K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.344
А прилично интересна беше и борбава Џонсон - Тешира :pos:
Е ова е ќутек...
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Control Time: Conor 1:26 Nate 6:19
Strikes Lnd. : Conor 190 Nate 271
Sig. Strikes. : Conor 161 Nate 178
Takedowns. : Conor 0 Nate 1
Knockdowns: Conor 3 Nate 1
 
Последно уредено:

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Супрајс супрајси мадрфакр. Д Кинг ис бек. Интересна борба во која и двајцата заслужија да победат.
Само не ми е јасно како може Конор два пати по ред во втора рунда да нема душа. Треба да поработи на тоа малце. Третата борба ќе биде интересна, ако ја има.
Се зачудив и јас кога го видов како се држи за стомак од што не можеше да земе воздух.
Мора да набие кондиција,не може да паѓа така физички одма,некој попаметен ќе го нчека на умор и ќе го струполи одма.

Ме разочара Диаз со неговата борба и онаква лежерност во борбата,пресудни беа тие два-три јаки удари што му ги зададе ирецот во првата рунда и после тоа го држеше цело време темпото.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.344
Трите нокдауни го извадија Конор!
Втората и третата, особено втората рунда му беше ужас, ништо не покажа а падна скрос кондиционо. Рој Нелсон на фб напишал "Диаз мејкинг Конор лук лајк ај хев грејт кардио" :D хаххаха
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Рунда и пол беше доминантен конор, другото беше еднакбо со исклучок на трета рунда кај што континуирано јадеше комбинации глава-тело. Не ме импресионира конор со борбава, мислам дека Алдо ако издржи две рунди го решава конор ко од шала.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.870
Поени од реакции
24.376
Најјак потег од борбата беше Диаз коа му покажа у сред борба среден прст на Конор! :lolzz:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.344
Рунда и пол беше доминантен конор, другото беше еднакбо со исклучок на трета рунда кај што континуирано јадеше комбинации глава-тело. Не ме импресионира конор со борбава, мислам дека Алдо ако издржи две рунди го решава конор ко од шала.
Да не беше и Нејт слоу ес фак го решаваше Конор ефективно уште во втора рунда. Пример да беше некој поексплозивен и со појак удар (Дос Анјос) го нокаутираше ко од шала.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Да не беше и Нејт слоу ес фак го решаваше Конор ефективно уште во втора рунда. Пример да беше некој поексплозивен и со појак удар (Дос Анјос) го нокаутираше ко од шала.
Nate i brat mu se epten ograniceni, ima vejke razraboten blueprint za da gi pobedis. I sepak connor se iznamaci
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.344
Nate i brat mu se epten ograniceni, ima vejke razraboten blueprint za da gi pobedis. I sepak connor se iznamaci
Многу! Мислам го увиде тоа уште во првата борба. Многу опасни борци ги претепа лефтерно а со нејт се изнамачи, а гледаќи го вака нејт како појава изгледа за доста "немоќен" и физички слаб, а уствари зад сето тоа стои невероватна техника.
И крепи ќутек ко магаре! :icon_mrgr:
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Ovaa Nate ja dobi cista, ama toa e mora treta borba da ima mora pari da se zemat sto poise...
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Со години сум оддалечен од вие работи и не ги следам ич, случајно се погоди да треба да бидам на турниров во Велес, Ноќ на вечните. Луѓе професионални мечеви а толку примитивизам, се беше самоделско... Од борци до организација и опременост. Секоја чест за црногорците дечките беа одлични.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Со години сум оддалечен од вие работи и не ги следам ич, случајно се погоди да треба да бидам на турниров во Велес, Ноќ на вечните. Луѓе професионални мечеви а толку примитивизам, се беше самоделско... Од борци до организација и опременост. Секоја чест за црногорците дечките беа одлични.
Ме интересираат резултатите,па дали ги знаеш сите победници ?
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
јас се борев таму. победив со чоук. од 9 борби, 3 или 4 победи за мкд имаше.[DOUBLEPOST=1475997150][/DOUBLEPOST]Не ги следев сите борби, бев во соблекувална, но колку што знам...
Резултати:
-78 кг Мирза Сендиќ (МКД) – Изет Орлиќ (БиХ) - Мирза победа со армбар

-84 кг Игор Лазаревски – Милош Јанчиќ (ЦГ) - Милош победа со RNC

-75 кг Ристе Гашев (МКД) – Јасмин Вршкиќ (БиХ) - Ристе победа со KO

-70 кг Филип Божиновски (МКД) – Анто Палавара (БиХ) - Филип победа со армбар

-63 кг Александар Заткоски (МКД) – Небојша Богдановиќ (ЦГ) - Небојша победа со corner stoppage

-72 кг Стефан Спасовски (МКД) – Маринко Зарубица (ЦГ) - Маринко победа со RNC

-77 кг Стефан Пецевски (МКД) – Саша Савиќ (БиХ) - Стефан победа со RNC

-77 кг Илија Андов (МКД) – Иван Скоко (ЦГ) - Иван победа со триаголник

-70 кг Филип Стефановски (МКД) – Нино Шкрељ (ЦГ) - Нино победа на одлука

[DOUBLEPOST=1475997535][/DOUBLEPOST]
Со години сум оддалечен од вие работи и не ги следам ич, случајно се погоди да треба да бидам на турниров во Велес, Ноќ на вечните. Луѓе професионални мечеви а толку примитивизам, се беше самоделско... Од борци до организација и опременост. Секоја чест за црногорците дечките беа одлични.
Мислам дека маркетиншки беше послабо од лани. Лани салата беше полна со публика а сега само 50-60%... А борбите беа добри, незнам што се разочаруваш толку. Па тие сме борци моментално од мкд нема други.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom