Фан Клуб: Пелистер

Член од
30 август 2012
Мислења
3.509
Поени од реакции
6.037

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.991
Абе oстaјте Брегaлницa. Нa aнкетaтa зa нaјдoбaр фудбaлер вo Пелистер нa http://www.zelenobeli.com/glasajte-za-najdobar-igrach-na-fk-pelister-vo-esenskiot-del-od-sezonata-2016-17/ Бујче јa aнгaжирaл целa Битoлa дa гo глaсaт a Вие oвде шпиц ми бaрaте зaсилувaње.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
Не бе туку можиш повеќе пати да гласаш ете јас до сега два пати гласав еднаш за рики еднаш за мартин а шо споменаа требаше и иве да се клај на анкетата ...
Гледам ѓупчината ги пуштиле да се вратат дома да одморат исто и другите наши играчи па сега да видиме шо ше земат како засилување а кој ќе го пуштат

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 
И

Игнориран член

Гостин
Ковачев е најдобриот играл на Пелистер во есенскиот дел од ПМФЛ.
Одма после него е Тошевски, па трет Лукас.

Неам видено онаква пожртвуваност и стабилност во ниеден играч на Пелистер предходно, со чест на исклучоци, ама Ковачев е ѕверотиња и е далеку пред сите.
Не памтам еден лош натпревар да имаше ова сезона а и сезоната 2012 ко дојде првпат во Пелистер. Да беа барем 50% од играчите на негово ниво, ќе бевме многу постабилна екипа.

Одлична полусезона имавме и честитки до сите играчи, безразлика кој колку допринел за ваков резултат. Влегваме 3то пласирани во пролетниот дел и како полуфиналисти со релативно лесен противник и шанса да се пласираме во финале.
Жал ми е само, шо битолчаните од натпревар во натпревар се во надолна линија и за жал во пролетниот дел тешко дека ќе добијат шанса кај Шенсои.
Сеа едни добри припреми надвор од државата со неколку нови играчи и добри контролни натпревари, за да можи Шенсои да ја наштима екипата како треба.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.509
Поени од реакции
6.037
Не бе туку можиш повеќе пати да гласаш ете јас до сега два пати гласав еднаш за рики еднаш за мартин а шо споменаа требаше и иве да се клај на анкетата ...
Гледам ѓупчината ги пуштиле да се вратат дома да одморат исто и другите наши играчи па сега да видиме шо ше земат како засилување а кој ќе го пуштат

Sent from my 6039Y using Tapatalk
Nemozi dva pati od ista IP adresa.Eve mene ne me pusta. Edino ako menvas od razlicni interneti
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.325
Поени од реакции
1.822
Не се согласувам за Тошевски дека спаѓа како втор најдобар играч во полусезоната.

Прво започна против Победа кога го гледав мислев дека ќе напрај бум дека ќе биди ѕвер играше сосема одлично.Ама после то следуваја се полоши и полоши утакмици од него да го сменам мислењето кулминираше утакмицата против Ренова во тетово кај шо имаше минимум 3 круцијални грешки,дечкото незнај да центрира шо јас да сум тренер,од бекот ќе барам да нема ниту еден промашен центаршут ама стварно е лош центаршутер,да има и асистенции и се ама гледајте некоја утакмица само фокусот на него ќе сватите дека не е нешто многу посебно,иначе има потенцијал.Ги имам сите утакмици гледано досега немам пропуштено и цело време тој го гледам незнам дали најинтересен мие или шо ама едноставно не сум задоволен од него како играч.Кој не се согласува со мене слободно нека напиши нема проблем ќе подискутираме. :D
 
Z

ziko bt

Гостин
Тим на полусезоната според Спорт.
sport.jpg
И според Екипа можни трансфери: Лукас во Вардар, Пачовски,Љамчевски и Брдаровски во Пелистер
 
И

Игнориран член

Гостин
Нека му го дат и Бујче во пакет со Лукас, ама нека ни ги пуштат Владица, Љамче и Пачата.
Ќе си најдиме ние ново ѓупче од ЦСКА шо ќе треси мрежи на пролет. :gjavol:
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.325
Поени од реакции
1.822
Нека му го дат и Бујче во пакет со Лукас, ама нека ни ги пуштат Владица, Љамче и Пачата.
Ќе си најдиме ние ново ѓупче од ЦСКА шо ќе треси мрежи на пролет. :gjavol:
Да не биди ко со Стенио,го дадоја ненајдоја замена.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.236
Поени од реакции
6.931
да им дадеме голгетер,тие да си го чистат ѓубрето - нема смисла :)
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.095
Поени од реакции
7.910
Ниту еден од томе, љамче и владица не ни требат. Томе евентуално ама тој ќе бара плата колку цела екипа заедно, има поевтини голмани солидни.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.977
Ниту еден од томе, љамче и владица не ни требат. Томе евентуално ама тој ќе бара плата колку цела екипа заедно, има поевтини голмани солидни.
И јас не ја глеам логиката во тројцава, едино ај за Љамот е ок оти тој не би требало да биде многу скап и ОК би се нашол, ама Пачовски и Брдаровски ем ќе бидат многу скапи, ем нема многу место за нив. Работава е гледаат само сите Битолчани да ги соберат, а не гледаат што им треба и колку и кој им е потребен.
 
Член од
29 јули 2014
Мислења
129
Поени од реакции
40
нигде не прочита дека се работи за трампа...овие од вардар највероватно ќе ги раскинат договорите...уште од порано се поврзваја со Пелистер...а за лукас шо ке биди не знам...дали има договор до кога...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.236
Поени од реакции
6.931
И јас не ја глеам логиката во тројцава, едино ај за Љамот е ок оти тој не би требало да биде многу скап и ОК би се нашол, ама Пачовски и Брдаровски ем ќе бидат многу скапи, ем нема многу место за нив. Работава е гледаат само сите Битолчани да ги соберат, а не гледаат што им треба и колку и кој им е потребен.
на Камчев и на Блашко му дојде до Битолчани - немој да ме јебеш бре

ваква трампа е чиста глупост(без да се доведе ново бразилче минимум со овие квалитети на Лукас)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.977
на Камчев и на Блашко му дојде до Битолчани - немој да ме јебеш бре
Епа еве ај објасни ни ти тогаш кај баш овие тројца најдоа да ги носат (штом е чиста случајност сите тројца што се погодиле Битолчани), кога ни им се нешто потребни, ниту пак им се финансиски прифатливи (бар не Пачовски и Брдаровски кои сигурно си имаат своја цена и ќе бараат плата).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom