Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
LuGe mi treba pomos ne znam so da praam imam decko ama mislam deka ne go sakam mi se sviga drug i nzz so da praam HELP
Ами не се мачи и раскини му и за тебе и за него ќе биде полесно. А тој што ти се свиѓа, е види дали само ти се свиѓа има ли девојка итн па превземи тогаш нешто.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
sto cekas sto gubis vreme so nego cim nego ne go sakas raskini kako sto veli edna moja prijatelka sto e tvoe samo ke si dojde kat:baeh:
Чекај бе ти бараш или даваш совети?...или и двете? :toe:
 

Rasomonac

Титула
Член од
24 јануари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
1
Ej a mene nekoj da mi pomogne poso vistina ne znam dali edno devojce me saka :D:D stvarno ako moze nekoj da mi kaze kako da doznaam poso mnogu e stramezlivo :)
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Ej a mene nekoj da mi pomogne poso vistina ne znam dali edno devojce me saka :D:D stvarno ako moze nekoj da mi kaze kako da doznaam poso mnogu e stramezlivo :)
епа единствен начин ние да дознаеме е да не упознаеш со неа или да ни дадеш некој нејзин личен предмет. инаку неможеме да гледаме на графчиња без ич.стварно.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
sto cekas sto gubis vreme so nego cim nego ne go sakas raskini kako sto veli edna moja prijatelka sto e tvoe samo ke si dojde kat:baeh:
Не е лошо и ти да си го примениш советов...:nesvest:
Ej a mene nekoj da mi pomogne poso vistina ne znam dali edno devojce me saka :D:D stvarno ako moze nekoj da mi kaze kako da doznaam poso mnogu e stramezlivo :)
Јас мислам дека те сака.Не знам зашто бараш совет коа тоа е тооолку очигледно.
Тоа што се срами е затоа што неизмерно те сака и не знае како да се однесува пред тебе.
Ќе цитирам една мудра личност..
Напишано од ^^^магде^^^
оди и' залапај ја без размислување...

Среќно!
 

kat

Член од
23 јануари 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
Не е лошо и ти да си го примениш советов...:nesvest:

Јас мислам дека те сака.Не знам зашто бараш совет коа тоа е тооолку очигледно.
Тоа што се срами е затоа што неизмерно те сака и не знае како да се однесува пред тебе.
Ќе цитирам една мудра личност..
STO CEKAS STO NE E PRIJDES PRV MOZAM DA POMAGAM NA DRUGU A ZA SEBE NE MOZAM:tapp:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ако мислите дека имате нешто паметно да кажете повелете,ако не преминете на пп и контрирајте цел ден!
Ќе летаат банови на темава,ја напнувате.
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
имаш три опции.
1. раскини му на дечко ти, и ќари го овој.
2. не му раскинувај, батали го овој
3. не му раскинувај на дечко ти, варај го со овој.

..Se mislam deka ke bide prvata opcija... :D sepak TnX
 

Rasomonac

Титула
Член од
24 јануари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
1
Ама не разбирате ептен се срами дури и кога ке ме види ке поцрвени и ке се сврти и незгодно и е да ми направи муабет нормален :) Да ти е страв дане падне ако и речеш здраво:)
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Затрескан сум во комшивката до уши! Само имам мал проблем, постара е од мене 5-6г и мажена е. Ама има еден маж за к.р не го бива, го мота како сака. Планирам деновиве офанзива, бидејќи неколку пати имавме eye-contact овие денови и приметив всушност дека и она нее рамнодушна спрема мене(и сега едвај чекам). Така да ми треба некој совет како да ја почнам офанзивата, ипак имам малце трема нее моја врсничка па со два три фини збора ќе ја биде,ми треба совет од поискосните, и за крај да си прашам дали ќе ме брани некој ако ме фати нејзиниот маж? :pos:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Затрескан сум во комшивката до уши! Само имам мал проблем, постара е од мене 5-6г и мажена е. Ама има еден маж за к.р не го бива, го мота како сака. Планирам деновиве офанзива, бидејќи неколку пати имавме eye-contact овие денови и приметив всушност дека и она нее рамнодушна спрема мене(и сега едвај чекам). Така да ми треба некој совет како да ја почнам офанзивата, ипак имам малце трема нее моја врсничка па со два три фини збора ќе ја биде,ми треба совет од поискосните, и за крај да си прашам дали ќе ме брани некој ако ме фати нејзиниот маж? :pos:
побарај и дополнителни часови по нешто, или кажи дека немаш кафе па ако сака да ти свари.:pipi:
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Затрескан сум во комшивката до уши! Само имам мал проблем, постара е од мене 5-6г и мажена е. Ама има еден маж за к.р не го бива, го мота како сака. Планирам деновиве офанзива, бидејќи неколку пати имавме eye-contact овие денови и приметив всушност дека и она нее рамнодушна спрема мене(и сега едвај чекам). Така да ми треба некој совет како да ја почнам офанзивата, ипак имам малце трема нее моја врсничка па со два три фини збора ќе ја биде,ми треба совет од поискосните, и за крај да си прашам дали ќе ме брани некој ако ме фати нејзиниот маж? :pos:
Леле чоек и ја си го имам истиот проблем .. кое тело , која цицка , кој гз го има , чоече .. абе само шо ја видам имам реакција ..али не и можам ништо , жена му е на полициски инспектор ..:nesum::jaj:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Затрескан сум во комшивката до уши! Само имам мал проблем, постара е од мене 5-6г и мажена е. Ама има еден маж за к.р не го бива, го мота како сака. Планирам деновиве офанзива, бидејќи неколку пати имавме eye-contact овие денови и приметив всушност дека и она нее рамнодушна спрема мене(и сега едвај чекам). Така да ми треба некој совет како да ја почнам офанзивата, ипак имам малце трема нее моја врсничка па со два три фини збора ќе ја биде,ми треба совет од поискосните, и за крај да си прашам дали ќе ме брани некој ако ме фати нејзиниот маж? :pos:
Ај со среќа во ловот...Офанизвата не би ти препорачал да ја почнешшш.Сепак, колку и да и е мутав мажот, маж и е...Замисли ти си се ожениш за некоја година и тебе жена ти така со комшијата:vozbud:
Мислам ја сакам тебе да ти тргне, али не по цена да растуриш брак (се надевам нема да иде до таму)...А ако веќе си цврсто уверен за офанзива...Употреби она клишето американско...Дрпни и ги сметките од сандаче, и ко ќе биде сама дома иди и на врата и речи и (со насмевка онака заводлива): Ни ги измешале сметките:smir:
поздрав...
п.с.ако те фати мажот и, кажувај заедно ќе бегаме:helou:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Затрескан сум во комшивката до уши! Само имам мал проблем, постара е од мене 5-6г и мажена е. Ама има еден маж за к.р не го бива, го мота како сака. Планирам деновиве офанзива, бидејќи неколку пати имавме eye-contact овие денови и приметив всушност дека и она нее рамнодушна спрема мене(и сега едвај чекам). Така да ми треба некој совет како да ја почнам офанзивата, ипак имам малце трема нее моја врсничка па со два три фини збора ќе ја биде,ми треба совет од поискосните, и за крај да си прашам дали ќе ме брани некој ако ме фати нејзиниот маж?:pos:
Охохо. Чим имало ај контакт добро е.:pos: Ќе ја бива. Звони и на врата маж и ко ќе е наработа, или па викнија ко ќе си сам. Второво посигурно ти е, оти ако те начека маж и дома и..........низ тераса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom