Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Prv pat se cuvstvuvavm zaljubeno nikogas ne ni mislev deka toa na mene moze da mi se sluci...sprema deckovcite porano mozam da kazam i deka sum bila malku i bescustvitelna no sega e sosema poinaku.E ova vi go kazuvam zatoa sto pred nekoj den decko mi otide na odmor nadvor od drzavava a jas za zal nemozev da otidam so nego od dr pricini koi i se nevazni sega da gi spomenuvam.Znam deka odmor,novi luge se novo a sepak daleku od mene ..postojano mislam na toa i se prasuvam dali ke me izneveri?Ama ne se raboti tuka za nedoverba,tuku ednostavno takva e situacijata me razbirate neli...

Кај отишол на одмор ?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Prv pat se cuvstvuvavm zaljubeno nikogas ne ni mislev deka toa na mene moze da mi se sluci...sprema deckovcite porano mozam da kazam i deka sum bila malku i bescustvitelna no sega e sosema poinaku.E ova vi go kazuvam zatoa sto pred nekoj den decko mi otide na odmor nadvor od drzavava a jas za zal nemozev da otidam so nego od dr pricini koi i se nevazni sega da gi spomenuvam.Znam deka odmor,novi luge se novo a sepak daleku od mene ..postojano mislam na toa i se prasuvam dali ke me izneveri?Ama ne se raboti tuka za nedoverba,tuku ednostavno takva e situacijata me razbirate neli...
Доколку те сака искрено мислиш дека треба да излезе од државава или па да отиде на одмор за да те изневери?:nenene:
Ако сака да напраи нешто ќе го направи тоа и без да оди на одмор.Слободно уживај,не се замарај со глупости.Сепак секоја врска се гради на доверба,разбирање.....:smir:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
ve molam mnogu mi e vazno !!! dali pri prv seksualen odnos bez koristenje na zastita moze se zabremeni dokolku partnerot voopsto ne ni svrsi , znam deka nema logika ama pak me e strav , duri ni dvajcata ne ni osetivme deka sum skinata . duri doma koga si otidov vidov deka imam krv na gakite ne ni osetiv deka se slucilo toa. a odnosot traese 2-3 min samo dvapati vleze i izleze i tolku , ke ostavavme za utredenta bidejki ne nosese kondom ama na krajot bide rabota . NE NI OSETIVMI DEKA SE SLUCILO toa ama decko mi ne ni svrsi ama pak me e strav VE MOLAM ZA SOVET . odnapred vi blagodaram
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
ve molam mnogu mi e vazno !!! dali pri prv seksualen odnos bez koristenje na zastita moze se zabremeni dokolku partnerot voopsto ne ni svrsi , znam deka nema logika ama pak me e strav , duri ni dvajcata ne ni osetivme deka sum skinata . duri doma koga si otidov vidov deka imam krv na gakite ne ni osetiv deka se slucilo toa. a odnosot traese 2-3 min samo dvapati vleze i izleze i tolku , ke ostavavme za utredenta bidejki ne nosese kondom ama na krajot bide rabota . NE NI OSETIVMI DEKA SE SLUCILO toa ama decko mi ne ni svrsi ama pak me e strav VE MOLAM ZA SOVET . odnapred vi blagodaram
Едно, дали ти се плодни деној?
Обично се 14-18 ден од добивање менструација, па најсигурно е пред да добиеш и од ко ќе ти завршит.
Друго, да, имат една течност, предсемена, шо служит за прочиствење на каналот, пошо урината ги убиват сперматозоидите, и во неа имат мнооогу мал број од истите. Веројатноста е миниминимална.
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
ve molam mnogu mi e vazno !!! dali pri prv seksualen odnos bez koristenje na zastita moze se zabremeni dokolku partnerot voopsto ne ni svrsi , znam deka nema logika ama pak me e strav , duri ni dvajcata ne ni osetivme deka sum skinata . duri doma koga si otidov vidov deka imam krv na gakite ne ni osetiv deka se slucilo toa. a odnosot traese 2-3 min samo dvapati vleze i izleze i tolku , ke ostavavme za utredenta bidejki ne nosese kondom ama na krajot bide rabota . NE NI OSETIVMI DEKA SE SLUCILO toa ama decko mi ne ni svrsi ama pak me e strav VE MOLAM ZA SOVET . odnapred vi blagodaram
За жал мора да те известам дека нема да станеш мајка.
Ама замисли светот колку ќе беше поубав да чекаше принова во моментов. :pos::pos: Освен ако дечкоти не мислел т.е. фантазирал дека ја кине Меган Фохс па свршил работа од два пати, и те просветлил со тоа чуство да станеш мајка. :pos:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
ve molam mnogu mi e vazno !!! dali pri prv seksualen odnos bez koristenje na zastita moze se zabremeni dokolku partnerot voopsto ne ni svrsi , znam deka nema logika ama pak me e strav , duri ni dvajcata ne ni osetivme deka sum skinata . duri doma koga si otidov vidov deka imam krv na gakite ne ni osetiv deka se slucilo toa. a odnosot traese 2-3 min samo dvapati vleze i izleze i tolku , ke ostavavme za utredenta bidejki ne nosese kondom ama na krajot bide rabota . NE NI OSETIVMI DEKA SE SLUCILO toa ama decko mi ne ni svrsi ama pak me e strav VE MOLAM ZA SOVET . odnapred vi blagodaram
За твоја среќа шансите се минимални (ама ептен ептен минимални)
за да бидеш сигурна сепак провери во кој ден од циклусот се случил односот
доколку не е околу 14 ден по почетокот на последното крварење тогаш уште се поминимални шансите
има и некои други знаци но тие ги користеле кога не постоел тестот за бременост што денес е најефикасното средство за да бидеш сигурна
сепак мислам дека ти немаш потреба од тоа.Шансите ти се една во милјон:pipi:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
mislam deka ne mi se posoto posleden pat mi dojde na 18 juli a toa se sluci na 5 avgust pa po nekoja logika kako sto znam jas deka plodni denovi se 3-4 dena pred 14 den i 2-3 dena posle 14 den , kazite vaka kako poiskusni dali sum vo pravo ili ne . fala vi mnoguu
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
да така е но само ако имаш редовен циклус.доколку ти касни или иде пред време тоа правило не се важи
во твојов случај речиси е невозможно
премногу фактори укажуваат на тоа
не се секирај:pipi:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
ve molam mnogu mi e vazno !!! dali pri prv seksualen odnos bez koristenje na zastita moze se zabremeni dokolku partnerot voopsto ne ni svrsi , znam deka nema logika ama pak me e strav , duri ni dvajcata ne ni osetivme deka sum skinata . duri doma koga si otidov vidov deka imam krv na gakite ne ni osetiv deka se slucilo toa. a odnosot traese 2-3 min samo dvapati vleze i izleze i tolku , ke ostavavme za utredenta bidejki ne nosese kondom ama na krajot bide rabota . NE NI OSETIVMI DEKA SE SLUCILO toa ama decko mi ne ni svrsi ama pak me e strav VE MOLAM ZA SOVET . odnapred vi blagodaram
A колку годинки си???
Учеш биологија нешто ова-она???
Ма дај молим те,прво распрашај се наоколу мајка,другарки што имаш за и околу сексуалните односи...
Не свршил внатре,а од што планираш да останеш бремена-од воздух??
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
A колку годинки си???
Учеш биологија нешто ова-она???
Ма дај молим те,прво распрашај се наоколу мајка,другарки што имаш за и околу сексуалните односи...
Не свршил внатре,а од што планираш да останеш бремена-од воздух??
Од предсемена течност на пример.
Доколку ја знаеш доволно добро биологијата ќе знаеш дека не е неопходно да дојде до свршување за да се зачне плод.За време на самиот чин се лачи предсемена течност која содржи сперматозоиди.Дури и не мора да дојде до однос за да се зачне плод.
Но бројот на сперматозоиди е исклучително мал па затоа и е многу мала шансата да се случи тоа.Плус во погоре опишаниот случај односот траел премногу кратко што уште повеќе ги намалува шансите.
И на крај 14 ден од циклусот е најризичен,што значи уште еден фактор кој укажува дека нема потреба од грижи.:helou:
 
Член од
6 мај 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
Devojko me interesira kolku godini imas???Za da se vpustis vo seksualni odnosi mora prvo da se educiras,da znaes kako nastanuva samiot proces na zabremenuvanje,ne se plasi stom ne svrsil deckoto ne si bremena,vnimavaj za drug pat koristete zastita toe e podobro i za zastita od polovi bolesti.Ako ti treba nesto drugo slobodno prasaj.Seksot ne e ednostavna rabota!!!
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Од предсемена течност на пример.
Доколку ја знаеш доволно добро биологијата ќе знаеш дека не е неопходно да дојде до свршување за да се зачне плод.За време на самиот чин се лачи предсемена течност која содржи сперматозоиди.Дури и не мора да дојде до однос за да се зачне плод.
Но бројот на сперматозоиди е исклучително мал па затоа и е многу мала шансата да се случи тоа.Плус во погоре опишаниот случај односот траел премногу кратко што уште повеќе ги намалува шансите.
И на крај 14 ден од циклусот е најризичен,што значи уште еден фактор кој укажува дека нема потреба од грижи.:helou:
Mене лично ми требаше 2-3месеци за да останам бремена.
Можеби зависи и индивидуално.
Многу ретко и остануваат бремени од само еднаш.
А инаку не сум слушнала дека некоја девојка или жена останала бремена од предсемена течност.
Дали сум грешка не знам.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Од предсемена течност на пример.
Доколку ја знаеш доволно добро биологијата ќе знаеш дека не е неопходно да дојде до свршување за да се зачне плод.За време на самиот чин се лачи предсемена течност која содржи сперматозоиди.Дури и не мора да дојде до однос за да се зачне плод.
Aко е ова точно и ако така лесно “фаќаше“ сите ке имавме 2-3 деца до сега по нас...

Не си прајте филмој, има шанси од предсемена да забремени исто како онаа девојката од полска што беше невина и забремени од пливање во базен 1:433489548012
 
Член од
7 август 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Devojko me interesira kolku godini imas???Za da se vpustis vo seksualni odnosi mora prvo da se educiras,da znaes kako nastanuva samiot proces na zabremenuvanje,ne se plasi stom ne svrsil deckoto ne si bremena,vnimavaj za drug pat koristete zastita toe e podobro i za zastita od polovi bolesti.Ako ti treba nesto drugo slobodno prasaj.Seksot ne e ednostavna rabota!!!
imam 17 god sakam uste da znam dali samo koga ti se plodni denovi samo togaj mozes da zabremenis ili i vo neplodni
/?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom