Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.100
Поени од реакции
9.030
Hell or High Water, како може бе на толку просечен филм да му се оддава толкава важност? Баталете оскари и други награди се додека вакви филмови се номинираат а филмови од типот на Interstellar ги нема на ниедна листа.

БОЈКОТ!
 
B

Blade Torch

Гостин
Уффф, The Light Between Oceans развалување од аспект- глума! Добар! Кој избор на главни ликови :cuc:
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.002
Поени од реакции
15.328
Јас не знам како @Anon после Westworld (1973) се нафати да ја гледа серијата...
Анон, фала на довербата :D
 
B

Blade Torch

Гостин
Оцено за Rogue One, доста паѓаш. Очигледно ќе станува збор за 6.5-7 филм (само) :(
Ноооооооо...
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Си го брцал џумо а ?
пред 4-5 месеци сум го закачил не е до толку крш бе пер a od damna go ia,m gleano tetkino....


l’ll put a gun to my fucking head right now.

 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Кај им е The Handmaiden за странски филм (а ставиле некој чиј наслов прв пат го слушам)
Ваљда мислеше за Divines?

Само што го изгледав, каква камера и атмосфера човече! Воедно, добитник на Златна камера во Кан годинава, јас имав слушнато, ама го позаборавив се' додека не видов торент деновиве па си поврзав со номинацијава. Режисерско деби, две другарки во Париско гето во потрага по идеалите, по неисполнетата желба за танцување и судирите на проклетото општество. Глумата од обете главни актерки е страшно добра, за камерата и движењето низ сцените нема потреба од коментар, наградата самата си говори! Мислам дека номинацијава за Златен глобус е заслужена, супер што им оддадиле чест овде, воедно Златниот глобус секогаш има по некој филм што не е толку извикан пред номинирањето.

Лани оваа награда ја доби колумбискиот La Tierra y la Sombra, кој имаше прекрасна кинематографија.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
http://www.gq.com/story/ryan-gosling-lost-terrence-malick-movie

As summer turned to fall in 2012, in the final months of President Obama’s first term in office, Ryan Gosling spent three months in Austin acting in a movie. In the normal course of events, you might have expected that movie to have appeared in theaters the following year.:pos: But when you make a movie with the celebrated auteur Terrence Malick, :lolzz:the normal course of events rarely applies. “There’s no one like him,” says Gosling. “He’s a master. The process that he works at is completely unique to him.”:cuc:

Секој ден отварам википедија за Weightless ама ни трага ни гласа ни трејлер нема искочено,ни постер НИШТО,за разлика од Knight of cups кога искочи трејлер Декември 2014 а премиерата беше Март 2016 1 година и 3 месеци на овој е обратно му остануват само 3 месеци што чисто сумњам дека ќе се случи.

the movie is called Weightless and will finally be released in March 2017, but when I mention this date to Gosling, he rolls his eyes:pos:

+Ќе направам уше еден уплоад на џумо за уше нешто многу јаки ствари поседува :icon_lol: треба цел филм да го уплоадирам клипов го имам од 1 ноември 2013 значи и филмот ми е глеан тоаш :giggle: нормално глеан у блуреј ас алвејс Gummo.1997.DVDRip.XviD-DiSSOLVE со оглед на тоа дека дотичниот се прави важен јас ќе ја продужам низата :kezec:Што е со тебе бе чоече се претвараш у Ачемуш (Backwards) ...

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.710
Поени од реакции
27.676
Ха, пожар. Се осеќаше дека има нешто... дека е Нолан :D
@Хоуп те има во треилеров.
Ѕверот Том Харди глуми во филмов и само еднаш пократко од секунда се појави на трејлеров или трипам?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ха, пожар. Се осеќаше дека има нешто... дека е Нолан :D
@Хоуп те има во треилеров.
Ѕверот Том Харди глуми во филмов и само еднаш пократко од секунда се појави на трејлеров или трипам?
Да бе, Том Харди, Марк Рајланс и копилето од Бетмен :D

Не знам зашто закажал филм у сред лето, надвор од секаква конкуренција за Оскар, или па ќе конкурира за следната година? :cautious: Или па води инат зашто Интерстелар му испадна и сеа нема `да игра` на Оскарите? :icon_mrgr:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.343
Поени од реакции
35.553
Да бе, Том Харди, Марк Рајланс и копилето од Бетмен :D

Не знам зашто закажал филм у сред лето, надвор од секаква конкуренција за Оскар, или па ќе конкурира за следната година? :cautious: Или па води инат зашто Интерстелар му испадна и сеа нема `да игра` на Оскарите? :icon_mrgr:
Па освен ако не е самиот продуцент на филмот, како режисер не знам колкава улога би играл при изборот на датум за премиера. И освен ако не е авторски, инди филм, а не е. ;)
http://www.gq.com/story/ryan-gosling-lost-terrence-malick-movie

As summer turned to fall in 2012, in the final months of President Obama’s first term in office, Ryan Gosling spent three months in Austin acting in a movie. In the normal course of events, you might have expected that movie to have appeared in theaters the following year.:pos: But when you make a movie with the celebrated auteur Terrence Malick, :lolzz:the normal course of events rarely applies. “There’s no one like him,” says Gosling. “He’s a master. The process that he works at is completely unique to him.”:cuc:

Секој ден отварам википедија за Weightless ама ни трага ни гласа ни трејлер нема искочено,ни постер НИШТО,за разлика од Knight of cups кога искочи трејлер Декември 2014 а премиерата беше Март 2016 1 година и 3 месеци на овој е обратно му остануват само 3 месеци што чисто сумњам дека ќе се случи.

the movie is called Weightless and will finally be released in March 2017, but when I mention this date to Gosling, he rolls his eyes:pos:

+Ќе направам уше еден уплоад на џумо за уше нешто многу јаки ствари поседува :icon_lol: треба цел филм да го уплоадирам клипов го имам од 1 ноември 2013 значи и филмот ми е глеан тоаш :giggle: нормално глеан у блуреј ас алвејс Gummo.1997.DVDRip.XviD-DiSSOLVE со оглед на тоа дека дотичниот се прави важен јас ќе ја продужам низата :kezec:Што е со тебе бе чоече се претвараш у Ачемуш (Backwards) ...

Нели секоја година правам листи со фаворити за Оскар според предвидувањата на некои сајтови. Првата таква ја направив во 2009 каде еден од филмовите кои беа спомнати како претенденти за Оскар беше и Tree of Life на Теренс Малик. Знаеш кога имаше премиера филмот? Во мај 2011. :pos:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Само да се јавам пошто не сум ни до средина а веќе урлам од милион емоции кои не можам да ги искажам никаде освен тука.

Ваква вожња уште првите 15 минути ниту еден филм досеа не ми направил.

American Honey..... погледните а само сцената, камерата, ок хемијата меѓу Шиа и Саша, одам да догледам, утре со целосни импресии..

this is such a fucking awesome dope movie

ух... не знам како ќе бидам уште скоро саат време, и тоа трае 2ч42мин...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom