Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
ми треба некоја програма за да можам да си ја сменам MAC адресата...?
aко може ПП..
Хмм... јас еднаш имав проблем со MAC и како што знам јас мислам дека само провајдерот може да ја менува MAC адресата ... :/

Бтв... разгледај ТУКА.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
ми треба некоја програма за да можам да си ја сменам MAC адресата...?
aко може ПП..
Зависи дали дозволува операторот да се конектираш на нет со друга mac адреса. Можеш да ја смениш со etherchange.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Ако си на телекабел може со etherchange, испробано. А со тоа нели ти се мења и IP адресата.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Сакам компјутерот да се изгаси во (на пример) 16 часот, а јас од 14 натака нема да сум дома. Епа барам програма која ќе може да го реализира тоа, т.е. да го згасне компјутерот без разлика дали се спушта нешто преку торент, има отворен броусер или некоја друга програма. Ме сфативте ваљда. Фала однапред.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Сакам компјутерот да се изгаси во (на пример) 16 часот, а јас од 14 натака нема да сум дома. Епа барам програма која ќе може да го реализира тоа, т.е. да го згасне компјутерот без разлика дали се спушта нешто преку торент, има отворен броусер или некоја друга програма. Ме сфативте ваљда. Фала однапред.
Одиш во RUN и пишуваш:


C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe -s -t XXXXXXXXX

Место иксовите, стави време ама во СЕКУНДИ. Малку ќе треба да пресметуваш, ама тоа е :)

C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe -s -t 7200

Вака ќе се изгаси за 2 саати одкога ќе стиснеш ЕНТЕР :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
А нема ли некоја програма, која би користела и за поставување на компјутерот во stand by, освен за гасење?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
А нема ли некоја програма, која би користела и за поставување на компјутерот во stand by, освен за гасење?
И ова можеш без програма :)

Оди таму кај што местиш Screen Saver, кликни на Power Options, и таму намести за колку минути/саати одкога ништо нема да чепнеш на компјутерот да оди во Stand By

Иначе ако толку сакаш програма, пробај си некоја од овие
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Ако си на телекабел може со etherchange, испробано. А со тоа нели ти се мења и IP адресата.
На Cable Tel сум корисник.инаку знам дека можеше да се мењава МАЦ адресата порано...ама сеа не знам.. :)
btw фала на помошта..
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Jas baram pomos od bilo koj/a da mi kaze kako da napravam virtuelno cd za da ja igraam fifa 08?:toe::toe:
ако веке го имас ЦД то а сакаш играта да ја играш без ЦД земи си Виртуал Драјв или Алкохол 120%.. ако сум разбрал греска објасни зшо станува збор
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Jas baram pomos od bilo koj/a da mi kaze kako da napravam virtuelno cd za da ja igraam fifa 08?:toe::toe:
Аман бе човек па ти објаснив по мсн како да го направиш виртуелното ЦД. Се сеќаваш дека немаше инсталирано daemon tools ( или некоја слична програма), а инсталациониот фалј што си го симнал ти беше направен како image.
Ако добро се сеќавам ( после моето објаснување ), ти ми кажа дека ја инсталирал играта или...?:toe:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
Dali moze nekoj da mi kaze nekoja programa za vrakanje na podatoci se rabori za --microsoft excel-- ispromeniv podatoci i mu dadov SAVE dali ima sansi da se povratat starite podatoci so se ?

tnxx
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Dali moze nekoj da mi kaze nekoja programa za vrakanje na podatoci se rabori za --microsoft excel-- ispromeniv podatoci i mu dadov SAVE dali ima sansi da se povratat starite podatoci so se ?

tnxx
да пробаш со system restore да го вратиш pc?
или види тука некоја програма..
поз
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
да пробаш со system restore да го вратиш pc?
или види тука некоја програма..
поз
Не може со system restore пошто преку system restore само програмите се вракат а податоците не се вракат ипак фала

Пробав многу програми али не успејав ни со една пошто не е избрисан фајалот туку е променет
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom