Фан Клуб: Арсенал

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Еве како ќе иде приказната со Лаказет, и на крај некој друг ќе го собере...


 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
со Марез до кај е работава ??
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.868
Поени од реакции
7.100
со Марез до кај е работава ??
Никаде. Ќе го собере некој ама неќе да е Арсенал.
Yedder го нема во тимот за пријателската против Марсеј, најверојатно ќе заврши во Севиља :D
Fabrizio Romano:

Wojciech Szczęsny's return to Roma is all sorted. Season loan + €16m (£13.4m) buy option.
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Mahrez skoro sigurno kje ostane vo shampionot. Ne gledam zoshto bi zaminal.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.356
Поени од реакции
12.769
Нека одат All-IN на Лаказет,Марез и Шкодранче Мустафи, наредно лето не мора трансфери да правиме.[DOUBLEPOST=1469633662][/DOUBLEPOST]
Никаде. Ќе го собере некој ама неќе да е Арсенал.
Yedder го нема во тимот за пријателската против Марсеј, најверојатно ќе заврши во Севиља :D
Не, ќе оди во Лион, како замена за Лаказет, а Лаказет ќе иде кај нас.:P
 
Последно уредено:

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Нека одат All-IN на Лаказет,Марез и Шкодранче Мустафи, наредно лето не мора трансфери да правиме.
Ќе одат алл ин на св. Никогаш. Еден да донесат од овие ќе е премија со оваа управа. Тоа е, јас веќе се помирив дека изгледа Џака ќе е единственото засилување летово во вистинска смисла на зборот засилување. Плус како шо не одбиваат де играчите де клубови за ниска понуда сигурно на 1ви септември ќе си изјавит Арсен како и секоја година дека немало играч за правата позиција по права цена и дека го имаме Жиру кој ќе се вратит за некој ден, Пер за 6 месеци и самите ќе дојдат ко некој тип на засилување... Само ми е жал што клубов од пример за фудбалските учебници стана пример за учебниците по економија, како да водиш претпријатие кое цело време ќе е во плус на сметката,кое е финансиски стабилно итнт.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
@warmaster Сакам да те прашам во кој свет живееш, онака без навреда. Едно е што се пишува а друго е што се случува. Ти стварно веруваш дека тие милионери се задоволни само со некоја си плата од 3-4м? Тие гарант имаат некој друг "легален" начин на вадење пари од клубот.

Значи не е возможно туку така да нема пари, дортмунт продава и ре-инвестира, а ние кога продававме и игравме со некој копиљаци од 18год кај одеа парите? Предходното лето се потрошија 20м, секој нормален клуб парите што не се потрошени би ги префрлил за наредно лето. Од Артета,Фламини,Росицки платите може да се плати цела плата до крај на договорот на Џака гарант, дури и ќе останат. Според мене ние немаме голем финансиски товар и неможе некој да ми зборува дека не сме стабилни економски, од јунајтет може моментално да сме едно или две нивоа подоле али во нашава ситуација дури и Бурнамут се финансиски постабилни. Еден Јувентус кој беше во втора лига и во една далеку посиромашно финансиска лига има пари да потроши 150 милиони во сезона, а ние секоја година што играме ЛШ и постојано сме во топ4 не можеме да потрошиме ни 80 ? Ма немој да ме јебете. Не знам што ќе се случи кога ќе го нема старецот ама додека не си отиде титула во ПЛ не гледаме.

И уште нешто составите што ги правевте со игуаин нападот многу ми се допаѓаат:D
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
@warmaster Сакам да те прашам во кој свет живееш, онака без навреда. Едно е што се пишува а друго е што се случува. Ти стварно веруваш дека тие милионери се задоволни само со некоја си плата од 3-4м? Тие гарант имаат некој друг "легален" начин на вадење пари од клубот.
Не можат да вадат пари од клубот без да се дознае.
Финансиските детали на клубот се целосно јавно достапни за секој да види.
http://www.arsenal.com/the-club/corporate-info/arsenal-holdings-financial-results
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
@IgorChete сериозно сега очекуваш ова да го читам, искрено и да го читам може да не го разберам оти не сум економски, освен ако е напишано со ептен прости зборови. И немој да веруваш во се што ќе видиш или прочиташ, и во македонија многу тендери и други срања се јавни па на крајот пак се крадат парите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Многу лошо!!!
Оди во репликите на твитов, некој фан прашува а која е оваа песна и некоја друга петарда му реплицира, од Брајан Адамс Everything I do :pos:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Оди во репликите на твитов, некој фан прашува а која е оваа песна и некоја друга петарда му реплицира, од Брајан Адамс Everything I do :pos:
Коа стварно ќе се унесеш у песната, стварно таа е :icon_lol:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.356
Поени од реакции
12.769
поарно од Ера Истрефи - Бон Бон да ја пеел

ами другиве како се расчукале, Кембел се размавтал со рацене ко мортус пијан да е и песна од Бело Дугме у срце да го има погодено....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom