Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Затрескан сум во комшивката до уши! Само имам мал проблем, постара е од мене 5-6г и мажена е. Ама има еден маж за к.р не го бива, го мота како сака. Планирам деновиве офанзива, бидејќи неколку пати имавме eye-contact овие денови и приметив всушност дека и она нее рамнодушна спрема мене(и сега едвај чекам). Така да ми треба некој совет како да ја почнам офанзивата, ипак имам малце трема нее моја врсничка па со два три фини збора ќе ја биде,ми треба совет од поискосните, и за крај да си прашам дали ќе ме брани некој ако ме фати нејзиниот маж? :pos:
Па сега ова што кажуваш дека е постара од тебе ИЧ не е проблем да ти кажам:vozbud: баш уште толку е попривлечно мислам.
Е сега ова што е мажена....е уште по привлечно од претходново, и те влече уште повеке накај неа, ама е веке до некаде проблем, ако ве фати мажов на оваа :nesvest::nesvest::nesvest: ке биде весело тогаш, ке треба да се преселиш на следната улица.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Затрескан сум во комшивката до уши! Само имам мал проблем, постара е од мене 5-6г и мажена е. Ама има еден маж за к.р не го бива, го мота како сака. Планирам деновиве офанзива, бидејќи неколку пати имавме eye-contact овие денови и приметив всушност дека и она нее рамнодушна спрема мене(и сега едвај чекам). Така да ми треба некој совет како да ја почнам офанзивата, ипак имам малце трема нее моја врсничка па со два три фини збора ќе ја биде,ми треба совет од поискосните, и за крај да си прашам дали ќе ме брани некој ако ме фати нејзиниот маж? :pos:
Глеј сеа. Контактот со очи не ти е некоја основа. Ама ќе мора да напраиш тест за да видиш, ако биде позитивен ја ебеш.
Ти треба близок контакт со неа, ама на сигурно место. Пример да и помогнеш да крене некои пакети, или викни да ти помогне околу нешто, ти треба близок контакт насамо, ако сака, ќе ја дигне сукњата сама :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Затрескан сум во комшивката до уши! Само имам мал проблем, постара е од мене 5-6г и мажена е. Ама има еден маж за к.р не го бива, го мота како сака. Планирам деновиве офанзива, бидејќи неколку пати имавме eye-contact овие денови и приметив всушност дека и она нее рамнодушна спрема мене(и сега едвај чекам). Така да ми треба некој совет како да ја почнам офанзивата, ипак имам малце трема нее моја врсничка па со два три фини збора ќе ја биде,ми треба совет од поискосните, и за крај да си прашам дали ќе ме брани некој ако ме фати нејзиниот маж? :pos:
Проблемов, баш ти е мал... Деца да не има, па да се смали уште толку? Не се гради среќа на туѓа несреќа. Размената на погледи, не значи дека таа покажува некаков интерес за тебе. Само да кажам, да не си останеш со папуча во рака. Колку и да не го бива маж и`, мој совет ти е да не се мешаш во ничии брачни води, затоа што некои луѓе можат да излезат повредени од твојата(или потенцијално - вашата) желба да слободно клецање. :smir:
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Голема благодарност до сите, што дадое по некој корисен совет. Јас разбирам дека оваа состојба е можне сложена, но знате како викаат тоа што е забрането е послатко! Затоа сум размислувал долго време, и имам два избора: првиот ми е или да се иселам и да не ја гледам, или да преземам нешо оти ме јаде јанза и тоа многу, барем јас неможам да стојам како теле без да сторам нешо, љубовта не познава граници (иако мене ми е само да ја плеснам :pos::pos:).Имам големо чувство дека ќе ја биде работата, секогаш кога сум јас во близина она тотално го занемарува нејзиниот маж, и тие погледи мора да значат нешо, барем сите ние можеме да го препознаеме тој поглед што значи нешо повеќе од љубезност . И плус ова ми е накако како предизвик, па здравје кога ке остарам ќе им кажувам на внуците плеснав мажена девојка со неполни 20години, само да не ме фати тој dick-head нејзиниот маж,:pop: оти му ја наебав. :pos::pos:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
Голема благодарност до сите, што дадое по некој корисен совет. Јас разбирам дека оваа состојба е можне сложена, но знате како викаат тоа што е забрането е послатко! Затоа сум размислувал долго време, и имам два избора: првиот ми е или да се иселам и да не ја гледам, или да преземам нешо оти ме јаде јанза и тоа многу, барем јас неможам да стојам како теле без да сторам нешо, љубовта не познава граници (иако мене ми е само да ја плеснам :pos::pos:).Имам големо чувство дека ќе ја биде работата, секогаш кога сум јас во близина она тотално го занемарува нејзиниот маж, и тие погледи мора да значат нешо, барем сите ние можеме да го препознаеме тој поглед што значи нешо повеќе од љубезност . И плус ова ми е накако како предизвик, па здравје кога ке остарам ќе им кажувам на внуците плеснав мажена девојка со неполни 20години, само да не ме фати тој dick-head нејзиниот маж,:pop: оти му ја наебав. :pos::pos:
кога сум јас во близина го занемарува нејзиниот маж :pop: прашај ја да не се спрема да се разведе од него, зашто нали ти си во близина :pos: :pos: пробав да не се смеам ама не можам. се филмаш дека си најде MILF, 100% (професоркава од Чешка ти е инспирација знам :pos:) абе само ти пушта водичка бре детенце за да можеш да си го :drk: да не гледаш порки. а тоа дека ќе се фалиш на внуците пуста желба :)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
edno prasanje sto mislite deka najveke bi go povredilo deckoto so koj sto idete?
да го извараш со мене :pos: :pos: шала на страна, најмногу би го повредило тоа да го извараш ама онака буквално да го извараш и плус да се снимаш и да му го покажеш тоа :vozbud:
 

kat

Член од
23 јануари 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
лаги,прељуба,лицемерие....навреда
SAMO TI MISLIS DEKA KE GO POVREDIS ONAKA STO TOJ TEBE TE POVREDIL VERUVAJ MI NISTO NEMA DA POSTIGNES SO TOA SAMATA KE BIDES POVREDENA
GLUMI NEZAINTERESIRANA TOA E NAJGOLEMA UVREDA ZA SITE MASKI:vozbud:
POMOS:SE VIDOVME DENES NISTO NE PECE DALI KE SE JAVI CELO VREME ME PRASUVASE KAKO SUM STO PRAVAM I PAK NE RECE NISTO DEKA IMA DEVOJKA A JAS NE PRASAV DALI TOA E VISTINA DALI SEUSTE DA SE PRAVAM DEKA NEZNAM ILI EDNOSTAVNO DA GO PRASAM PRI STO BI IZLEGLA DEKA SU LJUBOMORNA:toe:

kat напиша:
SAMO TI MISLIS DEKA KE GO POVREDIS ONAKA STO TOJ TEBE TE POVREDIL VERUVAJ MI NISTO NEMA DA POSTIGNES SO TOA SAMATA KE BIDES POVREDENA
GLUMI NEZAINTERESIRANA TOA E NAJGOLEMA UVREDA ZA SITE MASKI:vozbud:
POMOS:SE VIDOVME DENES NISTO NE PECE DALI KE SE JAVI CELO VREME ME PRASUVASE KAKO SUM STO PRAVAM I PAK NE RECE NISTO DEKA IMA DEVOJKA A JAS NE PRASAV DALI TOA E VISTINA DALI SEUSTE DA SE PRAVAM DEKA NEZNAM ILI EDNOSTAVNO DA GO PRASAM PRI STO BI IZLEGLA DEKA SU LJUBOMORNA:toe:
pomos sto da se pravi:pipi:
 
С

Сатори

Гостин
edno prasanje sto mislite deka najveke bi go povredilo deckoto so koj sto idete?
Да му убијам некој од фамилија со сачмарка? :vozbud:

Настрана морбидни начини за болка, изварај го со бившата девојка, потоа со најдобриот другар и на крај пред да му дадеш можност да те остави, ти ќе го оставиш него и ќе завршиш на кафе со најдобрата другарка во која бил цело време потајно заљубен.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
edno prasanje sto mislite deka najveke bi go povredilo deckoto so koj sto idete?
Не му дозволувај да те допре или да те бакне, онака... Како неприметно, ама сепак да му стане јасно, тргај се на секое. Кога сепак ќе те бакне - направи ја најкиселата згрозена фаца која ја имаш, ама само за миг а после „одглуми“ нормала. Биди тивка и незаинтересирана, ама само кога си со него, во друштво со сите останати биди весела... Што знам, фантазија...:))
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Следниот пост кој ќе содржи било каква импликација на сеир, ќе резултира со бан.
Фала на внимание, продолжете.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
edno prasanje sto mislite deka najveke bi go povredilo deckoto so koj sto idete?
Разбирам да се бара совет ..но да прашуваш како највеќе да повредиш некого и нема многу допирно со “љубовни“ проблеми.

А неможам па да сфатам и како тоа.. некој те “советува“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom