Кладилница (Генерална дискусија)

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Posle imalo kriza.... jebigaaaaa :D

p.s. sto stana so vil hil, znaci definitivno raspadnaa tie?
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.369
Поени од реакции
10.801
Денес само Баерн мама им.
За утре некоја комбинација до 3 - 4 коеф. Некоја комбинација на победник и 2+ голови
Ман Јунајтед би требало мада можно е и со 1-0 да истуркаат. Сепак мизерија се Стоук сезонава со ужас одбрана. За 1 и Т1 2+ ти е 1.52
Реал исто би требало да тепа. 1-1 2+ е 1.38, а за 1-1 3+ е 1.51
Барса чиста двојка мада малку ме плаши оваа 1.42 е, ако сакаш коцкај се на 2 и Т2 1.60
Ако бараш текми за 2+ гола само не знам што да ти кажам. Милан можеби овие ги имам милион пати вака фатено :D Рома-Интер евентуално.
Туку се мислам Феенорд дали да одам чиста 2ка. 7 од 7 имаат еднаш мора да престани низата само да не е сега :D Херенвен - ПСВ ја фатив 1Х ....2.28 беше.
Ница е интересна утре со Лориен кои се во ужасна форма. Ница се моментално први и ми делува дека во Лига Европа не сакаат да се замараат и ќе се фокусираат на француско. 1.85 е за кец
Лион со Сент Етиен е 1.80 за кец мада овие како ги имам замразено. Не знам кога последен пат сум ги фатил на тикет све да им ебам никогаш да не освојат француско пак. Некни ми пукна филмот од Лориен кога изгубија пламето нивно да им го ебам. Ако евентуално ги изиграм утре ќе одат на црна листа.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Јунајтед
Јувентус
Црвена Звезда
Партизан
Војводина
Барселона
Панатинаикос
Галатасарај

Што мислите?
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.369
Поени од реакции
10.801
Јунајтед
Јувентус
Црвена Звезда
Партизан
Војводина
Барселона
Панатинаикос
Галатасарај

Што мислите?
Три српски сакаш да играш на победа? Ризично е малку. Ѕвезда би требало да добие. Е сега Војдовина/Партизан не знам. Војводина исто така е фаворит. Партизан е во одлична серија ама исто така и Младост се распуцани. Гледајќи ја традицијата Младот редовно губи од Партизан ама пак ќе речам во одлична серија се и двете екипи. Нечија серија утре ќе заврши.
Галата игра против последниот ама традицијата не им е наклонета. Немаат победа против овие во последниве 2-3 години. Неколку нерешени и пораз :D
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384


Да ти ебам тој дортмунд мизерен !!!
мене на гг3+ за 150еу да им ибам жутите.
али не може да се биде незадоволен денес, Челзи малце под очекуваното во однос на играта сепак добија и Севиља да бидат вечни, пак у трилер завршница тепаа... за утре некој ако има инфо за Лаказет дали конечно ќе е спремен(иако квотата покажува дека ќе е), ако е може да оди на сингл, 8/10.
на нешто помалце Рома, дупла на Тотнем и Шалке(се да им ебам пропалици на сезоната се со Вест Хем заедно), белки ќе забележат први поени.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Според мене за утре:
Јунајтед 1
Тотенхем гг
Шалке гг
Реал 1-1 3+
Динамо Загреб 1
Околу 10 коеф. прават во Копачка, Јунајтед и од супер тип ке ја има сигурно.
На друго би ги изиграл:
Ница 1
Волфсбург гг
Каљари 1
Салзбург гг
Олимпијакос 1
Зенит гг
Второво има околу 22 коеф.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.369
Поени од реакции
10.801


Да ти ебам тој дортмунд мизерен !!!
Абе да не се правам паметен по утакмица ама што си барал двојка на Дортмунд бе брат? Убедливо најризична текма од сите на тикетот.[DOUBLEPOST=1475359692][/DOUBLEPOST]
мене на гг3+ за 150еу да им ибам жутите.
али не може да се биде незадоволен денес, Челзи малце под очекуваното во однос на играта сепак добија и Севиља да бидат вечни, пак у трилер завршница тепаа... за утре некој ако има инфо за Лаказет дали конечно ќе е спремен(иако квотата покажува дека ќе е), ако е може да оди на сингл, 8/10.
на нешто помалце Рома, дупла на Тотнем и Шалке(се да им ебам пропалици на сезоната се со Вест Хем заедно), белки ќе забележат први поени.
Викаш Шалке на дупла да влези? Ептен се умрени копиљаците, а Менхенгладбах не се воопшто лоши. Да не земат да ги издуваат утре :D За Спарс или дупла или гг, редно е Сити да кикса мамицата да им ја ебам. Рома исто абер немам што да мислам.
За копиљакот Лаказет не се знај дали ќе игра. Можи да се проба Лион ама ако не тепаат да дај господ терористи да им влезат да ги испоколат
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Сега да земаме сите да ти солиме памет како ти е ужасен бетот од 2500 евра на 1.47 квота и како никогаш нема да научиш да играш и како цел живот зијан ќе си со ваков тип на игра. Карма!
Тоа беше макс бет на Бет365 на сите можни комбинации кои ги дозволуваше кладилницата. Нема тоа никаква врска ниту со менаџмент на парите, ниту со дисциплинирано кладење. Комар се играше денес. Минус сум преку 10 000 евра, заради еден дебил кој требаше да заврши една едноставна работа.

Тоа е тоа, можеш да се осигураш од будала, но не и од супер будала. Ќе ги вадиме утре парите. :pistoldz:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Ставро го сметаме за најпрофи тука, и така и е. Но ете може да се види дека и тој е човек од крв и месо и греши наголемо. Ме интересира што ќе одговори за тие 3к на полувреме крај што ги ставил ... имал некоја (погрешна) информација од играч/ите? Инсајдер? или едноставно така мислел...
аха веќе одговорил човекот.. окееј.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Абе да не се правам паметен по утакмица ама што си барал двојка на Дортмунд бе брат? Убедливо најризична текма од сите на тикетот.[DOUBLEPOST=1475359692][/DOUBLEPOST]
Викаш Шалке на дупла да влези? Ептен се умрени копиљаците, а Менхенгладбах не се воопшто лоши. Да не земат да ги издуваат утре :D За Спарс или дупла или гг, редно е Сити да кикса мамицата да им ја ебам. Рома исто абер немам што да мислам.
За копиљакот Лаказет не се знај дали ќе игра. Можи да се проба Лион ама ако не тепаат да дај господ терористи да им влезат да ги испоколат
Има сосема пристоен коеф. 1.40 што со оглед на меѓусебниот биланс и итноста бар да не се загуби го оправдува во целост... иначе и Гладбах лани имаа ваква мизерна серија за после да зврзат 5-6 победи. Кај Тотнем сеуште не можам да се решам, неизвесни им се Даер и Сисоко, ако започнат без нив сигурно е дека примаат, така што во тој случај гг е поверојатен тип од 1x, знаејќи дека држат ист коефициент. Рома или дупла со овие заедно или самостојно, Интер без Марио не гледам како не би изгубиле, а 2 квота сосема соодејствува, овие очекувам да притискаат во значително поголем период од мечот и Лион на 1.6 со Лаказет не се испушта, Сент-Етјен се најсилни во одбранбената линија, но само со космички сили може да им издржи против најдобриот шпиц у лига 90 мин. константен притисок.
понижувачко мали коеф. на Арсенал,Бенфика,Јувентус не се разгледуваат.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.369
Поени од реакции
10.801
Има сосема пристоен коеф. 1.40 што со оглед на меѓусебниот биланс и итноста бар да не се загуби го оправдува во целост... иначе и Гладбах лани имаа ваква мизерна серија за после да зврзат 5-6 победи. Кај Тотнем сеуште не можам да се решам, неизвесни им се Даер и Сисоко, ако започнат без нив сигурно е дека примаат, така што во тој случај гг е поверојатен тип од 1x, знаејќи дека држат ист коефициент. Рома или дупла со овие заедно или самостојно, Интер без Марио не гледам како не би изгубиле, а 2 квота сосема соодејствува, овие очекувам да притискаат во значително поголем период од мечот и Лион на 1.6 со Лаказет не се испушта, Сент-Етјен се најсилни во одбранбената линија, но само со космички сили може да им издржи против најдобриот шпиц у лига 90 мин. константен притисок.
понижувачко мали коеф. на Арсенал,Бенфика,Јувентус не се разгледуваат.
Ако игра Лаказет 1.8 е солиден коефициент. Ама дали ќе игра :нинџ: Исто и Ница би вредело да се проба. Лориен апла се отепани сезонава, последни беа до претходната недела и нормално ги победија слепците Лион. Ница ми делуваат како незаинтересирани во ЛЕ и како да имаат удрено фокус на лига. Само колку се кадарни да сврзуваат победи. Исто и за Феенорд можи да се проба мада мал е коеф 1.55 за 2ка. Потценувачки според мене
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.222
Поени од реакции
3.219
Koga sme kaj kladilnicete betcity skroz ke se zatvora ..
Mu bilo kazano na Sams biraj ili kladilnice ili klubojte dvete zaedno pojke ne mozelo..Pa taka do 1 noemvri ke rabotaat mislam..
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.063
Поени од реакции
36.656
Скокнете го Динамо Загреб за денес. Со Локомотива З минатото коло беа страшно импотентни , плус играа утакмица со Јуве во ЛШ. Сепак дерби е , а Хајдук темпираше форма и не би играл против него во никој случај.[DOUBLEPOST=1475387910][/DOUBLEPOST]Едит: Може дури и да се проба за ситно на 2ка. 5.20 коеф , за 300 ден го пуштам. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom