Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.162
Поени од реакции
5.330
За Мијатовиќа океј, АМА КОЈ ГИ ИЗЛЖА ЗА КАРАЏОВСКОГА ХАХАХАХХА .... ајде бре дај ги ги за високи паре и за тија паре донеси квалитетни играчи што ке играв месец два и исфрљи ги после у плеј оф ако овој се деси ке славу наредни 10 године ем ги заебеш за играчи ем ги исфрљиш хахахаххаха
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Проблем е што ако си отидев Караџа и Мијатовиќ, може да се стави кључ на салу. Нема потреба ни да играмо у Суперлигу, зар мислиш дека појачања ќе донесев? И ја мислеше такој, ама петак еве га куде е...
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Ја знам петок, Суперлига убрзо, се чека датум само.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.121
Поени од реакции
5.028
Ја гу овуј сезону отпиша одамна за вас не знам :D
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
МЗТ 100% ќе земе крилнога центра и плејмејкера што ќе су бек ап опцие за Скота и Клофа, а ако ни фрљив некој денар ќе ги дадемо како на шалу да не се лжемо, а исто такој да не се лжемо дека ми некога ќе донесемо...

Тренер убаво кажа на овј ростер ни треба барем 2 играча, а ми изгледа на овј ростер ќе останемо без два играча :D

Док га пиша овој текна ми дека ја уствари пишују за Караџу и нејќу да си отиде од тим, бреј колко смо значи слаби... страшно!
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
http://ekipa.mk/intervju-ante-nazor-titulata-mora-da-ostane-vo-aerodrom/

Назор вика ќе доведуев два играча (плеј и крилан центар), чао Караџа и Данило :| Преодан рок е до петак, у петак почнуе и Суперлига[DOUBLEPOST=1488888607][/DOUBLEPOST]http://www.gol.mk/kosharka/vo-kumanovo-status-kvo-nema-zaminuvanja-no-nitu-zasiluvanja

Еве га Младен, вика нема пуштање играчи ама нема ни доведување :D
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Стартуемо против Кожув па идемо куде Работнички. Реално, туј можемо до 2 побесе, али за плејоф улазање тешко. Штета што не се најдесва повише паре за засилувања, али ај, можда ќе се смени нешто до петак. Ако можемо да изненадимо у БИБЛ фино би било.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Стартуемо против Кожув па идемо куде Работнички. Реално, туј можемо до 2 побесе, али за плејоф улазање тешко. Штета што не се најдесва повише паре за засилувања, али ај, можда ќе се смени нешто до петак. Ако можемо да изненадимо у БИБЛ фино би било.
Ти мора да се заебаваш сас овој 2 победе...
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Кожув га тепамо сигуран сам (дома), Раднички може да се добие, рачунај на тој дека су и уморни веќ, плус немав трењирано ради технички проблеми. Не дека не су поквалитетни... Кожув е у финансиски проблеми и којзнае у кое стање е тим, мора да искористимо шансу ако ни се пружи. Еј, никој не очекуеше победу против Карпош па ги тепамо у гости нели? :)[DOUBLEPOST=1488893400][/DOUBLEPOST]http://sportmedia.mk/kosharka/domashno-prvenstvo/za-dzhosh-skot-makedonskoto-prvenstvo-ne-e-interesno

Легија на странци напушта :D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Изгледа секнале и тамо паре...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom