Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Д

ДаркхарТ

Гостин
Aloo, Darkey, toa funkcionise u Skopje, ne u selo Podaresh ili vo Vinica ili vo delcevo (iako se gradojte i selata fini i lugjeto super), ama seust eima nekoj ropsko-turski mentalitet.
rekov, da ne ja imenuvam forumdzikata, se zaelese ne moze da se ebe deka drugarka i koja se opnala, sea ne moze da najde maz, u prodavnica da vleze itn.

Backwater country jebiga.



Hehehe i ja istoto im go rekov. Posuptilno malku (da ne me baniraat za "navreduvanja", "losi zborovi", vulgarnosti")!
Ич не те разбрав шо сакаш да кажеш :kesa:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Darkey, sakav da kazam deka vo nekoi mali gratcinja i sela vo Makedonija seuste vladeat onie stari i nazadni obicai od devetnaesetti vek kade nema sex pred brak, tato i mama mora da go odobrat momceto ili devojkata prethodno, kade ako se plesnat u plevna i momakot raskaze, devojkata e zigosana kako kalastura, a momakot aoo ne naebe pod itno treba ili da se otseli ili da ne go uckopat da se namoli da mu ja dadat itn.

Toa sto ti im/mu go ponudi, ne funkcionira vo takvi mesta.

Capisce :) :)
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Убаво е да се вози тинејџерски филм, неубаво е (од мене) да /се/ наметнува/м проблемот на години - но, BEHAVE. Ако се топиш пред него, сосема фино и нормално. Асоцијативната меморија владее. Би рекол и дека ти си му раскинала тогаш, а тој бил пре-кул околу тоа (не изреагирал како што можеби и си очекувала, што не мора да значи дека после соодветната реакција би го примила назад, туку би станало збор за дополнителен его boost / не дека не ти ги оправдувам причините, ама со самото стапување во врска со таков човек, покрај адреналинот ако не игра разумот вакви епилози се неминовни).

И сега изборот е прост. Ако тој (кој „никогаш не се ни женил“) нескротлив ерген го гледаш како „пролетно ветре“, а тој се' уште се држи до мачо моментот (кој пак можеби, ако не разговара со тебе, е играње на карта „кутриот јас“ апропо првичниот епилог на ситуацијата), можеш да направиш прв чекор или секогаш да се прашуваш „што би ако би“. За жал, епилогот кој мислам дека е поверојатен е дека детските болести ќе превладеат па или нема да го сториш тоа, или ако го сториш, тој ќе те казнува за „гревот“ од минатото.

Епилогот кој би одговарал на happily ever after моментот е дека обајцата ќе сфатите дека сте родени еден за друг и дека небосклонот со ѕвездите кои ги расеал вечерва одлучил да ја насочи сета своја енергија кон тоа совршениот soulmate couple да се спои повторно после толку време, можеби точно на наредната полна месечина... :)

Скршената вазна, колку и да ја лепиш, ги покажува браздовидните траги на делчињата на кои била скршена. Ако евентуално успеете да ги „гипсирате“ до задоволитено ниво, ќе почнам да верувам во бајки. Во спротивно, се би се свело на математика и на компензација... Што је моје, што је твоје / односно / јас волку, ти толку / што и не е лош избор, ако го спознаеш и одлучиш да ги почитуваш негативностите на истиот, доколку уживањето во позитивностите е доволно добро.

Последен совет: навистина не би требало, колку и да е неромантично и не е во склоп со реоткриената ти од пред 8 години, кога/ако ќе сте насамо да го срочиш муабетот „ми се чини дека не престанав да те сакам цело време“, „во очиве ќе ми ги видиш сите тајни“ итн итн итн.

Нема да запали во твоја корист, не за друго.

Многу среќа:smir:



Едит

Не му купувај бре Есењин, земи му ги Пролетни води на Тургењев :))0

Шала. За него само Буковски, со посвета:

„Ако сакаш да умриш ко старо куче, удавен во сопствената исповраќаница од Џим Бим, игнорирај ме и курчи се колку ти е волја. Ако сакаш да сум ти љубоморна што би бил со мене, покажи дека си доволно голем и дојди на ___ во ___ часот на кровот на таа и таа зграда. Нема да те фрлам од неа, барем нема јас да сум таа што ќе те турне :)

Симултано зафркавање е, ама подобро е од она на мачорот Гарфилдов :)))
Гарфилд, закон си ...фала:smir:

Тханкс Крусер:smir:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
povremena ljubomora sto moze da upropasti vrska :(

imam eden golem problem: idam podolgo so eden tip(okolu 5-6 godini) i se e ok, mu veruvam i takvi stvari ama na momenti ja gubam taa doverba i pocnuvam da ljubomoram i pravam kavgi i togas se upropastuva vrskata...nejkam da go izgubam a neznam kako da prekinam so mojata ljubomora i mn se nerviram :place:sto da pravam???
 
T

Tetro

Гостин
imam eden golem problem: idam podolgo so eden tip(okolu 5-6 godini) i se e ok, mu veruvam i takvi stvari ama na momenti ja gubam taa doverba i pocnuvam da ljubomoram i pravam kavgi i togas se upropastuva vrskata...nejkam da go izgubam a neznam kako da prekinam so mojata ljubomora i mn se nerviram :place:sto da pravam???
седни, напиј се зашеќерена вода, смири се малку, размисли



и не се нервирај, свати дека имаш преголеми очекувања, дека проблемот си ти, дека премногу бараш


уствари колку години имаш?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
iam 20 godini:pipi:

седни, напиј се зашеќерена вода, смири се малку, размисли



и не се нервирај, свати дека имаш преголеми очекувања, дека проблемот си ти, дека премногу бараш


уствари колку години имаш?
iam 20 godini i znam deka problemot e vo mene za se sum svesna i pak si prodolzuvam
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
imam eden golem problem: idam podolgo so eden tip(okolu 5-6 godini) i se e ok, mu veruvam i takvi stvari ama na momenti ja gubam taa doverba i pocnuvam da ljubomoram i pravam kavgi i togas se upropastuva vrskata...nejkam da go izgubam a neznam kako da prekinam so mojata ljubomora i mn se nerviram :place:sto da pravam???
Aко не сакаш да го изгубиш не го гуши него и себе со љубоморни испади.Кој сака да биде третиран како ѓубре?:uvo:
Прекини да се однесуваш лошо кон него (како што и сама викаш дека не треба) и УЖИВАЈ ВО ВРСКАТА, наместо да се замараш со глупости.....освен ако не ти е целта после 5-6 години да изгубиш некој кој ти значи.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
definitivno ne mi e namerata da go izgubam posle tolku vreme...premnogu raboti sum pominala so nego i mn prepreki sto ni bile na pat
 
Член од
23 март 2010
Мислења
24
Поени од реакции
1
snowwhite vo 6 god.odenje so deckoto ti uste pomisluvas na ljubomora??????????:helou: razmisli dobro sto i kako rabotis,golem period e za da go frlis vo voda se toa sto si go imala so nego :salut:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
знам знам ми треба еден добар шамар да ме освести :angry3:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
знам знам ми треба еден добар шамар да ме освести :angry3:
Епа не ти треба помош и совет од некој друг. Туку да седнеш и сама да си размислиш што си предизвикуваш.
Дополнителни јадосувања и нервози само. Ништо друго.:smir:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Тебе ти треба ќотек, здрав и ебење, ама анално за глупоста после 6 години да уништуваш градена љубов поради љубомора Снежанке двајсегодишна.

Муабет, разговор, објасни дека имаш неразумни стравови кои те чинат болно љубоморна. И не на кајгана за да ти фаќаме сеир, туку со него, за и тој да знае дека испадите ти се од љубов и неснаоѓање во даден момент, а не поради него или друго.

Со него, муабет! Бидејќи од малите ситни нешта неискажани и неразговарани доаѓа до она: од мува-слон! И потоа експлозија на емоции, кавга и прекин н аљубовта.
 
Член од
23 март 2010
Мислења
24
Поени од реакции
1
snowwhite,golema si za falenje lol, malku sega uzivaj i ne se grizi za nisto,ako pak imas dilema slobodno napisi ke se najde resenie kako za site i za tebe :tv:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Aко не сакаш да го изгубиш не го гуши него и себе со љубоморни испади.Кој сака да биде третиран како ѓубре?:uvo:
Прекини да се однесуваш лошо кон него (како што и сама викаш дека не треба) и УЖИВАЈ ВО ВРСКАТА, наместо да се замараш со глупости.....освен ако не ти е целта после 5-6 години да изгубиш некој кој ти значи.
snowwhite vo 6 god.odenje so deckoto ti uste pomisluvas na ljubomora??????????:helou: razmisli dobro sto i kako rabotis,golem period e za da go frlis vo voda se toa sto si go imala so nego :salut:
snowwhite,golema si za falenje lol, malku sega uzivaj i ne se grizi za nisto,ako pak imas dilema slobodno napisi ke se najde resenie kako za site i za tebe :tv:
Мислам дека не треба вака да ја „осудувате“ бидејќи не знаете што се случува со нивната врска, и можеби стварно има причини за љубомора во случајот.

imam eden golem problem: idam podolgo so eden tip(okolu 5-6 godini) i se e ok, mu veruvam i takvi stvari ama na momenti ja gubam taa doverba i pocnuvam da ljubomoram i pravam kavgi i togas se upropastuva vrskata...nejkam da go izgubam a neznam kako da prekinam so mojata ljubomora i mn se nerviram :place:sto da pravam???
Бидејќи не ги знаеме причините поради кои се создава љубомората, најдобро би било да ни кажеш што-како, поради што се создава љубомората, се разбира доколку сакаш, и доколку причините се за споделнување во „јавност“, т.е. не се премногу интимни. Сепак, единствено нешто што можам да те посоветувам сега е следново: Единствен начин да се решат проблемите е разговорот. Седнете со дечко ти и отворено разговарајте, кажи му се што те мачи и поради што се осеќаш вака, и зашто мислиш дека не ти е лојален, кажи му ги причините за љубомората што ја чувствуваш. Би требало да немаш проблеми со ова бидејќи веќе се знаете подолго време, и нема причина за срам и незгодност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom