Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
B

Beck's

Гостин
Еве видео доказ со каков криминал се борат другите тимови

 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Кримоси су меџу нама.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Абе уште од прво коло почнавте да плачете, остајте нешто за понатака :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.454
Поени од реакции
68.705
додека (не)дадат гол
Пет минути продолжение даде судијата, не знам што се палиш. Сосема заслужени пет минути продолжение, бидејќи во последните 10 минути цело време лежеше некој играч на Слога.
Во секој случај очоболна утакмица од наша страна :tapp:
 
B

Beck's

Гостин
Пет минути продолжение даде судијата, не знам што се палиш. Сосема заслужени пет минути продолжение, бидејќи во последните 10 минути цело време лежеше некој играч на Слога.
Во секој случај очоболна утакмица од наша страна :tapp:
Како бе оправдани 5 мин, сакаш да ти најдам снимки против нас каде почнувајќи од Пачовски па се до напаѓачите како лежите и се влечкате и немало повеќе од 3 мин. А вечерва обични паузи имаше од играчите на Шкупи каде трчаше судијата демек ај стани ништо не ти е. Ако за такви ситуации покажуваме 5 мин, треба на сите утакмици да има мин по 6 мин продолжение, ама низ целиот свет тешко поминува над 3 или 4, освен кај што ви треба вас гол. А пеналот не го искоментира
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.454
Поени од реакции
68.705
Како бе оправдани 5 мин, сакаш да ти најдам снимки против нас каде почнувајќи од Пачовски па се до напаѓачите како лежите и се влечкате и немало повеќе од 3 мин. А вечерва обични паузи имаше од играчите на Шкупи каде трчаше судијата демек ај стани ништо не ти е. Ако за такви ситуации покажуваме 5 мин, треба на сите утакмици да има мин по 6 мин продолжение, ама низ целиот свет тешко поминува над 3 или 4, освен кај што ви треба вас гол. А пеналот не го искоментира
Не заебавај паѓаа како кугли на крајот од мечот. Лежеа на секој дел од теренот. Направени беа сите замени.

На стадион пеналот ми личеше на чист пенал, од снимкава не можам многу да проценам. Ми личи дека Којашевиќ прв стига до топката, а потоа е срушен. Од друга страна личи како и гостинскиот фудбалер, да стартува чисто на топка, но не можам толку добро да проценам.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.350
Поени од реакции
22.653
Еве видео доказ со каков криминал се борат другите тимови


Cist penal si e, prv stiga na topkata igrac startuva na nego uspat korne i del od trevata. Neznam sto ne e jasno.

Kriminalno lani bese vasiot penal pa posle i preigruvanjeto na Cair... Kriminalno e i toa sto ovaa ja igrame na neutralen teren i na vas i sloga vi se namaluvaat, ukinuvaat pa i ne ni dodeluvaat kazni i suspenzii. Seuste nema nisto od suspenzija ili kazna za bilo kogo od incidentot megu vas na cair. Kriminalno ke bide i narednava nedela ako ne prisili ffm da igrame vo drug termin osven nedela, ama ajde prvo kolo e, ke bide se isto ko i lani ;)
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.982
Поени од реакции
6.920
Играчите на Слога само паѓаа и глумеа, офкаа, и кога ќе видат тие напаѓат стануваа одма како ништо да не е.Искрено тежок аматерски фудбал вчера, у трета лига имало подобар фудбал од ова вчера што го гледав.Освен голот на Слога, ништо не покажуваше дека се игра градско дерби, или лигашки натпревар.Вардар тотално без идеја што сакат да играт, на крај земено мислам дека и Слога беше поконкретна од Вардар, имаа 3-4 шутеви полу опасни по гол.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Мене на стадион ми изгледаше пеналот како чист поклон за нас, ама сега кога го видов видеото, каде бе таков старт у 16-ник, па у 3та лига не се прави таков старт.. И да бил на топка, и да стигнал до топката, ептен оштро отиде, многу судии би свирнале тука пенал. Слога не играше ништо, исто како лани прво коло кога ни земаа бод, лежење, глумење, трошење време, од ништо дадоа гол и успеаа да издржат до крај. Петте минути продолжение си беа оправдани, еден куп прекини имаше, плус сите замени направени. Вардар ако не го потпише Барсегјан или некое друго крило, ќе го гледаме истиот очобол од лани на пола утакмици, на Градски не би требало да имаме проблеми, на гости ќе биде мучење, Хоф не игра и одма тешко иде во нападот, најопасен играч во напад ни е десен бек :toe: Не знам зашто вака се ебаваат од управа, 3 години трубиме дека треба промени у напад, апла е очигледно, и пак си тераме со просеци и сумљиви засилувања
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Барсегјан не можел да ги помине лекарските прегледи, наводно имало некои здравствени проблеми со него и ќе морал на операција и тек зимоска ќе можел да потпише.

Али се сложувам со твојот коментар и за пеналот. Мене најголем парадокс во целава ситуација ми е зошто не го играат Стојков??? Уште им е под договор (оти не можат да го раскинат оти си ги бара парите за такво нешто), али не рачунаат на него, а и онака се очајни во напаѓачките позиции. Па коа и онака веќе го имаш како играч, што к.. ќе изгубиш ако го користиш, толку лош не е.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom