Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
19 јуни 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали може да се изгуби невиност на друг начин , освен преку сексуален однос ? ? ? Мислам .. дали е можно да имаш прв пат сексуален однос со некој и да не протече крв а да чувствуваш болка итн...?
ако не е зошто
ако е можно ве молам за објаснување.

 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Дали може да се изгуби невиност на друг начин , освен преку сексуален однос ? ? ? Мислам .. дали е можно да имаш прв пат сексуален однос со некој и да не протече крв а да чувствуваш болка итн...?
ако не е зошто
ако е можно ве молам за објаснување.

Најчесто се губи поинаку со тампони или некоја подлабока повреда.Можно е да не протече крв доколку си ја изгубила невиноста на овој начин,но исто така можно е хименот да е еластичен и неговото кинење да не предизвика крварење.Сепак невините девојки не се познаваат само по неоштетениот химен,потесни се и машкото доколку е искусно ќе знае и ќе почуствува дека тој е првиот.
 
Член од
20 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ако може помош .... Проблемот е малку поголем ... Да скратам во врска сум веќе 10 месеци и пред неколку месеци (јануар) дознав точно каде живее . Случајно 3 згради подолу живее и уште еден мој бивш со кој идев 4 месеци ама уште пред 4 години т.е крајот 2005 год пред и воопшто да го познавам овој дечко .Сигурна см дека не се дружат зашто ние сме постојано заедно па знам со кои другари се движи меѓутоа сигурно се познаваат па и блиску се . Одамна ме мачи идејата да му кажам иако сум скоро сигурна дека ќе има големи караници можеби прекин . Совет ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Ако може помош .... Проблемот е малку поголем ... Да скратам во врска сум веќе 10 месеци и пред неколку месеци (јануар) дознав точно каде живее . Случајно 3 згради подолу живее и уште еден мој бивш со кој идев 4 месеци ама уште пред 4 години т.е крајот 2005 год пред и воопшто да го познавам овој дечко .Сигурна см дека не се дружат зашто ние сме постојано заедно па знам со кои другари се движи меѓутоа сигурно се познаваат па и блиску се . Одамна ме мачи идејата да му кажам иако сум скоро сигурна дека ќе има големи караници можеби прекин . Совет ?
Не би требало да има големи караници...Ке му кажеш дека многу логично тој не ти е прв така да пред него си имала и други дечковци во кој спаѓа и овој комшијава негов. Си го сакала/не си го сакала, сте раскинале, крај прича... Незнам што овде не би сфатил дечко ти...:smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Ако може помош .... Проблемот е малку поголем ... Да скратам во врска сум веќе 10 месеци и пред неколку месеци (јануар) дознав точно каде живее . Случајно 3 згради подолу живее и уште еден мој бивш со кој идев 4 месеци ама уште пред 4 години т.е крајот 2005 год пред и воопшто да го познавам овој дечко .Сигурна см дека не се дружат зашто ние сме постојано заедно па знам со кои другари се движи меѓутоа сигурно се познаваат па и блиску се . Одамна ме мачи идејата да му кажам иако сум скоро сигурна дека ќе има големи караници можеби прекин . Совет ?
Нема потреба од криење,посебно во помалите места каде секој со секого се знае неможе многу да се скрие,така да тоа било и поминало,ако типот прави кавги за тоа одма шутни го зашто се навраќа назад,со среќа :smir:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Ако може помош .... Проблемот е малку поголем ... Да скратам во врска сум веќе 10 месеци и пред неколку месеци (јануар) дознав точно каде живее . Случајно 3 згради подолу живее и уште еден мој бивш со кој идев 4 месеци ама уште пред 4 години т.е крајот 2005 год пред и воопшто да го познавам овој дечко .Сигурна см дека не се дружат зашто ние сме постојано заедно па знам со кои другари се движи меѓутоа сигурно се познаваат па и блиску се . Одамна ме мачи идејата да му кажам иако сум скоро сигурна дека ќе има големи караници можеби прекин . Совет ?
Некои работи ми се тотално нелогични

1. по 5 месеци во врска, а не си знаела каде живее?
2. како тогаш сте нонстоп заедно?
3. дечкото незнае дека си имала врски пред него?

Не ми е логично едно, што, викаш си блиска со дечкото а, сумљаш, т.е. не си сигурна со кој се познава и слично... Мислам 10 месечна врска е доволна за да се научат сите ситни детали за одредена личност. Според тоа ќе знаеш и сама дали и како ќе реагира твојот дечко ако му кажеш дека си имала врска со некој негов познаник... пред 4 години.

Ти претпоставувам си од Скопје, но замисли како е во помалите места. Секој со секој се познава. Според твојата теорија јас ако одам со некоја 4 месеци, нема да можам да си најдам друга девојка ни по 4 години само затоа што 99.9% од девојките ја познаваат таа од пред 4 год.. :)
 
Член од
20 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Некои работи ми се тотално нелогични

1. по 5 месеци во врска, а не си знаела каде живее?
2. како тогаш сте нонстоп заедно?
3. дечкото незнае дека си имала врски пред него?

Не ми е логично едно, што, викаш си блиска со дечкото а, сумљаш, т.е. не си сигурна со кој се познава и слично... Мислам 10 месечна врска е доволна за да се научат сите ситни детали за одредена личност. Според тоа ќе знаеш и сама дали и како ќе реагира твојот дечко ако му кажеш дека си имала врска со некој негов познаник... пред 4 години.

Ти претпоставувам си од Скопје, но замисли како е во помалите места. Секој со секој се познава. Според твојата теорија јас ако одам со некоја 4 месеци, нема да можам да си најдам друга девојка ни по 4 години само затоа што 99.9% од девојките ја познаваат таа од пред 4 год.. :)
Дечки ви благодарам на одговорите и на поддршката ја ценам многу ::pipi: Димитар да ти одговорам на прашањата
1 не за џабе е ставен зборот „Точно“ не сум била кај него дома( пред 5 м) не ни залетувам така што се однесува до населба нормално дека знам Ако некој живее на едниот крај во населбата не значи дека го знае тој од другиот крај затоа не можев ништо да кажам(за точна локација) до пред 5 месеци .
2 . Болдираниот дел на реченицата најверојатно грешно си ме разбрал зашто ја го напишав следново :Сигурна сум дека не се дружат зашто ние сме постојано заедно па знам со кои другари се движи меѓутоа сигурно се познаваат па и блиску се ..Да го уопширам значи никогаш ама баш никогаш тој човек не излегол кога сме биле со неговите другари излезени ниту пак кога ќе прашам со кого бил (кога е излезен со другарите ) го спомнал неговото име . Ова сигурно се познаваат тргнува од мое мислење зашто јас не ги познавам луѓето ни во мојата зграда од мнгу проста причина никогаш не сум се дружела во маало а не се интерсирам за секого . Јасно стојам на ставот дека знам со кого се дружи .
3. За она си навистина во право дека знае дека сум имала претходни врски и дека знам како ќе реагира .
И на крајот причината што постот е напишан после 5 месеци е што вчера го открив форумот ( ретко идам на мк сајтови )
. Димитар како и да е ми ги отвори очите .
Уште еднаш фала на сите . :helou:
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Дечки ви благодарам на одговорите и на поддршката ја ценам многу ::pipi: Димитар да ти одговорам на прашањата
1 не за џабе е ставен зборот „Точно“ не сум била кај него дома( пред 5 м) не ни залетувам така што се однесува до населба нормално дека знам Ако некој живее на едниот крај во населбата не значи дека го знае тој од другиот крај затоа не можев ништо да кажам(за точна локација) до пред 5 месеци .
2 . Болдираниот дел на реченицата најверојатно грешно си ме разбрал зашто ја го напишав следново :Сигурна сум дека не се дружат зашто ние сме постојано заедно па знам со кои другари се движи меѓутоа сигурно се познаваат па и блиску се ..Да го уопширам значи никогаш ама баш никогаш тој човек не излегол кога сме биле со неговите другари излезени ниту пак кога ќе прашам со кого бил (кога е излезен со другарите ) го спомнал неговото име . Ова сигурно се познаваат тргнува од мое мислење зашто јас не ги познавам луѓето ни во мојата зграда од мнгу проста причина никогаш не сум се дружела во маало а не се интерсирам за секого . Јасно стојам на ставот дека знам со кого се дружи .
3. За она си навистина во право дека знае дека сум имала претходни врски и дека знам како ќе реагира .
И на крајот причината што постот е напишан после 5 месеци е што вчера го открив форумот ( ретко идам на мк сајтови )
. Димитар како и да е ми ги отвори очите .
Уште еднаш фала на сите . :helou:
Како и да е , тоа со бившиот било и поминало.. што се замараш.. а ако ти се налути или било шо , онда типот е кретен.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ако може помош .... Проблемот е малку поголем ... Да скратам во врска сум веќе 10 месеци и пред неколку месеци (јануар) дознав точно каде живее . Случајно 3 згради подолу живее и уште еден мој бивш со кој идев 4 месеци ама уште пред 4 години т.е крајот 2005 год пред и воопшто да го познавам овој дечко .Сигурна см дека не се дружат зашто ние сме постојано заедно па знам со кои другари се движи меѓутоа сигурно се познаваат па и блиску се . Одамна ме мачи идејата да му кажам иако сум скоро сигурна дека ќе има големи караници можеби прекин . Совет ?
Зошто би имале било какви караници?

Освен ако не си го убедувала дека ти е прв дечко у живот, не гледам зошто тоа него би му сметало.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Или па разбрала дека се први братучеди, иако и тука не гледам зошто би имало проблем... битно е да кружи низ фамилијата :icon_lol:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Или па разбрала дека се први братучеди, иако и тука не гледам зошто би имало проблем... битно е да кружи низ фамилијата :icon_lol:


:icon_lol:

Srsly, се надам дека форумџиката ќе ни образложи зошо се плаши од нивно евентуално познанство.

Вака фантазијава лета, лета :icon_lol:
 
Член од
20 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0


:icon_lol:

Srsly, се надам дека форумџиката ќе ни образложи зошо се плаши од нивно евентуално познанство.

Вака фантазијава лета, лета :icon_lol:
Хммм а да ве оставам да полета уште малку фантазијата :baeh:
Ехх фантазии менталитети .... луѓе .... :D:pipi:
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
јас шо да кажам се маам со една 10 месеца (рекорд) и до сега ми има раскинувано едно 10-тина пати и после тоа пак ме моли да сме заедно абе лудница...инаку да се пофалам ми раскина пред едно пола саат ја се згазив од смеење...живот..лол :tv:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
јас шо да кажам се маам со една 10 месеца (рекорд) и до сега ми има раскинувано едно 10-тина пати и после тоа пак ме моли да сме заедно абе лудница...инаку да се пофалам ми раскина пред едно пола саат ја се згазив од смеење...живот..лол :tv:
A зашо ти раскинува? И зашо и се смируваш :D
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
A зашо ти раскинува? И зашо и се смируваш :D

па ја изнервирам мн. јако за нешто..а зошто се смирувам нз ја сакам ваљда..хх 10 месеца не е мала работа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom