Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.147
Поени од реакции
10.085
Кој си бе ти? :D

Не знам, очекував нешто многу поише, иако отприлика знаев дека се вакви некои трипови ама коа заврши доби само едно `ок` и Х на бс-плеерот.
Јеби га, не сум доволно паметен да препознавам и уживам во вакви ремек-дела прифатени од големата форумска маса.

Не сум ни како повеќето, ако на сите им е добар филмот мора и на мене да ми е да не ми викаат. :icon_mrgr: Или ако е на одреден Х режисер по автоматизам мора да е ремек-дело и не смее да трпи критика.
Не си једини. Го почнав и јас пред неколку години да го гледам и пола саат дали изгледав го изгасив. И еве после 3-4 години не ми текнало да го пуштам. Ваљда дека е ремек дело. :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не си једини. Го почнав и јас пред неколку години да го гледам и пола саат дали изгледав го изгасив. И еве после 3-4 години не ми текнало да го пуштам. Ваљда дека е ремек дело. :D
Добро е, не сум сам, сеа @whatto нема само мене да ме закача. :icon_mrgr:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
исто и ја, после фудбал :D

ако ти е при рака прати некоја од гореспоменатите листи
I mene mi se dopadna. Mozda style over substance, ali prejaka kamera i gadno cuvstvo stvara. Neskrotlivost.
Edinstvena zamerka mi e sto traese malku.

A listava me sopna random na facebook, nisto specijalno:

https://www.moviefone.com/photos/best-horror-movies-of-2016/?ncid=txtlnkusaolp00002184

Kubo and the two strings најдобар анимиран за 2016.

The end.
Idi dokazi mu na grande, zootopija... tekstbook film. :p

Inaku ne go gledajte Morgan. Zaso go gledav Morgan? Ne sakav da go gledam Morgan. Ne trebase da go gledam Morgan.

:(
 
G

grande-juve

Гостин
@wot точно тоа, гадното чувство.. тоа ми беше полниот погодок.

А за Зутопија никој нема да ми докаже :D. Веќе виден и предвидлив и се, али ниво на забава до максимум, од почеток до крај уживав, и затоа ми е фаворит од досегашниве анимирани.

Инаку капа доле за анимацијата во сите филмчиња годинава, барем тие што ги гледав, Кубо Зутопија Моана.. браво
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Истрипав малце со Црниот лабуд вчера, обично оставам по ден-два-три пред да им дадам оценка на филмовите, да легнат (ова заради @Хоуп , ставај одма на летер. да глеам што глеаш бла бла .!.) Вчера ме изнервира ама денеска малце со свежа глава коа размислив сепак не е до толку лош колку што го претставив, скокна една оценка погоре. 3.5/5 не дека сум некое мерило и фактор ама да си олеснам. :D

Исто и за Big Lebowski, коа го гледав не ми беше нешто уау, ама вчера го начекав на Синеманија и го глеав пат, се газев од смеење, првиот пат дали 2-3 пати се насмеав ама вчера со солзи се смеев на некои сцени. Тој со жолтите цвикери и Стив Бушеми пред се, искинаа.

Dude:.. i need my fucking johnson.
Steve: why do u need that for dude? :S :pos::pos::pos::pos: чао.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.209
Поени од реакции
35.203
@Shawn Spencer - сериозно ли само 4/10 за The Hours на Далдри? Аууу. Те молам кажи ми дека несаќајки ти клизнал маусот и случајно си кликнал па ти се укочил компјутерот или си снемал интернет па не си можел да смениш.

Why, oh whyyyyy? :place:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
@Shawn Spencer - сериозно ли само 4/10 за The Hours на Далдри? Аууу. Те молам кажи ми дека несаќајки ти клизнал маусот и случајно си кликнал па ти се укочил компјутерот или си снемал интернет па не си можел да смениш.

Why, oh whyyyyy? :place:
Да, и јас сум шокиран :eek::eek::eek:

Деветка му имам јас дадено, и очајно сакам да го репризирам. Го гледав може на 14-15 годишна возраст и бев воодушевен, ами замисли пак сега :D

Инаку Тhe Accountant не нуди ништо, ниту пак забава, многу просечен ми беше :cautious::cautious:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.147
Поени од реакции
10.085
@Shawn Spencer - сериозно ли само 4/10 за The Hours на Далдри? Аууу. Те молам кажи ми дека несаќајки ти клизнал маусот и случајно си кликнал па ти се укочил компјутерот или си снемал интернет па не си можел да смениш.

Why, oh whyyyyy? :place:
Ме утепа вчера, 110 минути ко цел век да траеше. Досаден ми беше од почеток до крај, не ме допре, едноставно ми беше сеедно дали ќе се самоубијат или ќе живеат. Едино малиот ми беше одличен. Прелошо обработена или вклучена во филмот Mrs. Dalloway на Вирџинија Вулф. Инаку пофалби за оние што ја маскирале Николчето, иста Вирџинија, не можев да поверувам дека Никол ја игра. Еве не знам и јас погледнав од 15 души, ја и еден амер сме му ставиле 2ки. Башка нејќам ко класични дела се префрлаат во модерни филмови. :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.209
Поени од реакции
35.203
Ме утепа вчера, 110 минути ко цел век да траеше. Досаден ми беше од почеток до крај, не ме допре, едноставно ми беше сеедно дали ќе се самоубијат или ќе живеат. Едино малиот ми беше одличен. Прелошо обработена или вклучена во филмот Mrs. Dalloway на Вирџинија Вулф. Инаку пофалби за оние што ја маскирале Николчето, иста Вирџинија, не можев да поверувам дека Никол ја игра. Еве не знам и јас погледнав од 15 души, ја и еден амер сме му ставиле 2ки. Башка нејќам ко класични дела се префрлаат во модерни филмови. :)
Аууу, колку не си во право за ова. Прва работа - филмот не е правен според „Госпоѓа Даловеј“ на Вулф, туку според истоимениот роман „Часови“ на Мајкл Канингам. Станува збор за филм во филм за филмот направен според роман за роман во романот, или како и да го формулираш ова. Мене ми беше мнооооогу јак концептот, го имам репризирано повеќе пати. Три жени, три времиња: едната пишува роман, втората го чита, третата го живее. И има мноооогу уште да се зборува, да се анализира, зошто и вака навидум обична и „досадна“ драма е подложна на триста толкувања. Најди време да го ѕирнеш уште еднаш кога ќе бидеш посконцентриран. Не верувам дека ова тебе може да не ти се допадне.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.147
Поени од реакции
10.085
Аууу, колку не си во право за ова. Прва работа - филмот не е правен според „Госпоѓа Даловеј“ на Вулф, туку според истоимениот роман „Часови“ на Мајкл Канингам. Станува збор за филм во филм за филмот направен според роман за роман во романот, или како и да го формулираш ова. Мене ми беше мнооооогу јак концептот, го имам репризирано повеќе пати. Три жени, три времиња: едната пишува роман, втората го чита, третата го живее. И има мноооогу уште да се зборува, да се анализира, зошто и вака навидум обична и „досадна“ драма е подложна на триста толкувања. Најди време да го ѕирнеш уште еднаш кога ќе бидеш посконцентриран. Не верувам дека ова тебе може да не ти се допадне.
Абе океј, го прочитав и јас тоа дека е според Часови, али што знам не ми легна. Може зашто морав да го гледам и ми беше обврска/задача, па автоматски ми беше одвратен зашто нејќам кога нешто сум приморан. Ќе му се навратам некогаш и негде сигурно, исто како на Лебедот. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.209
Поени од реакции
35.203
The Eyes of my Mother - може стварно не е хорор, ама тогаш е најстрашната, најпсихопатската и најужасната драма што некогаш е снимена. Ти доаѓа да повратиш во секој момент. The Witch гомна да јаде!

А кога сме кај психопатите - португалските психопати се веројатно број 1 психопати. :pov:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom