Совети околу мотоцикли

Член од
2 февруари 2012
Мислења
14
Поени од реакции
2
Здраво, денес земав Hamachi Lifan LF250B, 250 кубика, има поминато 2400км и сакав да прашам дали може некој точно да ми каже кога се менува масло и филтри и сервисите кои му се зошто секаде различно ми пишува, Едно пишува у прирачникот шо го симнав од интернет, друго пишува у сервисната книшка. У главном пишуе дека на 1000км треба да се мења ама ми изгледа премногу тоа :)
 
Член од
29 декември 2007
Мислења
10
Поени од реакции
1
Decki, vo potraga sum po NSU Pretis Maxi 175, ako znae nekoj kade moze da se najde niz Makedonijava neka pomogne (po oglasi gi nema ko porano). Sostojba ne e bitna ic, po moznost da ima dokumenti..... Isto taka nekoj da ponudi nekoj japanski motor postar od osumdesetite nanazat, ne e biten stilot na motorot.... Blagodaram na razbiranjeto :)
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Motociklisti ima li nekoj da mi kaze procedura za uvoz na motor od USA ?? Se zaebaval nekoj od tuka so toa ??

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Прегледај го приврзокот 149915 Прегледај го приврзокот 149915
Имам исти ваков мотор позади куќа, не е возен можда 10-12 години, тато го возел некогаш на времето и од тогаш е запоставен. Иначе моторов бил 125 кубици и е многу возен низ скоро цела Италија и така.... Се прашувам дали вреди да го средам, мислам дека нема некој голем дефект , само нов акомулатор итн.... Некој нешто повеќе за моторов ??? Вреди да се среди , или пак е тотално Аут поради староста ?! :D
Што направи со моторов?:)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Decki, vo potraga sum po NSU Pretis Maxi 175, ako znae nekoj kade moze da se najde niz Makedonijava neka pomogne (po oglasi gi nema ko porano). Sostojba ne e bitna ic, po moznost da ima dokumenti..... Isto taka nekoj da ponudi nekoj japanski motor postar od osumdesetite nanazat, ne e biten stilot na motorot.... Blagodaram na razbiranjeto :)
Налетав на еден NSU Pretis во оглас, целосно реставриран, ама го продале :(

Инаку одамна барам и јас некој Јапанец као Honda CB или Kawasaki KZ / GPZ од осумдести за Cafe Racer, ама ептен ретко да сретнам и тоа скапаници, башка се занесуваат со цени за крнтии.
 
Член од
29 декември 2007
Мислења
10
Поени од реакции
1
Ako mislis za toj NSU-to od 1300 eur, go vidov uste poodamna (ne bese loso sreden, a i cenata za sostojbata odgovara, iako ne mi bese bas u budzet)....Sto se odnesuva do toa japancite, se pojavuva od vreme na vreme nesto, jas gledam da najdam nesto pod 25 kw, posto ke bidam vozac pocetnik. I sto i da zemam da bide batal iskrseno, da mu falat delovi, posto i taka se na nego ke se menja :D
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ako mislis za toj NSU-to od 1300 eur, go vidov uste poodamna (ne bese loso sreden, a i cenata za sostojbata odgovara, iako ne mi bese bas u budzet)....Sto se odnesuva do toa japancite, se pojavuva od vreme na vreme nesto, jas gledam da najdam nesto pod 25 kw, posto ke bidam vozac pocetnik. I sto i da zemam da bide batal iskrseno, da mu falat delovi, posto i taka se na nego ke se menja :D
Да, тој беше :)

Штознам, мислам дека е боље да земеш нешто ко што треба средено, барем во машина, отколку нешто крш и поевтино, па на крај да ти излезе поскапо :)
 
Член од
12 мај 2015
Мислења
87
Поени од реакции
95
Decki aj malce pomos.. Imam Baotian sr50.... E sega koristi benzin euro 95. Dali ke si napravam nekoj problem ako turam euro 98 ????
Cisto onaka me interesira
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Ako mislis za toj NSU-to od 1300 eur, go vidov uste poodamna (ne bese loso sreden, a i cenata za sostojbata odgovara, iako ne mi bese bas u budzet)....Sto se odnesuva do toa japancite, se pojavuva od vreme na vreme nesto, jas gledam da najdam nesto pod 25 kw, posto ke bidam vozac pocetnik. I sto i da zemam da bide batal iskrseno, da mu falat delovi, posto i taka se na nego ke se menja :D
Ехх да знаев порано дека има ваква тема одма би ви го понудил мојот мотор таман напраен и го продадов одма ни 50км не му направив дур да легни клипот и деловите.Погодете колку го продадов само 700..
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Имам Hamachi YS250 и сакам да ги фарбам пластиките зашо ептен се обледени.
Препорака за некој мајстор?
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Дечки, сакам да земам прв мотор. Изборот ми падна на keeway superlight 125 дека највеќе ми се допаѓа естетски, а и 125ка ми се чини како најсоодветна за почетник. Барав по огласите и се јавив на неколку места ама продадени се моторите. Што да правам кај да побарам, дали на ново ги има некаде (знам порано во dynamix ги имаше, не знам дали уште ги држат)? И дали има некој сличен модел ко тој што го препорачувате?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дечки, сакам да земам прв мотор. Изборот ми падна на keeway superlight 125 дека највеќе ми се допаѓа естетски, а и 125ка ми се чини како најсоодветна за почетник. Барав по огласите и се јавив на неколку места ама продадени се моторите. Што да правам кај да побарам, дали на ново ги има некаде (знам порано во dynamix ги имаше, не знам дали уште ги држат)? И дали има некој сличен модел ко тој што го препорачувате?
Има крузер кивеј еден од велес мислам беше
Во динамикс мислам уште ги имаат со новите мат бои
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Има крузер кивеј еден од велес мислам беше
Во динамикс мислам уште ги имаат со новите мат бои
Случајно да не знаеш колку би коштало да се среди custom како овој на огласов и каде би можеле да го средат ова? Ко што гледам само тоа задниот дел е одсечен и светлата се монтирани пак.
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2223250
 

Kajgana Shop

На врв Bottom