Преспав

Член од
21 јуни 2010
Мислења
136
Поени од реакции
98
Дечки за линк од епизодите пишете на мене ... на Со Превод нема да има нови епизоди а тргната е и првата епизода .. поздрав и не објавувајте овде линкови
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Глупости, никогаш немало ниту ќе има добра комична серија.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас вчера не ја изгледав целата епизода, затоа што имав некоја обврска, но од она што го видов имам само пофални зборови. Се гледа дека е снимано од професионална продукција со професионални камери, содржината им е добро смислена, глумците добро глумат, но искрено очекував некоја поинтересна улога, па и глума од Тијана. Единствена замерка ми е тоа што постојано даваат смеење во позадина.

Како и да е, одлично е. Едвај чекам вечер да почне да ја гледам втората епизода:)
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
159
Поени од реакции
76
може линк од епизодата ? "Со превод" ја тргнале..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Кинематографија ок.
Костимографија ок.
Звук - ужас. Не знам дали е до инжињерот за звук или опремата ама звучи ептен евтино. Заднинска музика/идеја/тон - што е тоа. Дури и дишењето се слуша од што е тивко.
Диалог - меееееех.
Глума - а-ла театар. Испод просек за тв серија.
Комедија - неможам да проценам од една епизода.

Ќе продолжам да ја гледам али ќе видиме до кога.
Фала до дечкото со торентот.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Требит тро време да видиме како ќе се развиват, засега ми е 50/50.Освен камерата/снимката или како се викат то.Тука ми е 102,5.
Туку мене како жител на Југозападниот плански регион малку ми ојт на нерви то шо Горан Стојаноски (а.к.а. Џемо Биљбиљ) зборвит на охриЦки дијалект, а го претставувет ко од Ресен.Ама пак ко ќе видиш од друга страна, тие зборвет пола охриЦки пола битолски, изгледа зависит дал живеет накај Козјак и под Пелистер или од кај Јанкоец и западна обала.
Патем, ми падна едно нешто в очи - бизнисменон од Валона го глумит Адриан Азири, доста контрастереотипно.Обично сме навикнати на Бранко Огњановски или Младен Крстевски.

Како било, делото имат убај шанси за раст, развој, напредок и прогрес.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.570
Во 5 : 30 наутро кога требало да има реприза овие од Телма на грешка пуштиле две нови епизоди премиерно :icon_lol:

Сега пред малку проверив на Макс тв во Тв тека.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Голем скептик бев за серијава, и како за прва епизода можам да кажам дека има потенцијал, а дали ке се поправи не знам, затоа што веќе е се снимено и критиките не може да се применат :D Од сите глумци Тијана ми беше тиња... улогата некако и е мн безвезе напорна ми е дури, за лаФ трак немам забелешки, нека има... само у право време да е. Коа би се поработило уште малку на глума кај некој актери, пример ДРАЧЕВЧАНКАТА и да се убацат уште некои малку по добри и натуРал фори би било океј
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
136
Поени од реакции
98
За неколку минути (на нет) и втората епизода од Преспав која е веќе емитувана од страна на Телма по грешка... а за другата епизода понатаму затоа што не е третата ..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Кинематографија ок.
Костимографија ок.
Звук - ужас. Не знам дали е до инжињерот за звук или опремата ама звучи ептен евтино. Заднинска музика/идеја/тон - што е тоа. Дури и дишењето се слуша од што е тивко.
Диалог - меееееех.
Глума - а-ла театар. Испод просек за тв серија.
Комедија - неможам да проценам од една епизода.

Ќе продолжам да ја гледам али ќе видиме до кога.
Фала до дечкото со торентот.
Морав да вратам на ова за театаров..зошто лошо го сметаш за глумење на театар? Па најдобрите светски глумци се калат во театар. Американциве губат работа од британци актери ради тоа што овие имаат искуство со театар.

....а инаку јок, нема енергија серијава ккао што имаат театарски претстави, сва среќа да имаше театарска глума :D
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Според првата епизода може да се каже дека има иднина ама мора што побрзо да се отарасат од Тијана, Зафирчев и другиов пешко. Зафирчев многу одвратен лик е, па уште и хрватскиов јазик му требаше. Другиве баш се за вакви серии.

Sent from mTalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.570
Tијана подобро е да не и дале ваков лик. Подобро она да си е слично како и во приватниот живот македонка што живее во србија затоа што таква глума подобро би и лежела а и си го знае она добро српскиот јазик.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom