Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Здраво.

Одам со дечко ми 2 години. Некако во последно време станав доста љубоморна и му реков да избрише Facebook бидејќи добив чувство дека флертува со доста девојки. Ме послуша и го избриша.

Сега и му забранив да се гледа со една негова другарка поради истата причина.

Незнам како да видам дали стварно се обидува да ме вара или :jaj:
Не се прави проста. Идете 2 год.и те вара на Фејсбук?:tv:
Е ти како да немаш машки пријатели на твојот профил. Ај не биди смешна и не се брукај. Уживај си во врската и не се замарај со непотребни работи. :)

*а дечко ти испаднал стварно голем папак шо го избришал профилот, пошо сеа ќе му се качиш на глава.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Здраво.

Одам со дечко ми 2 години. Некако во последно време станав доста љубоморна и му реков да избрише Facebook бидејќи добив чувство дека флертува со доста девојки. Ме послуша и го избриша.

Сега и му забранив да се гледа со една негова другарка поради истата причина.

Незнам како да видам дали стварно се обидува да ме вара или :jaj:
Мој совет е добро е што си во љубоморa - mood па консеквенциите се помали, ако беше нешто во последно време расположена за секс малиот треба да го носевме по доктори или кај Брацо на исцелување.
Кажи кога ќе бидиш расположена садистички да прочитам црна хроника по весници
 
M

M del Mar

Гостин
Здраво.

Одам со дечко ми 2 години. Некако во последно време станав доста љубоморна и му реков да избрише Facebook бидејќи добив чувство дека флертува со доста девојки. Ме послуша и го избриша.

Сега и му забранив да се гледа со една негова другарка поради истата причина.

Незнам како да видам дали стварно се обидува да ме вара или :jaj:
WTF?!? чим до сеа не те отерал у три лепе...седи си мирна на задникот....
А тој да сака да те вара ќе те извара секако...не му треба нит фејсбук нит мсн нит видуење со таа "една негова другарка"
Така да не се окупирај со глупости и терај си врската нормало...пошо вака ако се понашаш можеш само да си ја уништиш...
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
WTF?!? чим до сеа не те отерал у три лепе...седи си мирна на задникот....
А тој да сака да те вара ќе те извара секако...не му треба нит фејсбук нит мсн нит видуење со таа "една негова другарка"
Така да не се окупирај со глупости и терај си врската нормало...пошо вака ако се понашаш можеш само да си ја уништиш...
Се сложувам, со тоа што ќе го контролираш уште повеќе ќе го оддалечиш, а тој ако сака да те вара ќе си најде начин уживај...
 
D

devojcence

Гостин
epa vaka ako nemas doverba , ljubomorna si, zabranuvas i sl. znaci ne si sigurna vo sebe. prvo treba na sebe da si veruvas i sakas pa na deckoti. jubomora i slicno znaci ne te saka na isto nivo i go osekjas toa. ne treba da zabranuvas da go pritiskas i sl. ostavi se da si bide ko sto treba. ako ti smeta toa sto ne ti vrakja na ist nacin ili raskini pa ke vidis ako te saka ke ti se vrati ili ke te ostavi skros. a da se macis i drug da macis nemoj . sadisticki raboti krajno. i druga rabota ako nesto misls deka e taka 90% e taka.
 
Ш

Шехерезад

Гостин
Требаше да се мажам, ама пред свадбата нешо ми кажаа за муж ми и го напуштив на денот на венчавката, сега ми се пушта другар му, ама го откачив. Дали да му се вратам на овој првиот, оти навистина го сакам?
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Требаше да се мажам, ама пред свадбата нешо ми кажаа за муж ми и го напуштив на денот на венчавката, сега ми се пушта другар му, ама го откачив. Дали да му се вратам на овој првиот, оти навистина го сакам?
Што било тоа што те натерало да го напуштиш маж ти на денот на венчавката?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Требаше да се мажам, ама пред свадбата нешо ми кажаа за муж ми и го напуштив на денот на венчавката, сега ми се пушта другар му, ама го откачив. Дали да му се вратам на овој првиот, оти навистина го сакам?
Прашање е колку ќе те сака назад... А да, и она погоре што го пишал Крусер е битно.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Здраво. Јас не само што му знам пасвордот а тој мене не, туку и му го избришав сега пред 20 минути профилот, пошто не можев да издржам да гледам дека некоја му праќала таму картички за нова година. Сакам да прашам, дали тоа е пуштање:kesa:?

Он топик и сериозно сеа: Овоа фејсбуков ти е чудо. Абе повеќе бидете заедно во живо, отколку на фејсбук, сколиози ќе фатите. И држ нумера за сите шо ќе раскинуеле на фејсбук:
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
133
Поени од реакции
8
Здраво. Јас не само што му знам пасвордот а тој мене не, туку и му го избришав сега пред 20 минути профилот, пошто не можев да издржам да гледам дека некоја му праќала таму картички за нова година. Сакам да прашам, дали тоа е пуштање:kesa:?

Он топик и сериозно сеа: Овоа фејсбуков ти е чудо. Абе повеќе бидете заедно во живо, отколку на фејсбук, сколиози ќе фатите. И држ нумера за сите шо ќе раскинуеле на фејсбук:
Пријателски совет: љубомора ради фејсбук да не ти паѓа напамет. Не е важно дали и кој му праќа картички. Тоа не е пуштање. Јас имам полно девојки на фејсбук што ми пуштаат све и свашта. Па, дали тоа значи дека ми се пуштаат? Не би рекол. Запамети, тоа е сајбер простор. Се е виртуелно и невистинито. Исто како на форумов. Можеш да правиш што сакаш, да се претставиш како сакаш. Дали сега ако јас тебе почнам да ти праќам сликички на профил или видеа од Ју Тјуб значи дека ти се пуштам? Мислам дека ми ја сфаќаш поентата.
Ако има некој проблем меѓу вас, разговарајте и разрешете го. Ако имаш причина за љубомора кажи му зошто е тоа така.
Може ова што ти го кажав звучи на моменти и сурово, но тоа е вистината.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
:pos::pos::pos::zver:

Фала на совет, баш си фин, ама мојот пост е ироничен, само колку да ја доловам ситуацијата за која дискутантите раскинуваат и се караат. Слична поента, во секој случај.
 

Zodiak DJ

♥ I feel you... Anyway ♥
Член од
8 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
21
Здраво. Јас не само што му знам пасвордот а тој мене не, туку и му го избришав сега пред 20 минути профилот, пошто не можев да издржам да гледам дека некоја му праќала таму картички за нова година. Сакам да прашам, дали тоа е пуштање:kesa:?

Он топик и сериозно сеа: Овоа фејсбуков ти е чудо. Абе повеќе бидете заедно во живо, отколку на фејсбук, сколиози ќе фатите. И држ нумера за сите шо ќе раскинуеле на фејсбук:

Лошоооо... не новинарски... :)))
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Зошто бе? Апла е новинарски. Ваков начин на однесување доведува до сигурно раскинување, односно развод, што е судбината на 90 отсто од новинарите:). Простете на дигресија...:wink:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ве молам да не дигресирате понатаму.

Назад на темата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom