Бодибилдинг суплементи

Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
My protein e релативно добра компанија за суплементи, разгледај на нивната страна има мислења од купувачи за производодот. Нешто над 4 од 5 е рангиран.
http://www.myprotein.com/sports-nutrition/impact-weight-gainer/10529988.html
Јас ќе земам креатин монохидрат од My proteine, гледам доста добра оценка држи и во лабаратории и во рецензии.
 
P

poker12345

Гостин
Овие што ве гледам ги земате 700-800ден добри се?
За креатин зборам..јас ќе порачам само се немам одлучено каков ако може да ми препорачате?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.945
Поени од реакции
1.407

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.866
Поени од реакции
35.660
Овие што ве гледам ги земате 700-800ден добри се?
За креатин зборам..јас ќе порачам само се немам одлучено каков ако може да ми препорачате?
Од Biotech е добар, го имаш кај Бобан во Херкулес и го имаш во Веро Центар на задниот излез.
Втор на листата за некој денар поскап ти е од Олимп, ми се допаѓа исто и тој.
Трет на листата од ултимејт, макар што слушам Ултимејт откако пропаднаа и сменија сопственици не се тоа што беа пред 4-5 години кога сум го пиел тој креатин и нивни суплементи.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
821
Поени од реакции
290
Каде имаат најдобар протеин од месо?
Млеко не смеам да конзумирам.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.945
Поени од реакции
1.407
@martin01 kako go koristis gejnero? nemas problem so dobivane nepotrebna tezina, debelina, stomak i slicno?
serious mass go zedov pred 2 dena i mislam deka e najdobar od site gejneri so gi imav dosega koristeno. ne se osejka deka go pies,lesen e za rastvoranje moze i so voda da se rastvori,ne se osejka teina na stomakot i so e najbitno ne te praj da se osejkas nasiten najaden! go pijam nasabajle odma posle dorucek i use edna doza pred trening. od utre vejke ke ja smenam vtorata doza ke ja pijam pred spienje za podobar efekt. inace od gejnerite se osejka na stomakot se pojavuvaat tie taka nareceni spojleri okolu stomakot.e sega zavisi kako ti e ishranata,ako jades mrsno i plus koristes gejner ke te zamrsi,ke stavas povejke salo. jas pretezno nejadam mnogu leb i mrsna hrana povejke koristam pilesko oriz jajca bademi lesnici..kajmene e problem kacuvanjeto na telesnata tezina ali toa sto go stavam e vo cista tezina dosega sum nemal problem so salo edino stomakot so rasti malce povejke pobrzo da recam ali se resava so kardio i stomacni :)
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
@martin01 пиши шо тежина и висина си? И јас сакам да го земам гејнеров ама ме премислуват. Пиши резултати од ко ќе го допиеш, шо и како испадна.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.945
Поени од реакции
1.407
@martin01 пиши шо тежина и висина си? И јас сакам да го земам гејнеров ама ме премислуват. Пиши резултати од ко ќе го допиеш, шо и како испадна.
momentalno tezinata mi e 68 kg visina 173. kako so gledav po forumi najmnogu pofalbi ima za ovaj tip na gejner. vo 300 grama od gejnerov ima 50 grama na proteini i 75 grama na jagleno hidrati so mislam e dovolno vo eden dozer. vo 2 dozi imame 1250 kalorii soe dosta silen gejner. 5kg e vrejketo za edno 20 dena treba da se ispie pa ke vi pisam soe kakoe :) samo pak ke recam sekoe telo razlicno reagira.kajmene e najgolem problem telesnata tezina mnogu tesko kacuvam tezina mi trebaat meseci za da kacam tezina a pak nekoj od 3 kg gejner ke kaci 5 kg tezina se zavisi i do organizmot
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
momentalno tezinata mi e 68 kg visina 173. kako so gledav po forumi najmnogu pofalbi ima za ovaj tip na gejner. vo 300 grama od gejnerov ima 50 grama na proteini i 75 grama na jagleno hidrati so mislam e dovolno vo eden dozer. vo 2 dozi imame 1250 kalorii soe dosta silen gejner. 5kg e vrejketo za edno 20 dena treba da se ispie pa ke vi pisam soe kakoe :) samo pak ke recam sekoe telo razlicno reagira.kajmene e najgolem problem telesnata tezina mnogu tesko kacuvam tezina mi trebaat meseci za da kacam tezina a pak nekoj od 3 kg gejner ke kaci 5 kg tezina se zavisi i do organizmot
Ако го споредиш на пример со Hyper Mass 5000 на BTN или со Volu Mass 35 на SCI изгледа доста слаб производ. Башка, математиката нешто не ти е ОК. Во доза која ја препорачуваат 334 гр имаш 251 гр Јаглени Хидрати....Hyper Mass во иста доза имаш 87 гр протеини, 217 ЈХ и 16,7 гр креатин, а Volu Mass во иста доза има 127 гр протеини, 160 гр ЈХ и 8,3 гр креатин.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.945
Поени од реакции
1.407
Ако го споредиш на пример со Hyper Mass 5000 на BTN или со Volu Mass 35 на SCI изгледа доста слаб производ. Башка, математиката нешто не ти е ОК. Во доза која ја препорачуваат 334 гр имаш 251 гр Јаглени Хидрати....Hyper Mass во иста доза имаш 87 гр протеини, 217 ЈХ и 16,7 гр креатин, а Volu Mass во иста доза има 127 гр протеини, 160 гр ЈХ и 8,3 гр креатин.
go pobarav hiper mass ali go nema nikade vo bitola za zal :/ pa morav da go zemam serious mass
 

Kajgana Shop

На врв Bottom