A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Нон стоп се губат. Еднаш ќе се изгуби Фокс, друг пат алфа, трет пат дискавери и нон стоп е без некоја програма :/
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.047
Поени од реакции
1.301
Нон стоп се губат. Еднаш ќе се изгуби Фокс, друг пат алфа, трет пат дискавери и нон стоп е без некоја програма :/
Ако имаш слот за Ca модул во ТВ земи тоа и решен прпблем.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: vXa
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
До пред саат време немаше никаков проблем,но после тоа некој од каналите што претходно ги имав сега пишува дека не сум претплатен за тој канал,ова се појавува на повеќе од 10 канали.. Fox Movies и Fox Crime како и FilmBox и некој останати канали се јави овој проблем. Дали кај некој друг се јави истиот проблем или пак проблемот е само кај мене? Пробав и со прескенирање на каналите и пак исто.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.454
Поени од реакции
2.802
До пред саат време немаше никаков проблем,но после тоа некој од каналите што претходно ги имав сега пишува дека не сум претплатен за тој канал,ова се појавува на повеќе од 10 канали.. Fox Movies и Fox Crime како и FilmBox и некој останати канали се јави овој проблем. Дали кај некој друг се јави истиот проблем или пак проблемот е само кај мене? Пробав и со прескенирање на каналите и пак исто.
Кај мене не, сите 3 овие ги проверив си работат. Локален проблем ќе да е изгледа.
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Знае ли некој кои канали ги има на Vip NOW сервисот?
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Повели, еве ти се каналите: https://www.vipnow.mk/epg
Дека бев од мобилен не ми ги прикажуваше, сега од компјутер ги покажува.
Слаба понуда, нема Sport Klub, нема VH1... мене ми беше идејата за да не земам дополнителен приклучок, преку Android да поврзам на ТВ, ама ништо. :(
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Гледам на сајтот (https://www.vip.mk/kombo/lista-tv-kanali-3-4) имаат промени: Diva заменет со E! Entertainment, додадени:Alfa HD, Telma HD, DTX HD и ID Xtra HD. Но не ги видов на телевизорот, подоцна ќе прескенирам.
Иначе за Pink каналите, ќе бидат промотивни а подоцна ќе се наплатуваат. Конкретно прашав и за во L пакетите, и го добив истото како одговор.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom