Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.964
Поени од реакции
26.644
(несвесна) автоимуна болест , нашето национално ткиво изумира овие 25 години (освен на зборови како што гледаме на митинзите, друго ништо не се чувствува родољубие , како помирување и помагање на својот брат во секојдневниот живот)
Јас искрено се надевам дека е ова тригер кој ќе го смени тоа.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.040
Поени од реакции
16.133
Ти смета дебата ? Не ќе беше подобро да имаше дебата и за хашките случаи, или преќутната амнестија од патриотот Груевски ви е подобра ?

Не треба да спомнувам дека за државните симболи треба 2/3 мнозинство во собрание.

Абе луѓе, знаеме добро колку сите тука што лаете сте патриоти. Веќе видено.
хашките случаи се отворени, т.е. може да се процесуираат , кажа Пендаровски дека тој кога ќе биде председател ќе ги покрене..
а колку за декларативната подршка на западот тоа е обичен фук ин браин, амнестијата била наметната од западот !!!
Ајде да видиме сега што ќе стане со ХАРАДИНАИ !!!
Зошто албанските партии ја условуваат Платформата на СДСМ ако за грото работи треба 2/3 гласови ????
Поентата е ќе се врши ПРИТИСОК преку СЈО на секој пратеник што ќе гласа против редефинирање на Македонија и растурање на македонскиот идентитет ... тоа е планот на ЕУ и соросоидите кој се се уште фактор во УСА...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.604
Поени од реакции
36.561
каков ретард си ти човече...
Види петнаесетина страни поназад, се договараа со уште една амеба, дали имало доволно луѓе за под оруже и Хорхе војската да ја ангажирал, ваљда за воена хунта. Тешки црепови.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.964
Поени од реакции
26.644
хашките случаи се отворени, т.е. може да се процесуираат , кажа Пендаровски дека тој кога ќе биде председател ќе ги покрене..
а колку за декларативната подршка на западот тоа е обичен фук ин браин, амнестијата била наметната од западот !!!
Ајде да видиме сега што ќе стане со ХАРАДИНАИ !!!
Зошто албанските партии ја условуваат Платформата на СДСМ ако за грото работи треба 2/3 гласови ????
Поентата е ќе се врши ПРИТИСОК преку СЈО на секој пратеник што ќе гласа против редефинирање на Македонија и растурање на македонскиот идентитет ... тоа е планот на ЕУ и соросоидите кој се се уште фактор во УСА...
@мкд владе рече дека има едно видео кое кажува како не подржуваат Германците. Владе ај молимте постирај го....
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ти смета дебата ?
Ми смета да се дебатира за работи што не смее да се дебатира.
На пример дебата за знамето или химната.

Може да дебатираме на пр. за укинување на Охридскиот Рамковен Договор.
 
?

..........

Гостин
Нападната екипата на тв24 на протестот на „За заедничка Македонија“



Новинарот на ТВ 24 Огнен Јанески изјави дека “неговиот колега Баневски првично бил вербално нападнат удрен со стап од знаме по тилот од главата, по што од страна на организаторот му било кажано дека човекот што го веел знамето, не знаел како се вее“, изјави тој.

:icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.964
Поени од реакции
26.644
Види петнаесетина страни поназад, се договараа со уште една амеба, дали имало доволно луѓе за под оруже и Хорхе војската да ја ангажирал, ваљда за воена хунта. Тешки црепови.
Војската е најмал проблем од којшто треба да се плашите во моментов....
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Прво, не стојам на пола, пошто не ги сакам нит едните, нит другите. Второ, секој што почуствувал барем еден ден војна, нема никогаш да посака повторно да му се случи. Според мене само позади тастатура може да се повикува на ќосиња, бодење, колење, убивање „на предавниците“.

Решение, немам, не сум јас доволно паметен, нит учен, да водам држава.
За војна ти реков, јас сум прв против и тотално сум против спроведување на туѓи агенди овде во државава.
Посебно ме иритира што маса Македонци одигра така како што одигра во кризава. Не мислам на небањатите, тие се посебен подвид, под луѓе, под хиени. Мислам на таканаречените неутрални, кои ептен претераа во неутралноста. Пак имаше огромна маса на незаинтересиран свет, кој не искача на избори и е убеден дека ништо не може да се промени. Беше вистински момент да се појави нова партија, која немаше да има гаден багаж со себе и немаше да има простор кон неа да се води антикампања или да биде уценувана - таа требаше да прегази, да ја киднапира опозиционата борба на сдс и да стане нов фактор. Тоа нормално не се случи затоа што се' ни е сведено на демагогија - сите знаеме што е добро и што е лошо, а решенија немаме никакви.
Има многу аргументи и контра сдс. Тотално се дезорганизирани, имаат лош PR, нехаризматични ременски-спасовски ликови, ненавремено реагираат. И над таков сдс не успеа да се најде друг - значи тој што се чувствува опозиционо нема каде на друго место да се приклони и тоа воопшто не значи дека таквите луѓе се слепи следбеници на заев и манијаци како небањатите.
Околу фамозната платформа и односот на сдс кон неа. Однесувањето на паторот и неговите ветувања доведоа до тоа таа да биде донесена. Тој и го падна имунитетот на земјава и покрај се' успеа и тоа да ни го товари. Истиот и ја прифати истата, а за возврат барал укинување на СЈО - и уште треба да имаме дилема против кого да застанеме? Ем ќе го имавме на власт, осоколен и гневен за реванш, ем ќе спроведуваше големоалбанска платформа? Тоа ли ни требаше?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
За војна ти реков, јас сум прв против и тотално сум против спроведување на туѓи агенди овде во државава.
Тогаш кажи му на Заев да ја отфрли Платформата на Тирана.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Поентата е ќе се врши ПРИТИСОК преку СЈО на секој пратеник што ќе гласа против редефинирање на Македонија и растурање на македонскиот идентитет ... тоа е планот на ЕУ и соросоидите кој се се уште фактор во УСА...
Aман бе зарем на толку пратеници му најдоа незаконитости и криминали за да можат да им вршат притиско од обвинителство??
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.964
Поени од реакции
26.644
Гневот на сендвичот е нашиот најголем страв.
хехе така ве лажат сеуште нели, дека луѓето излегуваат заради сендвичи, а вие пустите егоцентрично го сваќате светот и си мислите дека сите размислуваат како вас.....
 
W

wicked_1

Гостин
Тогаш кажи му на Заев да ја отфрли Платформата на Тирана.
Мислам со другарите сендвичи излишно е да ве коментира човек веќе, тотално дно достигнавте.

Заев ве пушти низ вода со програмата денес која јавно ја објави и прочита.
Тоа што вие уште си ја терате сендвич агендата си е само ваш проблем, не на македонецот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom