Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.285
Поени од реакции
8.792
најјако од сдсм гласач денеска:
`заев мора да направи влада со криминалците од дуи да може понатаму да ги затвори истите криминалци од дуи`
да фук?
се надевам дека нема некој да им каже на дуи за овој генијален план на заев.
и јас имам еден пријател кој при секоја дискусија ова ми го кажува, тешко на ДУИ е работава.
 
G

Goldie

Гостин
Па не беа да го апсат беа да приберат докази таман работа да го апсеа усште ке кукаа по интернет..
Се знае како се апси се до правосилна пресуда тој е невин...


Sent from my MI 5s using Tapatalk
Па полицајците тогаш си ја завршија работата и собраа некакви документи е сега колку од тие може да послужат како докази за криминал е друга работа.

Да се потсетиме што им се посакува на тие професионалци...
Реков веќе еднаш, тоа што една глупача рекла такво нешто не значи дека и останатите го мислат истото.

Плус оваа не е никоја и ништо ама што правиме кога ликови како Протоѓер кажуваат дека неистомисленици треба да завршат во ендек ?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.964
Поени од реакции
26.644
Реков веќе еднаш, тоа што една глупача рекла такво нешто не значи дека и останатите го мислат истото.

Плус оваа не е никоја и ништо ама што правиме кога ликови како Протоѓер кажуваат дека неистомисленици треба да завршат во ендек ?
а овие во хор што пејат УБИЈЦИ УБИЈЦИ на полицијата, кои се?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
најјако од сдсм гласач денеска:
`заев мора да направи влада со криминалците од дуи да може понатаму да ги затвори истите криминалци од дуи`
да фук?
се надевам дека нема некој да им каже на дуи за овој генијален план на заев.
Другару Ланс.
Што ти текна на кирилица?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
364
Па полицајците тогаш си ја завршија работата и собраа некакви документи е сега колку од тие може да послужат како докази за криминал е друга работа.



Реков веќе еднаш, тоа што една глупача рекла такво нешто не значи дека и останатите го мислат истото.

Плус оваа не е никоја и ништо ама што правиме кога ликови како Протоѓер кажуваат дека неистомисленици треба да завршат во ендек ?
Поента е дека излегле одма да се бунат 200 души како ти што кажа и тоа за инспектор и тоа заради прибирање докази е сега замисли што ке се случи да отидат по некоја поважна личност...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
G

Goldie

Гостин
Поента е дека излегле одма да се бунат 200 души како ти што кажа и тоа за инспектор и тоа заради прибирање докази е сега замисли што ке се случи да отидат по некоја поважна личност...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Па не веруваат луѓето во институциите, имаше еден куп злоупотреби и местенки од власта така да и навистина да има криминал пак ќе испаѓаат што е нивно сосема легитимно право во демократска држава..

Но тоа не ги спречи полицајците да си ја завршат работата
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
може во секој случај, тоа е она што го пишав уште кога излезе платформата и тоа неколку пати го имам пишано дека платформава е уцена и објава на војна, ама јас не сум крив што екпертиве на форумов немаа/т капацитет да прочитаат две реченици меѓу редови, штета за вакви врвни експерти.
Аха. Јас не очекував дека ќе ми објасниш вака. Ептен "јасно" ми стана.
Твојава "експертиза" стана актуелна во моментот кога Заев го зема мандатот и фати да преговара за влада. Пред тоа немаше мирко велиновски шоу, па немаше и твој пост од овој карактер. Ќе повторам - паторот отворено повикува народ да излезе на улица, целата машинерија му е фокусирана во конфликт и јас треба да ти поверувам на твоиве "предупредувања"? Нема потреба да пукаат ш иптарите од кога е паторот на власт, затоа што се' добиваат на тацна од него, а има потреба тој да пука пошо е тотално во аут. Во даденава ситуација и тие се свесни дека врз паторот е повлечено казанчето со вода и логично одат таму каде што преминува власта. Смилковско, Гошинце, Куманово - се настани режија од овој тип - да поттикнат поширок конфликт или да го зајакнат национализмот за гласачко популистички побуди. Прва придобивка на паторот би му била (така си мисли) зголемена популарност ако иде на избори (а нема да има такви) или конфликт во кој или ќе збрише или насилно ќе ја досјебе државава т.е. тоа што ќе остане од нејзе. Ти, во негово име одработуваш гадна агенда.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.964
Поени од реакции
26.644
Па не веруваат луѓето во институциите, имаше еден куп злоупотреби и местенки од власта така да и навистина да има криминал пак ќе испаѓаат што е нивно сосема легитимно право во демократска држава..

Но тоа не ги спречи полицајците да си ја завршат работата
Значи ти си мислиш дека полицијата се малоумни луѓе, со памтење на златна рипка попут вас.... може попаметно ќе му виде на зајо да си бара подршка од неговите од учк.[DOUBLEPOST=1489183487][/DOUBLEPOST]Не му кажал зајо на аљи за своите ставови изгледа:

ДУИ не се согласува со СДСМ за банкнотите и униформите

Или пак некој повторно фатен во лага и тоа истиот ден....
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.285
Поени од реакции
8.792
Аха. Јас не очекував дека ќе ми објасниш вака. Ептен "јасно" ми стана.
Твојава "експертиза" стана актуелна во моментот кога Заев го зема мандатот и фати да преговара за влада. Пред тоа немаше мирко велиновски шоу, па немаше и твој пост од овој карактер. Ќе повторам - паторот отворено повикува народ да излезе на улица, целата машинерија му е фокусирана во конфликт и јас треба да ти поверувам на твоиве "предупредувања"? Нема потреба да пукаат ш иптарите од кога е паторот на власт, затоа што се' добиваат на тацна од него, а има потреба тој да пука пошо е тотално во аут. Во даденава ситуација и тие се свесни дека врз паторот е повлечено казанчето со вода и логично одат таму каде што преминува власта. Смилковско, Гошинце, Куманово - се настани режија од овој тип - да поттикнат поширок конфликт или да го зајакнат национализмот за гласачко популистички побуди. Прва придобивка на паторот би му била (така си мисли) зголемена популарност ако иде на избори (а нема да има такви) или конфликт во кој или ќе збрише или насилно ќе ја досјебе државава т.е. тоа што ќе остане од нејзе. Ти, во негово име одработуваш гадна агенда.
не си ти крив, јас сум крив што го трошам интеренетов со некој ко тебе.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Заев: Против промена на државните симболи, но не и против дебата
http://tv21.tv/mk/?p=121421

Ако не планираш да ги менуваш, што има да дебатираш?!?
Ти смета дебата ? Не ќе беше подобро да имаше дебата и за хашките случаи, или преќутната амнестија од патриотот Груевски ви е подобра ?

Не треба да спомнувам дека за државните симболи треба 2/3 мнозинство во собрание.

Абе луѓе, знаеме добро колку сите тука што лаете сте патриоти. Веќе видено.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.040
Поени од реакции
16.133
Ептен неспособна е таа полиција што неможе да се справи со 200 луѓе кои попречуваат апсење
ако мислиш на Куманово, па министер на полицијата беше тогаш Спасовски... а исто и во турско мало, се собраа ромите и лично началникот на МВР му ги извади лисиците на наркодилерот, што се скри во канцеларијата на сдсм, а ромите ги натепаа инспекторите кои беа на должност и никој ништо не одговараше, се се заборави
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.215
Поени од реакции
6.886
Ретард е оној кој си мисли дека полицијата ќе застане во негова одбрана после ова...
(несвесна) автоимуна болест , нашето национално ткиво изумира овие 25 години (освен на зборови како што гледаме на митинзите, друго ништо не се чувствува родољубие , како помирување и помагање на својот брат во секојдневниот живот)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom