Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Ne_sum_ja:

Скопје, Македонија, 8 дена до падот на фашизмот.

3 саати потрошив да ја најдам проклетата снимка со Јово и Миле. Сум ги заборавил каде беа ставени, а сум го избришал маилот кај што ми ги пратија снимките. Се надевам дека никој нема да ја слуша, пошто и нема нешто страшно.... Тогаш кога ја слушав ми се чинеше како да е нешто страшно, а уствари заборавил да потпише министерот...
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Абе такви сте си вие реално многу ситуации согледувате, само кога падне магла, ова гатачкава си ја ангажирате.
Така е криви се само гласачиве на зз и ќе горат во пеколот, а вие душичкиве во рајот јебове у то среќлиите од рај во рај.
Ќе нема бегање али не од војна, зш то е само во вашите глави, дошло је време чорке другови.
Like it or not corbata drugovi vi-ni ja svari svajcarskiot dudlac. E sega so vikas edni vo pekolot edni vo rajot ne bi bila bas prava definicija, nego ke bide edni ke pukaat edni ke gi kolat itn... Ako dojde do toa a sigurno ke dojde jas sigurno ke bidam megu tie so pukaat...
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Се појави овој чистач на ќенефи по Европа а заврши со работа околу 22:00 доаѓа овде прави нов акаунт и опиен од целодневно чистење фекалии тресе глупости..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Браво дечко си напреднал, одлично користиш по едно смајли во даден момент ама малце треба да поработиш на навредите. На постот со сликата од лудницата, не ти доаѓа до израз пораката која е после сликата. Размисли дали е подобро да ја ставиш пред сликата. Ти ги препорачувам курсевите „интензивни навреди и омаловажувања за шарени револуцинери 2“ и мојот омилен „користење на комбинација од повеќе смајловци за шарени револуционери for dummies
 
L

Löwe

Гостин
Ne_sum_ja:

Скопје, Македонија, 8 дена до падот на фашизмот.

3 саати потрошив да ја најдам проклетата снимка со Јово и Миле. Сум ги заборавил каде беа ставени, а сум го избришал маилот кај што ми ги пратија снимките. Се надевам дека никој нема да ја слуша, пошто и нема нешто страшно.... Тогаш кога ја слушав ми се чинеше како да е нешто страшно, а уствари заборавил да потпише министерот...
Ти си за на лечење.
Баш ме интересира од тешките мијарди украдени од овие што ги браниш, дали кај тебе капнало барем 0.0001% од тоа или си задоволен со 210те евра минимална плата од Груевски и викаш ќути има и полошо?
 
A

Avenger99

Гостин
Ти си за на лечење.
Баш ме интересира од тешките мијарди украдени од овие што ги браниш, дали кај тебе капнало барем 0.0001% од тоа или си задоволен со 210те евра минимална плата од Груевски и викаш ќути има и полошо?
Немој, не го цитирај, ќе ти напише сеа и тебе овакво.[DOUBLEPOST=1489441444][/DOUBLEPOST]
Браво дечко си напреднал, одлично користиш по едно смајли во даден момент ама малце треба да поработиш на навредите. На постот со сликата од лудницата, не ти доаѓа до израз пораката која е после сликата. Размисли дали е подобро да ја ставиш пред сликата. Ти ги препорачувам курсевите „интензивни навреди и омаловажувања за шарени револуцинери 2“ и мојот омилен „користење на комбинација од повеќе смајловци за шарени револуционери for dummies
:aplauz:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Ти си за на лечење.
Баш ме интересира од тешките мијарди украдени од овие што ги браниш, дали кај тебе капнало барем 0.0001% од тоа или си задоволен со 210те евра минимална плата од Груевски и викаш ќути има и полошо?
Јас сум у комисија за тендери. Што мислиш ода кај се знам со @concrete ака ристо превара.[DOUBLEPOST=1489441551][/DOUBLEPOST]
Немој, не го цитирај, ќе ти напише сеа и тебе овакво.[DOUBLEPOST=1489441444][/DOUBLEPOST]
:aplauz:
Зошто да му напишам него такво?
 
A

Avenger99

Гостин
Јас сум у комисија за тендери. Што мислиш ода кај се знам со @concrete ака ристо превара.[DOUBLEPOST=1489441551][/DOUBLEPOST]
Зошто да му напишам него такво?
Неможе човек да те прати еј, на сите одговараш, на сите реплицираш, растур праиш.. Ај, одам да спијам, продолжи да пишуваш, и молим те, напиши уше едно онакво за мене, со денови нешо, ултиматуми, шо беше.. Ко ќе станам, ќе те читам, може и лајкче ќе добиеш.. А и волкот ќе те надополни, сигурен сум.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Неможе човек да те прати еј, на сите одговараш, на сите реплицираш, растур праиш.. Ај, одам да спијам, продолжи да пишуваш, и молим те, напиши уше едно онакво за мене, со денови нешо, ултиматуми, шо беше.. Ко ќе станам, ќе те читам, може и лајкче ќе добиеш.. А и волкот ќе те надополни, сигурен сум.
И да си легнеш, касно е веќе.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Ako dojde do toa a sigurno ke dojde jas sigurno ke bidam megu tie so pukaat...
Абе ти ќе си пукаш од мака што та твоја желба нема да ти се исполни за војна али то ти е, тепај кантерии и остале игрице.:uzi:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Like it or not corbata drugovi vi-ni ja svari svajcarskiot dudlac. E sega so vikas edni vo pekolot edni vo rajot ne bi bila bas prava definicija, nego ke bide edni ke pukaat edni ke gi kolat itn... Ako dojde do toa a sigurno ke dojde jas sigurno ke bidam megu tie so pukaat...
абе валволне, сам си го бараш, војна не смее да се спомне. имаат тригер на војна и праат срч на темава. И кога ќе најдат и почнува да се сере....Ај нека се смири малце сега еуфоријата околу тебе, јас покасно навечер ќе тригерирам и ќе видиш....
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.361
Поени од реакции
3.519
Ебените во мозок дотолку ги е страв дека без разлика дали комунjар србоман или дпмнеофца србоман сите сакате да бидем баниран и бришен. Зошто? Кревкиот идентитет паникуе?
Дoлнa coфијcкa мaјмyнa. Чe ти избиeм з'бкитe ж'лти! Peвoлјуција!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom