала Европска Унија. Наместо Брисел го имавме Белград. Никој не спореше ништо македонско , дури напротив.
Функциониравме со менталниот склоп и опкружување кое сега ЕУ педофилистичарите ни го продаваат како иднина.
Бугарине и Албанците, Унгарци, Румунци, и други за кои ни беше многу жал не лижеа ко шекер преку стакло, а Шведи доаѓаа на студиски престои да сватат како функционираме. Посебно Чесите..., најтехничката и најкултурната нација во Европа, а стаена во кафез тавореше. Нормално сега некоја будала како тебе ќе каже ..сами си се криви... :) :)
Но кај може едно галофакс пиле тоа да го свати со своето пилешко мозоче....дека сега ние сме во кафезот, овојпат оној кој го носат на кланица , и тоа кој го то носи ...американските измеќари.. тхе шипатарес :) :) :)
Имам едноставна ИДЕЈА за расчистување на работите, покер со отворени карти...
еве нека даде дпмне уште еден предлог на сдсм, 20 пратеника ( повеќе од албанските 18 што дадоа потпис), така да ДУИ , БЕСА и Алиансата нема што да може да бараат министри на клучни места, па Теута или Села утре со еден потпис да ни го продаде идентитетот на државата.. ќе добијат за 18 пратеника нешто ситно... а
за возврат сдсм нека бира, или Предвремени Парламентарни избори со локалните или соодветно за 20 пратеника удел во власта... Има и за СЈО чаре, ова СЈО завршува, ете од јуни ново СЈО, ама под команда на парламент а не на странски амбасади и не да се бави само со дпмне туку и со дуи а и со сдсм...
.. а околу галамата на албанците за ЕУ и НАТО нека не чавкаат, идат и таму лоши работи и внатрешни судири.. веќе кога не дупат 10 години ќе почекаме да се расчистат работите а патем уште ни Трамп не седнал како треба, му палат оган под фотељата...:icon_mrgr:

Brexit deal will not automatically apply to Gibraltar – EU guidelines
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ти уствари ги мрзиш нато и еу после 99-та, кога го бомбардираа Слобо. Сигурно си учествувал во палењето на амбасадата организирано од четничкиот уредник на „патриотската“ шител, која и сега е главен добавувач на информации за твојот скромен интелект и светоглед широк како иглено уво. Македонец што го гледа и умира за ноле, вучичу педеру и се крсти во диктаторскиот еквивалент овде без да обрне внимание на општествени импликации, руинирање на општеството, отселување на млад свет, наплив на дебилен национализам, лажни инвестиции и куп говна преку кои може да прогледа пошо се „снашол“ со некое тендерче.
Продолжи со: „Сорос, Сорос, Сорос, Сорос, Сорос“.....ајде повторувај, бројлеру!
Almeida чоече. ти треба бе мал напор , само стани и отшетај до Камени Мост, после уште еден чекотр и џилитни се ласта на глава у тоа плиткото..., гарантирано е полесно отколку да истураш кубни метри говна по форумов...
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
А не извини, не сум достоен со тебе да правам муабет на форумов - види си неколку поста погоре.
тоа ти е , а праша човек колку плати си исплатил , а одма недостоен е и треба да гледа у постои погоре... :) :)[DOUBLEPOST=1491476665][/DOUBLEPOST]
Таман за вас Груевисти сега има саем на книгата. Одете и побарајте ја Животинска фарма од Орвел. Кај 200 денара е и кратка е кај стотина страни. Чим читате отчети од по илјада страни ова ќе ви биде пичкин дим. За ваше добро.
..што бе има некој со таму свилен Орвел да ми кажуе за некаква Животинска фарма кога на таква една живеам, "свињо" една ...(како што милува Almeida или кој беше да титулира овде)... :) :) :) :)
 
Последно уредено:
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Добро е што.. „иако е обид да биде заплашен, тоа нема да му успее на никого“. Ретки се тие што можат да бидат заплашени, или не...
Sto sakas da kazes be, lepotane ? Zosto citiras samo del, za da ja izvadis od kontekst celata vest ? Odvratno. Kogo be ke zaplashuvate ili napadjate, volovi gnasni ? Kako pichki po 10 dushi upadjate i pravite problemi na semejna proslava. Highlander-i. Mrsh !
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
..што бе има некој со таму свилен Орвел да ми кажуе за некаква Животинска фарма кога на таква една живеам, "свињо" една ...(како што милува Almeida или кој беше да титулира овде)... :) :) :) :)
Сепак не можеш да го достигнеш тоа ниво на дигнитет и интегритет. Иако имаш потенцијал да изедеш фул танкер г***а, ама не сум те ословил така, не сум рекол никаде дека си свиња, не лажи.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
se sekjavas kolku SDSM firmi sjeba ljupco posle 1998?
`dzentlementski dogovor megju branko i ljupco` zvuci poznato?
И, тоа по дифолт значи дека џентлменски договор имале Заев и Грујо ?


И ти и тој погоре јаки експерти сте.


Види, има фини луѓе и од инспекторите, па некој од нив што биле на терен си зборат што како било. Една шака народ сме.
А, видеово што ми го постираше ти е сечено, лепено, монтирано, за разлика од тие на власта за кој се пењавевте две ипол години дека биле фејк, кој во последно време директно или индиректно почнаа да си ги признаваат дека се автентични...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Виртуелните гласачи на анкетата на маде_мкд си дојдоа по своето - https://forum.kajgana.com/threads/she-has-her-own-individual-website.83299/

ја изгледав емисијава, што да кажам, овој Манчевски невиден кретен, та него го слушаш та куртониве овде на форумов.
Саламата една елоквенција што држи, шта да ти причам. Главурдана у осум камери не му влегуе, со хелихоптери треба да го снимаат.
И тој беше едно време смрден прецедник на некој измислен средношколски или студентски сојуз па напраи слична кариера како неговиот кичевски фашистички колега тонка.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Сепак не можеш да го достигнеш тоа ниво на дигнитет и интегритет. Иако имаш потенцијал да изедеш фул танкер г***а, ама не сум те ословил така, не сум рекол никаде дека си свиња, не лажи.
...ти ми беше при рука па употребив Almeida... ,а може бил друг , ама нема веза на фармата на не_сум_од_овде, свињите се поеднаквите од еднаквите , па не бригај...свиња тоа му доаѓа ко праење чест :) :) :)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.208
Поени од реакции
8.565
Виртуелните гласачи на анкетата на маде_мкд си дојдоа по своето - https://forum.kajgana.com/threads/she-has-her-own-individual-website.83299/

Саламата една елоквенција што држи, шта да ти причам. Главурдана у осум камери не му влегуе, со хелихоптери треба да го снимаат.
И тој беше едно време смрден прецедник на некој измислен средношколски или студентски сојуз па напраи слична кариера како неговиот кичевски фашистички колега тонка.
не знам што беше али за разлика од оној куртонот делуваше супериорно, овај куртонов три грама мозок немал. исто ко со тебе некој да дискутира.
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Sto sakas da kazes be, lepotane ? Zosto citiras samo del, za da ja izvadis od kontekst celata vest ? Odvratno. Kogo be ke zaplashuvate ili napadjate, volovi gnasni ? Kako pichki po 10 dushi upadjate i pravite problemi na semejna proslava. Highlander-i. Mrsh !
Ова ти е врвот на интелигенцијата? Или допрва на магистерски ќе се запишуваш..? Мислиш дека јас сум нападнал некого? Ме заплашуваш?
Можеш да ме заплашуваш колку сакаш, ама нема да ви успее тоа. Македонија ќе се одбрани од атакот што го правиш ти со некои кои сакаат Македонија да е нешто друго. Со голи гради ќе јуришаме на вас, како топовско месо, 3 дена на раце ќе ги носиме паднатите другари, патриоти... ама нема ништо да ме заплаши.
Слушај, вакви слабо-интелигентни случаи како тебе има на форумов, води си „муабет“ со нив, не ме заморувај.
ПС: Извинете што во италик текстот ми се јавуваат бугарски д, т... ама Кајгана веројатно е пробугарска... ;)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
не знам што беше али за разлика од оној куртонот делуваше супериорно, овај куртонов три грама мозок немал. исто ко со тебе некој да дискутира.
Со овој што и да стаиш од другата страна делуе супериорно.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom