Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Известување од другарка ми :pos2:(лудача)
Имале физичко, а он бил дежурен. Се џитнала в училница и го залапала. Типот останал без зборови..... После 2 дена биле на кафе иииииии знајте на таму..... позз (благодарност до сите што ја советуваа):wink:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Se slucuva decko mi da e tolku mnogu zafaten so rabota biznismen e i nekad tolku mnogu da se cuvstvuvam zapostavena,da mi pukne film da pocnam da mu se ponasam da go nerviram za bezveze od so mi e maka sto e taka i se mislam deka nego um mu e vo biznis poveke nego u mene strasno me iritira toa i nekad pomisluvam lele boze me saka ovoj ili ne :nesum: kako da postapuvam veke neznam daleku e od toa da me vara ic ne e takov ili da krie neso od mene
Е па немој ни ти да криеш ништо од него - ако сакаш повеќе време да поминувате заедно, кажи му.

Ако ништо не му велиш, тој мисли дека сè е во ред и си тера по свое. Насочи го како мислиш дека треба понатаму да ви се одвива врската. Вложи малку повеќе во неа, ако мислиш дека треба.

Поздрав и сè најдобро. :helou:

ke ve molam za pomos. pred nekolku denovi bev izlegol so edni devojcinja koi sto mi se prijatelki poveke vreme. cesto skoro sekoj dnevno se druzam odnosno druzev so niv. ednata od niv mi e mnogu ubava i ne kriam deka sakam da imam nesto poveke so nea, megutoa kako i so site devojki taka i so ovaa nemav hrabrost da prevzemam nekoj poodlucen cekor. no, nokta koga izlegovme nekako se sluci , dali sobrav hrabrost ili ne znam sto, i ja baknav megutoa samo usta na usta zatoa sto ne znam francuski baknez. taa prifati voopsto ne reagirase loso bas naprotiv kako da i se dopadna. vo tekot na nokta vo nekolku slucai na moja a vo nekoi slucai na nejzina iniciativa isto taka se baknavme usta na usta. nemav hrabrost da se obidav za poveke , za francuski baknez. po taa vecer jas veke ne znam kako da se odnesuvam so nea. nisto od toa sto se sluci ne sum i spomnal nitu pak taa. ako mozi da mi dadete sovet kako treba da se odnesuvam koi postapki treba da gi pravam so nea za da ja osvojam odnosno da bide moja devojka ? ve molam za pomos bidejki ako uspeam taa voedno ke bide i moja prva devojka
Си ја бакнал и не реагирала, напротив, изгледало како да и` се допаднало. Како нешто најнормално да се случило. Одлично! Продолжи така!

Верувај, да си направил нешто лошо, ќе си дознаел до сега. Штом нема пречки, треба да продолжиш и понатаму на ист начин, т.е. да и` се доближуваш повеќе.


Со среќа. :helou:
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Е па немој ни ти да криеш ништо од него - ако сакаш повеќе време да поминувате заедно, кажи му.

Ако ништо не му велиш, тој мисли дека сè е во ред и си тера по свое. Насочи го како мислиш дека треба понатаму да ви се одвива врската. Вложи малку повеќе во неа, ако мислиш дека треба.

Поздрав и сè најдобро. :helou:
Ama baby jas sum probala sekako i sme sednuvale muabet da pravime otvoreno sum igrala sekogas sum mu kazuvala deka se osekam nekad loso i deka mi e tesko so e mnogu zafaten ama gabe e nema vreme toa e makata ama nekad toa i ne se izdrzuva od moja strana :nesum: :smir:fala ti za odgovorot
 

LitButterfly

Малечко
Член од
6 октомври 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
Ama baby jas sum probala sekako i sme sednuvale muabet da pravime otvoreno sum igrala sekogas sum mu kazuvala deka se osekam nekad loso i deka mi e tesko so e mnogu zafaten ama gabe e nema vreme toa e makata ama nekad toa i ne se izdrzuva od moja strana :nesum: :smir:fala ti za odgovorot
Знам како ти е. Единствен совет од мене ти е и ти да си најдеш некоја работа, хоби, занимација... и помалку да се замараш со тоа што тој често е или зафатен или уморен...па времето ќе си го покаже своето
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Знам како ти е. Единствен совет од мене ти е и ти да си најдеш некоја работа, хоби, занимација... и помалку да се замараш со тоа што тој често е или зафатен или уморен...па времето ќе си го покаже своето
Fala ti na sovet daraga Litbutterfly jas idam na rabota koa si imam slobodno vreme koristam net se zanimavam,imam sala kade vezbam moderen balet i vezbam na sprava za da zacvrsnam telo no svakas ne e toa toa u vistinska smisla da imas decko ednostavno ti fali do tebe vo sekoj slucaj toa e kraen izbor navistina najkraen e kraj na vrska no ne sum sprema za toa apsolutno ic :toe:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Fala ti na sovet daraga Litbutterfly jas idam na rabota koa si imam slobodno vreme koristam net se zanimavam,imam sala kade vezbam moderen balet i vezbam na sprava za da zacvrsnam telo no svakas ne e toa toa u vistinska smisla da imas decko ednostavno ti fali do tebe vo sekoj slucaj toa e kraen izbor navistina najkraen e kraj na vrska no ne sum sprema za toa apsolutno ic :toe:
Дали стасува на крајот на денот да спиете заедно?

1. Ако да, мушни му се и гушни го. Пружи му ја нежноста што ја бараш од него и кажи му дека сакаш да имате повеќе време за нежност. Не збори за нежноста - направи ја.

2. Ако нема време ни да спиете заедно - тоа е сериозен проблем и треба да му кажеш дека ако не стасува да спие со тебе, ти ќе побараш да спиеш со друг, зашто ти недостасува нежност.

3. А ако воопшто и не живеете заедно - почни да му зборуваш за тоа. Ако е вистински несериозен, ќе го одбегнува тоа, во кој случај однесувај се исто како во случајот 2. А ако е сериозен, ќе почне да прави планови за тоа да се оствари.

Со среќа. :helou:
 

LitButterfly

Малечко
Член од
6 октомври 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
Fala ti na sovet daraga Litbutterfly jas idam na rabota koa si imam slobodno vreme koristam net se zanimavam,imam sala kade vezbam moderen balet i vezbam na sprava za da zacvrsnam telo no svakas ne e toa toa u vistinska smisla da imas decko ednostavno ti fali do tebe vo sekoj slucaj toa e kraen izbor navistina najkraen e kraj na vrska no ne sum sprema za toa apsolutno ic :toe:
Претпоставувам дека многу пати си се обидела да разговараш со него и да се обидеш да го решиш проблемот, ама тој не реагирал. Затоа мислам дека она што ти преостанува е да почнеш да не се замараш па дури и малку да го игнорираш. Со тоа или "ќе види како е" па ќе се освести и ќе се смени или ќе му биде сеедно. Ако е така, претходно поминатото време посветено на други работи ќе ти помогне полесно да го преболиш и да си најдеш друг кој ќе го заслужува твоето внимание.
П.С. Се надевам дека има нешто од ова што може да се спроведе во реалноста, зашто многу ни е лесно на нас од страна да кажеме остави го... Поздрав и се надевам ќе види што има за себе пред да го изгуби
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Претпоставувам дека многу пати си се обидела да разговараш со него и да се обидеш да го решиш проблемот, ама тој не реагирал. Затоа мислам дека она што ти преостанува е да почнеш да не се замараш па дури и малку да го игнорираш. Со тоа или "ќе види како е" па ќе се освести и ќе се смени или ќе му биде сеедно. Ако е така, претходно поминатото време посветено на други работи ќе ти помогне полесно да го преболиш и да си најдеш друг кој ќе го заслужува твоето внимание.
П.С. Се надевам дека има нешто од ова што може да се спроведе во реалноста, зашто многу ни е лесно на нас од страна да кажеме остави го... Поздрав и се надевам ќе види што има за себе пред да го изгуби
:smir::back:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.545
Поени од реакции
6.218
ah, dokolku bi ti kazal kolku godini imam ne bi mi veruvala. imam 20 godini, i poradi mojata stramezlivost seuste sum nemal zenska. baknezite ne se slucia nekolku dena samo edna nok, no bea 4 ili 5. problemot e sto ne mozam voopsto da zapocnam razgovor okolu toa premnogu sum stramezliv, a so samoto toa sto veke nekolku dena molcam se cuvstvuvam mnogu loso bidejki kako na povidok da imam golema sansa a samiot jas ne ja iskoristuvam. a za napaden i dokolku bi sakal ne bi mozel da bidam, ednostavno toa ne e moja priroda
брат ова ти е шанса и не смееш да ја испуштиш...мора да собереш храброст и да направеш нешто повеке :smir:
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
е па брат ако сеа ништо не направиш тогаш ти остана само да си пуштиш порнич дома и да :drk::pos2:
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
брат ова ти е шанса и не смееш да ја испуштиш...мора да собереш храброст и да направеш нешто повеке :smir:
SRAMEZLIVOSTA SAMA PO SEBE SI POMINUVA.MOJ SOVET DOBLIZI SE SO TAA STO TI SE SVIGA AMA PREDHODNO BIDI TAKOV KAKOV STO SI,VERUVAJ SEKOGAS USPEVA,PA I DA NE TE PRIFATI SEPAK ISPUSTILA TAA SANSA NE TI;)SO SREKA I KAZI STO BIDNALO;)

Немој да го заебавате девојчето :) Се согласувам со ПараноиК.
Ова е просто ко грав.
Таа го сака едниот, тој незе не. Незе ја сака другиот, таа него не.
Чаре??Двајцата на кљоци, и нека си бара трет, двајцата кај што ќе се сакаат.

Многу лесно. Таа нема да го кани повеќе никаде за со неа. Тој кога ќе посака таа ќе му речи .!. , и така едно пет-шес пати , и ебачо че си стани бајче. Ова ако е фраериште јако. А ако таја си мисли дека е фраериште јако, само затоа што не ја сака, тогаш, епилогот од ова ќе биди, никогаш повеќе заедно. само што таа ќе си се чуствува исполнето :toe:
abe kakvi fraeri fraer e ako znae edna da zadrzi,taka da ne se zamaraj ako ne te vika so nego togas nema potreba ni ti da go vikas baska ke se otrgnete i dvajcata eden od dr. i togas sekoj po svoj pat,veruvaj nekoj ako te saka sigurno nema da te ignorira...i postojano ke saka so tebe da se gleda i da iskaca vo grad;)ako ne go biva ni za toa togas turi mu pepel takvo masko ne pravo masko I SO GOLEMO M;)

ke ve molam za pomos. pred nekolku denovi bev izlegol so edni devojcinja koi sto mi se prijatelki poveke vreme. cesto skoro sekoj dnevno se druzam odnosno druzev so niv. ednata od niv mi e mnogu ubava i ne kriam deka sakam da imam nesto poveke so nea, megutoa kako i so site devojki taka i so ovaa nemav hrabrost da prevzemam nekoj poodlucen cekor. no, nokta koga izlegovme nekako se sluci , dali sobrav hrabrost ili ne znam sto, i ja baknav megutoa samo usta na usta zatoa sto ne znam francuski baknez. taa prifati voopsto ne reagirase loso bas naprotiv kako da i se dopadna. vo tekot na nokta vo nekolku slucai na moja a vo nekoi slucai na nejzina iniciativa isto taka se baknavme usta na usta. nemav hrabrost da se obidav za poveke , za francuski baknez. po taa vecer jas veke ne znam kako da se odnesuvam so nea. nisto od toa sto se sluci ne sum i spomnal nitu pak taa. ako mozi da mi dadete sovet kako treba da se odnesuvam koi postapki treba da gi pravam so nea za da ja osvojam odnosno da bide moja devojka ? ve molam za pomos bidejki ako uspeam taa voedno ke bide i moja prva devojka
SE NADEVAM DEKA BAS TAA STO SI JA ZASVIGAL KE TI BIDE DEVOJKA I TOA PRVA,MN EPOUBAVO SO NEKOJA KOJA JA SAKAS A NE OD BILO KOJ PRICINI SI SE SMUVAL,BRATE TUKA NEMA ZS DA SE SRAMIS STAPI VO AKCIJA I PRASAJ JA DA TI BIDE CURA.SE NADEVAM NEMA DA TE ODBIE ZS I TAA SAKALA DA TI DADE FRANCUSKI BAKNEZ;)NE ZNAM STO CEKAS..

Ако продолжиш да ја убедуваш да биде со тебе,уште повеќе ќе се зезнеш.Најдобро ти е што побрзо да сфатиш дека веќе не сте заедно и да ја бараш среќата кај друга девојка.
п.с.Колку што ти сакаш да бидеш со неа,толку она не сака да биде со тебе.Со сила убавина не бива:smir:
jas da ti kazam nesto aj nekoe vreme ne ja baraj voopsto,koga ti zvoni kazi i deka si zafaten imas obvrski i kraj na kraeva ako i od toa ne bidne nisto jas ti kazuvam slobodno baraj nova zrtva koja stvarno zasluzuva da bide so tebe;)

и јас мислам да си остане со вториот..чим и дава љубов, а другото ке си дојде само по себе, тоа што викаш "доверба слобода дружење лудување верност"
јас тоа би направила да сум на нејзино место
hehee alal da vi e super e ova a ako ni toa ne ide neka gi sutne i dvajcata...ama neka se svrti kon toj sto i dava vistinska ljubov,razbiranje,vernost i sto sekogas moze da smeta na nego bez razlika dali e loso ili dobro;)

mislam deka e vo pravo ... so nekoj koj mn go sakash ne mozesh posle se da bidesh samo drugar so nego ...
ako sakas skros da go zaboravis otrgni se od nego na sekakov mozen nacin,da uspees barem na onie dr polinja,so onoj sto si bila vo vrska nemozes posle da mu bides drugarka-nema potreba od toa!sekogas ke go gledas so dr oci(ako sepak custvuvas uste nesto silno za nego)!!!

Добро твое право да одлучиш што ќе праиш... а да те прашам само како би ти било тебе женска ти да спие со други додека иде со тебе? и луѓе зар никој не го почитува она НЕМОЈ ДА ПРАВИШ НЕШТО ШТО НЕ САКАШ ДА ТИ ГО ПРАВАТ и не ти е жал дека ќе ја повредиш... ќе си пробаш и со други... го жалам девојчето...
ako tolku ti doslo do seks otkaci go devojceto ima kolku sakas zenski koj ke ti dadat,ama ne si igraj so toa devojce,nikoj ne saka nesto takvo da mu se sluci,da bilo obratno togas poinaku ke razmisluvas...ako ne si spremen za vrska kako sto dolikuva na masko raskini i...!!!!!!

[zEUs];2933410 напиша:
Вака...
...сум во врска со едно прекрасно дејче 4 ипол месеци.
Одличен ни е сексот... но пак само тоа е одлично.
Ја не сум чуек за врске... за обврске. Свеедно.

Не моем скоро секој ден да се гледаме... да одиме заедно. Па да ме викне па да идем со неа.

Едноставно го сакам само сексот со неа. И ме убија тоа што сум и у врска со неа... што сум обврзан некако.

Па што да праем... да и каем дека сум со неа само заради сексот? да и каем дека тоа што смо у врска ме убија... и ако сака само да останемо на секс?
или пак што!?

помош!!!:nesum:
ona e budala sto ti dala za samo 4 meseci,pa sea ja najde i ke ja vrtis kako sakas ama koga nema da ocekuvas togas ke ti stavi kraj ona prva

Dobro utro lugje.
jas dojdov vo edna cudna situacija i neznam sto da pravam... pa mi treba malce help.
vaka sea pred okolu 1ipol mesec se zapoznav so edno devojce no togas bev vo vrska i samo se druzevme... i sea pred edna nedela sedime zaedno ja ona i jas i vikam ako saka da se faneme i ona rece ke razmisli i taka si sedevme i posle eden saat mi vika toa ti e dobra idea no mi treba malku vreme ne sum podgotvena sega.. i sega pred nekoj den ja prasav pa i taa mi vika ne te sakam samo kako drugar.. i sea sho da praam?? lugje pomagajte oti jas ja sakam nogu a znam deka i ona me saka samo. so da napravam.... ve molam dajte mi brzo odgovor oti ke se pobrkam :D:D:D
pa ke si igra ona majtap so tebe,otkaci i ne ja prasuvaj veke sto e dosta e dosta,prvin ti vika ajde posle se predomislila i sto ke si igra so custva!!!!
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Малце глупаво ке ви звучи али... Како да го викнам да искочиме тој што ми се свиѓа? Како да го прашам а да не звучи нападно или глупаво?:S Подобро е преку порака или на msn? Што да му пишам?
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Малце глупаво ке ви звучи али... Како да го викнам да искочиме тој што ми се свиѓа? Како да го прашам а да не звучи нападно или глупаво?:S Подобро е преку порака или на msn? Што да му пишам?
Најдобро е во лице. Доаѓаш и го прашуваш „Сакаш ли да излеземе некаде на кафе/сокче/минерал васер?“ :smir:

Дозволи си шанса да успееш. Во најлош случај, нема да се согласи и ќе знаеш дека не е заинтересиран. Тоа е подобро отколку да губиш време мислејќи дали би излегол со тебе. Вака барем ќе бидеш мирна пред себе.

Со среќа :helou:
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Хаха немам доволно храброст да го прашам во лице (иако сме најдобри другари), а и плус сакав да го викнам за вечер на свирка, а се гледаме само во школо :/
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Хаха немам доволно храброст да го прашам во лице (иако сме најдобри другари), а и плус сакав да го викнам за вечер на свирка, а се гледаме само во школо :/
Ок... Значи, ти фали да му го дознаеш телефонскиот број? Не знам како може да ти биде најдобар другар, а да го немаш неговиот број... Но нејсе.

Кога ќе се видите во школо, кажи му „Сакав да те викнам на една супер свирка, но ти го немав бројот. Може ли да ми го дадеш, за да те викам на други такви свирки?“

И ќе го имаш бројот. После можеш да го викаш на што сакаш . :)

Поздрав. :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom