Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.476
Поени од реакции
6.677
Ко ќе ми текни само пред едно добри 8-9 години, 2-3 недели пред дерби Пелистер - Вардар се отвораја посебни теми на форуми и пишевме по 20-30 страници пред утакмица и уште 100 после утакмица....да пука еуфорија, а да не зборам низ град шо се случваше,знајте и сами........... А сега... ? Утре има дерби, знајте?
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
704
Поени од реакции
1.587
Чекајте сериозно , зошто се игра маџари ?? И редовно коло не е секогаш во викенд ? Не глеам реакции од двете групи со протестно писмо до Ффм ниту до некој од поголемиве медиуми/ портали за дербиво.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.982
Поени од реакции
17.844
Чекајте сериозно , зошто се игра маџари ?? И редовно коло не е секогаш во викенд ? Не глеам реакции од двете групи со протестно писмо до Ффм ниту до некој од поголемиве медиуми/ портали за дербиво.
За колку работи немало реакции а не па за ова тоа е силни се им се може си играат курташак.Малку го уништија фудбалот и тифо-сцената па сакаат уште.Се додека се ќути вака ќе биде.Кога не се обедини цела македонска тифо сцена после случајот за турчин мислам дека никогаш нема да се обедини.
 
Член од
18 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
215
Ко ќе ми текни само дека од почетокот на првенството се чекаше да дојди 30 септември, се праеја мобилизации,пароли кореографии, буквално месец и кусуро се зборваше само за ова гостување на Пелистер во скопје !!!! 4години после??? Наместо да одиме нагоре ние назадваме уште толку...[DOUBLEPOST=1475128124][/DOUBLEPOST]
Ко ќе ми текни само дека од почетокот на првенството се чекаше да дојди 30 септември, се праеја мобилизации,пароли кореографии, буквално месец и кусуро се зборваше само за ова гостување на Пелистер во скопје !!!! 4години после??? Наместо да одиме нагоре ние назадваме уште толку...
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.284
Па за работен ден и повеќе од добра бројка сме,3 часот а и игравме у Маџари.Да игравме на Градски ќе бевме и повеќе ама тоа е... slika2-1349189195.jpg Пред 4 години...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom