Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Сине тоа е меч со две острици :toe: доколку стварно ти се допаѓа кажи и го тоа,но мора да бидеш спремен и таа ако одговори негативно да се одалечи од тебе...сам процени што е подобро,со среќа :smir:
Брат за тоа сум свесен сега ми требаат совети од типот:
-да бев јас на твое место ќе..........
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Брат за тоа сум свесен сега ми требаат совети од типот:
-да бев јас на твое место ќе..........
Епа да бев ја на твое место ќе си ја пробав среќата:smir:
Непостои другарство помеѓу девојка и машко...
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Епа да бев ја на твое место ќе си ја пробав среќата:smir:
Непостои другарство помеѓу девојка и машко...
Да ама уште поголем проблем е тоа што имам шанса со друго девојче а јас сум заљубен во таа
 
Член од
7 декември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Па незнам што има повеќе да се прави муабет тој едноставно не те сака можеби ќе звучам груб со ова но ти него повеќе не му значиш 2 години се немате видено се враќа и не те познава... како што рече ти се трудиш да извлечеш нешто од него тој ти одговара кратко и јасно така ти се чини( јас така им одговарам на родителите на некои прашања кои не заслужуваат одговор =) ) потрудисе да го заборавиш и не седи дома шетај со другарки забавувајсе најди некој мувач направиго љубоморен па можеби тогаш ќе видиш дали те сака, ако и после тоа не дава знаци на живот то е то..Со Среќа! =)
zosto togas ne me ostava na mira, mislam deka ima problem ne e prozivean i saka samo da se isfura so drugi devojki, ako ne me saka zosto ne me ostava na mira tuku sekogas mi se vraka a mozi da bibi so milion devojki
 
С

Спенсер

Гостин
Вака сега имам еден проблем:(
Се вљубив во другарката и се плашам да и кажам да не се оддалечиме оти мн ми е блиска и мн ја сакам
Да ама уште поголем проблем е тоа што имам шанса со друго девојче а јас сум заљубен во таа
потполно истиот проблем,да ти кажам,ја решив да и кажам,па шта буде нека буде,само се мислам како да и кажам,
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
потполно истиот проблем,да ти кажам,ја решив да и кажам,па шта буде нека буде,само се мислам како да и кажам,

Најбоље е директно, без многу околишање и туц-муц бош муабети за тоа како сте другари и како сакаш така да остане и ако не бидете заедно...Што би рекол Тошо,не се понашај ко Бајага и пукни и го у фаца :icon_lol:...И после што и да се деси нема да зажалиш што си го напраил тоа, напротив ќе ти се изјача малце егото и побрзо ќе созрееш...:wink:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Најбоље е директно, без многу околишање и туц-муц бош муабети за тоа како сте другари и како сакаш така да остане и ако не бидете заедно...Што би рекол Тошо,не се понашај ко Бајага и пукни и го у фаца :icon_lol:...И после што и да се деси нема да зажалиш што си го напраил тоа, напротив ќе ти се изјача малце егото и побрзо ќе созрееш...:wink:
Епа јас решив да и кажам фала за бодрењето и за стимулот што ми го дадовте фала на сите кои искажавте мислење
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
zosto togas ne me ostava na mira, mislam deka ima problem ne e prozivean i saka samo da se isfura so drugi devojki, ako ne me saka zosto ne me ostava na mira tuku sekogas mi se vraka a mozi da bibi so milion devojki
Ti ne spomna vakvo nesto deka toj ti se vrajka na sekoe...vikas deka ne te zabeluzuva sto znaci toa... deka ne e zainteresiran za tebe... pravi ti sto sakas dzabe ti e i jas si imam slicen problem najubavo stavi kraj pa sto e za tebe ke si dojde :) mozebi ke te pobara povtorno a mozbi i ne sega ti e potreben posto cuvstuvas za nego nesto silno i e posilno od tebe ama ne te saka bre sto ke pravis... :S
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
1
Вака сега имам еден проблем:(
Се вљубив во другарката и се плашам да и кажам да не се оддалечиме оти мн ми е блиска и мн ја сакам
epa ja vaka ke ti kazam.Bev vo ista situacija samo sto ne se osudiv da i kazam i za nekoe vreme ja zaboraviv.Sega sme najdobri drugari bukvalno kako brat i sestra i se cudam kako sum mozel da pocustvuvam nesto, no toa mnogu cesto se slucuva koga ke se zblizis so devojce i samo kako drugarka da ti se pojavat nekoi custva.Taka da sepak izborot e tvoj ako i kazes mnogu se golemi sansite da se oddalecite.Jas sepak go cenam drugarstvoto pred se
 
Член од
24 август 2008
Мислења
132
Поени од реакции
2
Вака: Има еден тип, се запознавме пред некое време и многу ми се засвиѓа, често се гледаме и прво бев сигурна дека и он ме свиѓа, ама после дознав дека он се мува со друга. Е сега, дечкото е супер, добро се понаша, си правиме муабет и не знам дали имам шанси кај него и дали да пробувам нешто иако не е сингл. Само уште да додадам дека не е таков да се мува со повеќе истовремено и да вара. Што да правам? Молам за совет!
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Вака: Има еден тип, се запознавме пред некое време и многу ми се засвиѓа, често се гледаме и прво бев сигурна дека и он ме свиѓа, ама после дознав дека он се мува со друга. Е сега, дечкото е супер, добро се понаша, си правиме муабет и не знам дали имам шанси кај него и дали да пробувам нешто иако не е сингл. Само уште да додадам дека не е таков да се мува со повеќе истовремено и да вара. Што да правам? Молам за совет!
Па зошто да непробаш.Мислам,има разлика меѓу мување и одење.Ако оди со друга тогаш не би било во ред да пробуваш и да се мешаш во туќа врска.Но бидејќи само се мува како што викаш ти,а мувањето ти е слободна врска,тогаш слободно обиди се.:smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Вака: Има еден тип, се запознавме пред некое време и многу ми се засвиѓа, често се гледаме и прво бев сигурна дека и он ме свиѓа, ама после дознав дека он се мува со друга. Е сега, дечкото е супер, добро се понаша, си правиме муабет и не знам дали имам шанси кај него и дали да пробувам нешто иако не е сингл. Само уште да додадам дека не е таков да се мува со повеќе истовремено и да вара. Што да правам? Молам за совет!
Штом се мува со сите, значи не е сериозен ниту со една. Значи: имаш шанси кај него.

Ќе видиш колку е сериозен кон тебе (и ти кон него) ако дојде до тоа да имате секс. Штом дојде до тоа, значи дека имате целосна физичка врска.

Е сега, ако и потоа сакаш да имаш секс со него (тој со тебе најверојатно ќе сака по дефиниција), тогаш може да имате шанса и за нешто повеќе, имено за врска.


Со среќа. :helou:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Штом се мува со сите, значи не е сериозен ниту со една. Значи: имаш шанси кај него.

Ќе видиш колку е сериозен кон тебе (и ти кон него) ако дојде до тоа да имате секс. Штом дојде до тоа, значи дека имате целосна физичка врска.

Е сега, ако и потоа сакаш да имаш секс со него
(тој со тебе најверојатно ќе сака по дефиниција), тогаш може да имате шанса и за нешто повеќе, имено за врска.


Со среќа. :helou:
ти зборот допаѓање на секс го сведуваш и све друго мување тие раб..?? и нема машко кое не сака секс!!не се одредува физичката врска според сексот:tapp:не давај грешни информации некој можи да се упропасти така....

П.С. со среќа и од мене ама без горенаведените совети од Крусер!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Вака: Има еден тип, се запознавме пред некое време и многу ми се засвиѓа, често се гледаме и прво бев сигурна дека и он ме свиѓа, ама после дознав дека он се мува со друга. Е сега, дечкото е супер, добро се понаша, си правиме муабет и не знам дали имам шанси кај него и дали да пробувам нешто иако не е сингл. Само уште да додадам дека не е таков да се мува со повеќе истовремено и да вара. Што да правам? Молам за совет!
Ако не пробаш нема да знаеш...а дали е супер тоа после ќе го дознаеш,само напред и со среќа :smir:
 
Член од
24 јули 2007
Мислења
35
Поени од реакции
1
Цитат:
Напишано од Крусер
Штом се мува со сите, значи не е сериозен ниту со една. Значи: имаш шанси кај него.

Ќе видиш колку е сериозен кон тебе (и ти кон него) ако дојде до тоа да имате секс. Штом дојде до тоа, значи дека имате целосна физичка врска.

Е сега, ако и потоа сакаш да имаш секс со него
(тој со тебе најверојатно ќе сака по дефиниција), тогаш може да имате шанса и за нешто повеќе, имено за врска.


Со среќа. :helou:


ти зборот допаѓање на секс го сведуваш и све друго мување тие раб..?? и нема машко кое не сака секс!!не се одредува физичката врска според сексот:tapp:не давај грешни информации некој можи да се упропасти така....

П.С. со среќа и од мене ама без горенаведените совети од Крусер!










*Се согласувам со Капетан :sport2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom