Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.558
Поени од реакции
33.809

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
ej pa site skoro site imaat problemi so toa kako da zavedat nekogo a jas sum bas poinakva... vo momentov mi treba sovet za toa kako da go otka4am mom4eto i toa pod hitno.... ne mi za drugo mom4e tuku ednostavno sakam sloboda i nekjam obvrska... toj e premn dobar sprema mene i nekjam da go povredam bas ili pak da go izgubam kako drugar... probav da zbornam iskreno ama toj celo vreme ja spasva vrskata na nekoj na4in so to so mi dokazva deka stvarno me saka


pomozeteee plssssssss
најдобар можен рецепт кој како машко ќе ти кажам дека сигурно пали
речи му дека сакаш пауза, дека премногу работи наеднаш ти дошле и дека сакаш да си ги средиш мислите
паузата е најдобар начин девојче да му раскине на машко
нема да веруваш ако ти кажа со колку девојчиња (сеуште) сум на пауза :kesa:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Ме интересира едно прашање посветено за женскиот пол.
Дали вие сакате први да ви пријдат машките, или пак вие да го направите првиот чекор. Ова се мисли на било што, на смс порака, понуда за кафе,изразување љубов,пишување и разговор на мсн и слично..
Пошто гледам многу машки патат од оваа нерешена мистерија(па понекад и ја).:salut::salut:
Ja sakam maskite da mi prijdat prvi. Ja prva nikad ne priogjam bez razlika kolku mi se svigja nekoj.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Ja sakam maskite da mi prijdat prvi. Ja prva nikad ne priogjam bez razlika kolku mi se svigja nekoj.
:tapp: ме интересира зашто? Имаш високо мислење за себе? Замисли тој што најмногу ти се свиѓа не доаѓа и? Така лесно се откажуваш од нешто што го сакаш? И не зборам само за љубовта,општо и во животот ако си ваква без правец којашто сама ќе си го одредиш...:toe:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Ме интересира едно прашање посветено за женскиот пол.
Дали вие сакате први да ви пријдат машките, или пак вие да го направите првиот чекор. Ова се мисли на било што, на смс порака, понуда за кафе,изразување љубов,пишување и разговор на мсн и слично..
Пошто гледам многу машки патат од оваа нерешена мистерија(па понекад и ја).:salut::salut:
Сакам да го испровоцирам дечкото, тој прв да пријде... Не во смисол истакнати атрибути и кретенски смеења итн. Има доста креативни начини на заведување. Секако ми се допаѓа кога и мене ќе ме испровоцираат. Одвратно досаден е денешниот пристап од типот на ,,Здр јас сум дудлач многу ми се допаѓаш...сакаш да се муваме...или екстреми со праќање на стројници...човече... Последователно, првиот бакнеж треба да е спонтан, а не после легендарни цитати ко горенаведените...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
:tapp: ме интересира зашто? Имаш високо мислење за себе? Замисли тој што најмногу ти се свиѓа не доаѓа и? Така лесно се откажуваш од нешто што го сакаш? И не зборам само за љубовта,општо и во животот ако си ваква без правец којашто сама ќе си го одредиш...:toe:
Одговорот нејзин во никот ти стои.


А јас би рекол дека жените оставаат впечаток на кукавици чекајќи на првиот чекор од машкото, бидејќи полесно е нели да одбиеш некого отколку да бидеш одбиен.

Најчесто самите провоцираат, а потоа одбиват, се со цел да испадне муабетов дека од нив зависи, не од нас.

Тоа мене ми е ептен ниско.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Одговорот нејзин во никот ти стои.


А јас би рекол дека жените оставаат впечаток на кукавици чекајќи на првиот чекор од машкото, бидејќи полесно е нели да одбиеш некого отколку да бидеш одбиен.

Најчесто самите провоцираат, а потоа одбиват, се со цел да испадне муабетов дека од нив зависи, не од нас.

Тоа мене ми е ептен ниско.
Не знам како би го привлекла ако седам ко Идиотката и пробнувам да комуницирам со телепатија, или не пробувам воопшто...Тоа е кукавчлук, ама не знам како би имало било каков ефект врз дечкото за тој да дојде и јас да го одбијам:toe:

А па да губам време во провоцирање на некој кој не ме привлекува нема логика.

Жените не оддаваат ваков впечаток, тоа се поретки случаеви кои што секако дека нема ни би требало да ги забележиш зошто се кријат во ќошот...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А бе важи, ај... Идиотка90, можеби се срами, од кај вие знаете што и е и дали е кукавица? Преку к. ми е давање етикети, затоа што така ви се може, само да си знаете, дека во последно време, машките се кријат во глувчешки дупки, се чекаат од девојките, па уште и глумат лудило.

Јас не се пуштам на машки. КУКАВИЦА сум. И сеа? Бог да чува и да брани.

Ако не и се пушти еден, ќе и се пушти некој друг.
Сигурно нема сама цел живот да остане.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не знам како би го привлекла ако седам ко Идиотката и пробнувам да комуницирам со телепатија, или не пробувам воопшто...Тоа е кукавчлук, ама не знам како би имало било каков ефект врз дечкото за тој да дојде и јас да го одбијам:toe:

А па да губам време во провоцирање на некој кој не ме привлекува нема логика.

Жените не оддаваат ваков впечаток, тоа се поретки случаеви кои што секако дека нема ни би требало да ги забележиш зошто се кријат во ќошот...
Не бе :), каква телепатија.
Имам на мисла отворено флертување со поглед, кога гледаш некого со оној сјаен заводлив поглед и пропратно суптилно се насмевнуваш, незнам како подругачије да биде сфатено.

Има логика да “губиш“ време бидејќи ти е досадно и сакаш малце да се заебаваш.

А бе важи, ај... Идиотка90, можеби се срами, од кај вие знаете што и е и дали е кукавица? Преку к. ми е давање етикети, затоа што така ви се може, само да си знаете, дека во последно време, машките се кријат во глувчешки дупки, се чекаат од девојките, па уште и глумат лудило.

Јас не се пуштам на машки. КУКАВИЦА сум. И сеа? Бог да чува и да брани.

Ако не и се пушти еден, ќе и се пушти некој друг.
Сигурно нема сама цел живот да остане.
Ајбе па ти смири се веќе еднаш не рипкај на секој еден пост :)

Дали се проннајде ти во мојот пост воопшто?

Не сум далеку од вистината :) а сакам малку да испровоцирам подобра дискусија.

И прашањето беше генерално, затоа и се генерализира со зборот “жени“ :)

Но за да нема забуни, нека запишат сите дека ОВА НЕ СЕ ОДНЕСУВАШЕ НА Crazy in Love!

:smir:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
А бе важи, ај... Идиотка90, можеби се срами, од кај вие знаете што и е и дали е кукавица? Преку к. ми е давање етикети, затоа што така ви се може, само да си знаете, дека во последно време, машките се кријат во глувчешки дупки, се чекаат од девојките, па уште и глумат лудило.

Јас не се пуштам на машки. КУКАВИЦА сум. И сеа? Бог да чува и да брани.

Ако не и се пушти еден, ќе и се пушти некој друг.
Сигурно нема сама цел живот да остане.
Crazy има разлика од твојата срамежливост и ароганцијата со која што пиша Идиотката.

И не ја осудивме на пропаст де, сигурно нема сама да остане цел живот.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ајбе па ти смири се веќе еднаш не рипкај на секој еден пост :)

Дали се проннајде ти во мојот пост воопшто?

Не сум далеку од вистината :) а сакам малку да испровоцирам подобра дискусија.

И прашањето беше генерално, затоа и се генерализира со зборот “жени“ :)

Но за да нема забуни, нека запишат сите дека ОВА НЕ СЕ ОДНЕСУВАШЕ НА Crazy in Love!

:smir:
Друга ми беше мене поентата. Не можеш бе да категоризираш ни ти, ни ниедно друго машко, некоја девојка затоа што не се пушта на некој. На крај краева цело време го поставувате прашањето зашто мора машкото да се пушти? А зашто бе да мора женското да тргне во акција? Едноставно има луѓе, без разлика дали се девојки или дечковци, кои се блокираат и немаат храброст кога се збори за личности кои им се свиѓаат. Не се сите родени да бидат ловци, не можат сите да бркаат и да бидат јебовци и јебачици.

Се извинувам оооо големи богови што сите други што не се како вас се испод ваше ниво и што едноставно не можат да преземат нешто.

И пак ќе речам, во последно време и машките се имаат распуштено и глумат недопирливи. Кога можат мажите да се прават кутри жртвени јагниња и све нив некој им прави, така и јас ќе генерализирам. А не, јас ќе се правам полна со разбирање за машките, за после да се гадам од генерализациите излезени од нивна уста.

Crazy има разлика од твојата срамежливост и ароганцијата со која што пиша Идиотката.

И не ја осудивме на пропаст де, сигурно нема сама да остане цел живот.
Јасно, меѓутоа тоа си е нејзин избор. Можеби не сака да биде одбиена, па игра на сигурно, сепак сите си имаме наши причини. Девојчето само одговори на прашањето, не кажа зашто, а одма и скокнаа да ја обвинуваат.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Збориме за категорија на девојки, кои се однесуваат така.

Доколку не си една од нив, не треба да те засега, иако веќе ја изврте поентава 360'.

Да му се одмили на човек на дискутира, одма некој дискриминиран се наоѓа. :nesum:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Збориме за категорија на девојки, кои се однесуваат така.

Доколку не си една од нив, не треба да те засега, иако веќе ја изврте поентава 360'.

Да му се одмили на човек на дискутира, одма некој дискриминиран се наоѓа. :nesum:
Во ред, има и таква категорија девојки не го оспорувам тоа, меѓутоа со правилен пристап и ароганцијата паѓа во вода, затоа што ароганцијата најчесто е само механизам за самоодбрана.

Не сум една од нив, само едноставно се борам работите да се гледаат од повеќе аспекти, не само еднострано.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ме интересира едно прашање посветено за женскиот пол.
Дали вие сакате први да ви пријдат машките, или пак вие да го направите првиот чекор. Ова се мисли на било што, на смс порака, понуда за кафе,изразување љубов,пишување и разговор на мсн и слично..
Пошто гледам многу машки патат од оваа нерешена мистерија(па понекад и ја).:salut::salut:
Jас сакам да приоѓам прва!Едноставно знам дали сакам или не сакам нешто!
Ако сакам веднаш почнувам да работам на остварување на планот!
Едноставно имам впечаток дека машките повеќе се плашат да пријдат од страв да не бидат одбиени.Тоа изгледа го сфаќаат многу трагично или незнам шо е филмов.
Мене ич не ми е страв од 'корпи'.Ако сакат нешто супер,ако не сакат пак супер, живот иде далје:)
Aма ретки се девојчињата кој размислуваат како мене.Дури и некои другарки ми се чудат леле како мојш ака да се понашаш тој е машко:tapp:.
Дирекна сум апла и сакам дирекни одговори!
Ама сепак то индивидуално е:pipi:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Темава не беше за совети??? Мислам дека имаше друга тема која што беше за пристапот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom