Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Требаше да се мажам, ама пред свадбата нешо ми кажаа за муж ми и го напуштив на денот на венчавката, сега ми се пушта другар му, ама го откачив. Дали да му се вратам на овој првиот, оти навистина го сакам?

Драга Шехерезат,
стварно испадна кучка што го напушти момчето токму во тој момент и тоа верувајќи таму на некоја калаштура, што нит ја знаеш нит ја познаваш. Да не те сакаше, и да беше таков покварењек, момчево твое немаше да губи драгоцено време на опната шмизла каква што си и на пример ќе си ја бркнеше женската од студентските денови (што мора да признам, е далеку по јака риба од тебе). Што се тиче другар му на дечко ти, да знаеш дека ти си му само каприц и дека не мисли ништо озбилно со тебе, иако за тоа можда и самиот не е свесен...инаку добро од твоја страна што си го откачила, не вреди да се губи време на бескичмењаци.
Како што мене ми се гледа, ти ќе сакаш да му се вратиш, ама дали ќе сака он? Да си се подзамислиш малце за постапките, зашто , сети се дека си у години, со дете и немажена...
Значи прст на чело и во иднина сакам да видам малце паметни потези од твоја страна.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Ае некој совет ако може

Значи има една девојка која ми се допага и мислам дека и јас и се допагам на неа но таа некако се однесуува топло-ладно...Би можело да се каже дека ми е другарка но нели не баш таква другарка со која се си кажуваме.Онака излеваме често заедно + на Нова година ке сме заедно.Сега незнам што да правам.
:smir:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Значи има една девојка која ми се допага и мислам дека и јас и се допагам на неа но таа некако се однесуува топло-ладно...Би можело да се каже дека ми е другарка но нели не баш таква другарка со која се си кажуваме.Онака излеваме често заедно + на Нова година ке сме заедно.Сега незнам што да правам.
:smir:
Бидејќи излегувате често а и нова година заедно ќе славите, не е лошо да и кажеш дека ти се допаѓа :toe:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Jas nemam nikakvio ljubovni problemi, ama si imam maka....kako be da odam na dve mesta istovremeno, so dve razlicni curi??
Doduse, znam, ednata, pogrdata ke ja otkazam, ke odam so MILF-ot na pijacka.
Ili?
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
3
Абе идам со дечко ми година ипол.. И мислам дека го сакам неговиот најдобар другар, исто е и мој другар.. И порано, пред да се фатам со дечко ми, се свиѓавме така, ама не направивме ништо. Ама сега, не знам што се случува, а многу многу го сакам. Што да правам. Да раскинам со дечко ми. Да се тргнам и од двајцата. ШТО?! :cry:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Абе идам со дечко ми година ипол.. И мислам дека го сакам неговиот најдобар другар, исто е и мој другар.. И порано, пред да се фатам со дечко ми, се свиѓавме така, ама не направивме ништо. Ама сега, не знам што се случува, а многу многу го сакам. Што да правам. Да раскинам со дечко ми. Да се тргнам и од двајцата. ШТО?! :cry:
Тргни се од двајцата сама пред они двајца да те тргнат тебе :)
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Абе идам со дечко ми година ипол.. И мислам дека го сакам неговиот најдобар другар, исто е и мој другар.. И порано, пред да се фатам со дечко ми, се свиѓавме така, ама не направивме ништо. Ама сега, не знам што се случува, а многу многу го сакам. Што да правам. Да раскинам со дечко ми. Да се тргнам и од двајцата. ШТО?! :cry:
Година ипол си со дечко ти и сега сфаќаш дека го сакаш неговиот другар???
Најдобро ќе ти биде да седнеш и да размислиш што чувствуваш спрема кој и како...затоа што викаш мислиш дека го сакаш.Можеби сакаш малку слобода затоа што сепак во долга врска си.Можеби само си бараш потсвесно изговор за да раскинеш со дечко ти...Но сепак мислам најдобро ќе ти биде да се оддалечиш од тој другарот за некое време за да сфатиш спрема кој чувствуваш љубов.Пробај да се фокусираш само на твојата врска без присуство на никој друг...Значи само ти и партнерот.Верувам дека со тоа оддалечување од другарот ќе сфатиш многу работи. :smir:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Абе идам со дечко ми година ипол.. И мислам дека го сакам неговиот најдобар другар, исто е и мој другар.. И порано, пред да се фатам со дечко ми, се свиѓавме така, ама не направивме ништо. Ама сега, не знам што се случува, а многу многу го сакам. Што да правам. Да раскинам со дечко ми. Да се тргнам и од двајцата. ШТО?! :cry:

Глеам ти е нејасно, а шо праиме ако напраиш нешо со другар му, и сфатиш дека уствари ти си го сакаш дечко ти? Размисли си убаво, спореди ги и двајцата али имај на памет дека ќе напраиш голема грешка ако бидеш со другар му. Убаво ти вика марко-мзт. Али ипак размисли, ти знаеш најдобро.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Абе идам со дечко ми година ипол.. И мислам дека го сакам неговиот најдобар другар, исто е и мој другар.. И порано, пред да се фатам со дечко ми, се свиѓавме така, ама не направивме ништо. Ама сега, не знам што се случува, а многу многу го сакам. Што да правам. Да раскинам со дечко ми. Да се тргнам и од двајцата. ШТО?! :cry:
Со дечко ти си година и пол... А колку време мислиш дека го сакаш неговиот најдобар другар? Велиш, од порано сте си се свиѓале... А зошто си со дечко ти, а не со другарот?

Веројатно одговорот е дека дечко ти превземал иницијатива да биде со тебе и ти си се сложила (може било и обратно, небитно). Како и да е, дечко ти повеќе сакал да биде со тебе отколку другарот, зашто превземал одредени чекори. И според тоа, заслужува добар третман.

Многу е веројатно дека осознаваш некои работи за дечко ти што малку ти е потешко да ги прифатиш, па бегаш емоционално од него и се фокусираш на другарот. Затоа, мислам дека треба малку да паузираш и да си одвоиш време за себе лично, без дечко ти и без другарот. Едно време не излегувај никаде и со никого (или излегувај со други друштва, каде не се ни едниот ни другиот), за да се стабилизираш. А потоа види како стоиш емоционално и колку кон кого.


Поздрав и со среќа. :helou:

Ае некој совет ако може

Значи има една девојка која ми се допага и мислам дека и јас и се допагам на неа но таа некако се однесуува топло-ладно...Би можело да се каже дека ми е другарка но нели не баш таква другарка со која се си кажуваме.Онака излеваме често заедно + на Нова година ке сме заедно.Сега незнам што да правам.
:smir:
Еден начин: кажи ѝ дека ти се допаѓа.
Втор начин: задевај ја со пипкање, штипкање итн.
Трет начин (резервиран за подлабоко во ноќта, кога журката ќе кулминира, и кога може да имаш, а и таа, повеќе цврцнато): залапај ја.
Четврт начин (варијација на третиот): залапај ја кога ќе си честитате Нова година.

Со среќа :helou:

Jas nemam nikakvio ljubovni problemi, ama si imam maka....kako be da odam na dve mesta istovremeno, so dve razlicni curi??
Doduse, znam, ednata, pogrdata ke ja otkazam, ke odam so MILF-ot na pijacka.
Ili?
А да ги викнеш двете одеднаш на исто место во исто време? Така ќе ти се реши проблемот :smir:

Јасно, ако не треба да знаат една за друга, тогаш ќе мора да бираш, како што и самиот си одбра :helou:
 
M

M del Mar

Гостин
Ае некој совет ако може

Значи има една девојка која ми се допага и мислам дека и јас и се допагам на неа но таа некако се однесуува топло-ладно...Би можело да се каже дека ми е другарка но нели не баш таква другарка со која се си кажуваме.Онака излеваме често заедно + на Нова година ке сме заедно.Сега незнам што да правам.
:smir:
ако не пробаш никогаш нема да знаеш...
ти кажаа упатства погоре :)
иначе не се чуди за нештото топло ладно сигурно и ти играш на таа варијанта...
а и до сега сигурно си донел некои заклучоци од нејзиното однесување спрема тебе...:helou: па искомбинирај
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
Абе идам со дечко ми година ипол.. И мислам дека го сакам неговиот најдобар другар, исто е и мој другар.. И порано, пред да се фатам со дечко ми, се свиѓавме така, ама не направивме ништо. Ама сега, не знам што се случува, а многу многу го сакам. Што да правам. Да раскинам со дечко ми. Да се тргнам и од двајцата. ШТО?! :cry:
izbeRi koj e podobar fucker :):pos2:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Абе идам со дечко ми година ипол.. И мислам дека го сакам неговиот најдобар другар, исто е и мој другар.. И порано, пред да се фатам со дечко ми, се свиѓавме така, ама не направивме ништо. Ама сега, не знам што се случува, а многу многу го сакам. Што да правам. Да раскинам со дечко ми. Да се тргнам и од двајцата. ШТО?! :cry:
Види вака, најдобро што можеш да направиш е да се отргнеш и од двајцата затоа што ако раскинеш сега со дечкото твој а потоа одиш со неговиот најдобар другар, ќе настанат проблеми и ќе се раскараат...А јас да сум на негово место и да дознаам дека го сакаш мојот најдобар другар верувај дека прво добро би те е*ел и после би ти удрил еден добар ќотек и ќе те пуштам после да одиш со кој сакаш...Свести се мори еј...Размисли добро што правиш...Леле бе што се нема по светов...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom