Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Duri nie go drvime tuka, Kocijas se sretnal so Tilerson, necii diplomatii rabotat a nie ke cekame i ke se nadevame Tramp da zastane na nasa strana od cista ljubov.

Sent from my SM-G357FZ using Tapatalk
Коцијас застана од странта на Иванов во оваа џурултија, така да .... До сега тврдевте дека дпмне водел лоша политика со Грците, а сега одеднаш Грците се лоши.....[DOUBLEPOST=1489524011][/DOUBLEPOST]
Закоравениот Ѓорчевец со големо Ѓ Илчо си ја изгласа, да не заборавиме да напоменеме.

Ама затоа Аце Блажевски штакорот на Сител утредента во утринската се подмоча на веста дека на некое теренче во некое штипско село на магистрала ставиле рефлектори, се продрснале :cuc:
Браво, мора да те пофалам за твојот ефорт. Воопшто правилно ги користиш и навредите и емотиконот. Мора да кажам дека се гордеам со тебе. Суптилна навреда, суптилно исмејување и на крај едонствно еден смајли...... full score 100 % дискредитација. После ова никој нема да сака да се идентифицира со човекот. Само тоа можам да кажам... браво.... само напред.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.014
Поени од реакции
3.758
A od kade znaesh ti zoshto otpatuval vo Azerbeidzhan??? I kako tvdish deka ja "zduval" a poim nemash od diplomatija, geopolitika, ...Najverojatno odi da se sretne so Putin, ili negovi poverenici, , da vidi kolku specijalci ke pratat vo Makedonija da se tepaat so balkanskive Iliro-Rambovci
Ист број колку што пратија на косово да ја бранат србија. Хорхе е изгубен во просторот, после празијадата, смоквијадата, намигнувањето со Обама, Англискиот денс на бината со Боцевски, ова ке му биде врвен дострел во неговите два мандати. Пичо еден, он не знае до Валандово да си иде па ке договарал нешто со Путин.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Ѓорѓе Иванов замина за Азербејџан

Да те фати магла над Кавказ и да идеш у историја, пиз*о неодговорна и предавничка. Државата е на раб на пропаст он си тера туризам.
И уште ќе се изнаслушам од јанковци и други свињи со исушен мозок каков мудар државник бил - коњи има што поседуваат поголем интелект, мудрост и дипломатија.


http://fokus.mk/gorge-ivanov-zamina-za-azerbejdhan/
Дечко одлично срочено, се гледа дека те оставале на поседок кај некоја баба у комшии каде што на себе си научил да колнеш. Ми се свиѓа твојата импорвизација, меѓутоа мора да кажам дека не изгледаш неутрално, прво мораш да почнеш барем како напад на двете страни и да жалиш дека сме разделени како нација.... Вака цел труд ти паѓа во вода....
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Ист број колку што пратија на косово да ја бранат србија. Хорхе е изгубен во просторот, после празијадата, смоквијадата, намигнувањето со Обама, Англискиот денс на бината со Боцевски, ова ке му биде врвен дострел во неговите два мандати. Пичо еден, он не знае до Валандово да си иде па ке договарал нешто со Путин.
Така е треба да се угледа на црпко и неговите историски преговори со албанските партии...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Некој што пишува "одкажете се" не треба да зборува за македонскиот јазик, а не па да се нарекува бранител на јазикот.
Што е она со маските? V for Vendeta? :pos:Срамота е бе луѓе, ќе ви се смеат, со прст ќе ве покажуваат после ова.
Значи дечко брука жива, не си сватил ништо. Дури и очи боде тоа смајлито. Реченицата срочена како некој од 3то одделение да ја напишал. Мислам дека твоите џабе ги трошат парите на курсевиве. Треба малце да ја употребиш главата Еве огледај се на илуминус, добар пример е на одлично совладана лекција.[DOUBLEPOST=1489524765][/DOUBLEPOST]
И ти викам јас, дегени и некорофили полно. Закрвавени од амбиција. Почит кон оние кои создале нешто за Македонија - нула. И после за се Цацко ни е крив.

Така е, сочно ги употреби вистинските навреди, морам да кажам дека сум пријатно изненаден од тебе. Поготово задоволство ми претстави кога го слушнав зборот некрофили, мене не би ми текнало...[DOUBLEPOST=1489524892][/DOUBLEPOST]
А прашањето на умирачка на новороденчиња или поради расипано возило за брза помош ќе дојде на дневен ред?
Интересни се луѓево, сите запнале да бистрат геополитки а пред порта им се случува Сомалија 1993.
Ух вистинскиот збор, во вистинско време, злато вреди..... Сомалија 1993.... од ова нема да можат да се опорават. мислам дека се бориш за најдобар во класата. Ги уништи...
 
Последно уредено:
W

wicked_1

Гостин
Тогаш кога ја слушав ми се чинеше како да е нешто страшно, а уствари заборавил да потпише министерот...
Умскорно патриотиште коа цени дали има криминал.

-Заборавил министерот да потпише. :vozbud::pos:

Каква легенда, каква пожртвуваност, од буките не ја глеаме шумата или како беше..
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Да не е и подобро у Сомалија?
Таму барем можеш да земеш калаш и да тераш сам своја правда, овде не смееш збор против мафијашиве да кажеш. Здравството ни е исто, инфраструктурата тука негде. Диво племе у сред Европа сме.
Така е, заедничко делување, импровизација, крв бомби револуција, тоа се бара. Просто се гордеам со вас.[DOUBLEPOST=1489525089][/DOUBLEPOST]
Napravija dokolku Gruevski plati za kriminalite koi gi storil pa da glasame
Дечко, личните проблеми мораш да ги оставиш на страна. Во секој пост, све повеќе и повеќе се гледа твојата фрустрација.... Мораш да се пресрамиш сега е модерно време, отиди на доктор и барај совет, Зголемувањето на пенисот можеби ќе ти ја врати самодовербата.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.014
Поени од реакции
3.758
Така е треба да се угледа на црпко и неговите историски преговори со албанските партии...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Да и да се обрати на неговиот перфектен Англиски. Беда! За лиценца за такси возач воведоа англиски јазик а ваму големииот прецедник и ,,професор,, нема абер од англиски. Сега се крстат во Путин а не гледаат дека тој не ги става ниту на курот. Ако Путин има интерес да ги брани груевци до сега 10 пати ке дојдеше или ке ги повикаше на официјална посета, ке одвоеше еден мочан час од своето време и ке се сликаше со нив. 10 години го молат за средба а тој не ги удира од газот. Камо сега Путин да го повика Хорхе на гости, да построи гардата и оркестарот и да го дочекаат како претседател или обратно, Путин да слета во Скопје макар на 15 минути? Тој не ги есапи за сува слива а тие се крстат на него. Или сега наеднаш не се повеке горди антички македонци ами се словени од карпатите? Да не е малку касно сега за изјаснување како словени? Да не требаше на место на цандо и прометеј да се направи таков голем споменик на Кирил и Методиј, на Килмент, Наум....?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439


еден без врски што завршил основно немаат на протестиве да им направи проверка :icon_lol:
Значи таман ќе те пофалам, и одма грешки правиш... рековме текстот или заболдиран и зголемен и пред сликата се става. Значи не брзај, размисли, и реченицата не ти е добро срочена.[DOUBLEPOST=1489525400][/DOUBLEPOST]
Умскорно патриотиште коа цени дали има криминал.

-Заборавил министерот да потпише. :vozbud::pos:

Каква легенда, каква пожртвуваност, од буките не ја глеаме шумата или како беше..
Значи рековме дека мораш да градиш репутација. Мораш да употребиш зборови стручни, кои тешко се наоѓаат на интернет, но изгледаат елоквентно и авторитативно. Што е ова „Умрскорно“. Значи се договоривме, своето минато остави го позади. Тука не сме во Зрзе, тука правиме револуција.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Значи таман ќе те пофалам, и одма грешки правиш... рековме текстот или заболдиран и зголемен и пред сликата се става. Значи не брзај, размисли, и реченицата не ти е добро срочена.[DOUBLEPOST=1489525400][/DOUBLEPOST]
Значи рековме дека мораш да градиш репутација. Мораш да употребиш зборови стручни, кои тешко се наоѓаат на интернет, но изгледаат елоквентно и авторитативно. Што е ова Умрскорно. Значи се договоривме, своето минато остави го позади. Тука не сме во Зрзе, тука правиме револуција.
Отидов да плачам во шпајз :(
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.491
Поени од реакции
36.451
A od kade znaesh ti zoshto otpatuval vo Azerbeidzhan??? I kako tvdish deka ja "zduval" a poim nemash od diplomatija, geopolitika, ...Najverojatno odi da se sretne so Putin, ili negovi poverenici, , da vidi kolku specijalci ke pratat vo Makedonija da se tepaat so balkanskive Iliro-Rambovci
На толку храбри Груеви војводи пред Влада секој ден Путин ништо не мора да праќа :cool:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
@jamajka земи еден зелен чај напраи, запали џоинт, мавни некоја ракија - што те опушта - тоа.
Што му ја мислиш толку и прифаќаш лично на срце? Угледај се на него - државата му се распаѓа, тој сеа јава некои камили таму.
Не е исто, знам. Он лапа дебела плата за тоа и плус нешо му останува кусур (лани имаше 5000 евра на кравати фрлено) и пак мува не го лази. Како ќе му јават по телефон - така си праи.
Ве заболе за држаава, само драми праите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom