Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ми треба некоја помош.
Не е баш од љубовна природа ама е тесно поврзана.
Одев со незе 1 год. и заради мн. ствари се разделивме и нормално, разделбата помина тешко. Можам да ве уверам, ако сака некој подетално во ПП, какви се гнасотилоци ми имаше напраено за време на врската, и бидеќи мн. добро ја познавам знам дека има злобен карактер. Тоа е тоа. Проблемот ми е што, за да ја воочиш нејзината злоба, треба мн. добро да ја познаваш и да се дружиш со незе долго време. Сеа сне разделени и се јавува оваа појава: Таа се спријателува со сите, се прави добра и све, и му кажува како тоа јаааааааас сум ја повредувал и сл. А тоа едноставно не е така. И јас испаѓам идиотот кој ја уништи врската со најдобрата женска во друштвото. А кога сите тие кои и веруваат би ја познавале барем 5 месеци повеќе, ќе го мислат истото што и јас. Како да им докажам?

Или ич не се замарај...или и ти почни да бидеш радио Милева.:)
Каж дека е ороспија, злобна, катиљ мома...согурно и ти знаеш некои тајни за неа нели?
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ми треба некоја помош.
Не е баш од љубовна природа ама е тесно поврзана.
Одев со незе 1 год. и заради мн. ствари се разделивме и нормално, разделбата помина тешко. Можам да ве уверам, ако сака некој подетално во ПП, какви се гнасотилоци ми имаше напраено за време на врската, и бидеќи мн. добро ја познавам знам дека има злобен карактер. Тоа е тоа. Проблемот ми е што, за да ја воочиш нејзината злоба, треба мн. добро да ја познаваш и да се дружиш со незе долго време. Сеа сне разделени и се јавува оваа појава: Таа се спријателува со сите, се прави добра и све, и му кажува како тоа јаааааааас сум ја повредувал и сл. А тоа едноставно не е така. И јас испаѓам идиотот кој ја уништи врската со најдобрата женска во друштвото. А кога сите тие кои и веруваат би ја познавале барем 5 месеци повеќе, ќе го мислат истото што и јас. Како да им докажам?

Времето ќе покаже се ...

Не ти препорачувам да ја играш нејзината злобна игра и ти да раскажуваш кој е во право кој не, едноставно кажи си каква била ситуацијата ако некој те праша. Нивно е на кого ќе веруваат, ако не ти веруваат кажи си ќе видите наскоро...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Vaka sea iam eden problem i mi treba vas sovet
Ke vi napisam se sto se sluci so bivsata za da znaete sto kako se desavate

Se zapoznavme sosem slucajno i se zasvigavme i dvajcata.Se muvavme 2 meseci iako ja se zaljubiv vo nejze ne i predloziv nisto seriozno zasto znaev deka ne saka vrska no se bese kako da sme vo vrska.Sekoj den se gledavme praevme muabet na msn no po edno vreme pocna da me odbegnuva i posle dve nedeli odbegnuvanje mi kaza deka ne saka da prodolzi so mene a ja vo megjuvreme razbrav deka se muvala so drug.I pominaa tri meseci ja mislev deka ja iam zaboraveno no posle mi bese mnogu tesko nemozev da prestanam da mislam na nea i posle i kazav deka ja uste ja sakam(togas za prvpat i kazav deka ja sakam).I iskoci deka vo megjuvreme i ona se zaljubila vo mene i se fativme.Odevme dva meseci se ni bese super mnogu se sakavme no odkako napravivme dva meseci ja otidov na ekskurzija edna nedela i koa se vrativ se vidovme petokot i mi bese cudna cela vecer izbegavase da sedi so mene nejkese da me baci.Narednate vecer mi raskina(ko grom od vedro nebo do pred toa super ni odese sega mi raskinuva).Ja bev vo sok neznaev so da pravam so sebe posle toa pravevme muabet se obiduvav nekako da napravam da se smirime no ona mi izvadi nekoi prikazni deka imala nekoi seriozni problemi i nemozela da prodolzime ke sme stradale i dvajcata, nemozela toj period da ima decko i mi kaza da ne se obiduvam vo idnina da se smiruvam so nea deka mozeme da ostaneme samo drugari.I ja so tesko srce go prifativ toa no se obidov da ostaneme drugari no po 2-3 nedeli pocna i kako drugar da me izbegnuva.Edvaj pomina mesec i se fati so eden drug(a mene mi vikase deka nemozela da bide so decko).Posle pocna da se ponasa mnogu gadno da me navreduva i zagubivme sekakov kontakt veke ne se ni pozdravuvam so nejze.Ama ne znam sto da pravam zasto uste ja sakam i se custvuvam ponizeno od nejzina strana a nemozam bez nea.Posle toa bev so uste edna devojka ama nisto ne mi znaci taa nemozam da ja zaboravam bivsata.
Dajte nekoj sovet
Колку и да ти биде тешко проби да ја заборавиш. Таа не те заслужува тебе. Има и други девојки, пак ке се заљубиш. Знам оти сега само на неа мислиш цело време ама ќе дојде ден кога ќе се смееш на тоа и ќе викаш бев луд што ја сакав или како можеше да ја сакам и покрај тоа што ми го стори.
Ако таа те сакаше сигурно немаше да ти раскине, сигурно со тебе е била само заради авантура...
Мој совет е: Поминувај повеќе време со другари, пријатели и не мисли на неа, можеби има некои други паметни девојки што те сакаат и што сакаат да бидат со тебе :salut:
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
397
Поени од реакции
227
абе шо се замарате и така еден ден кога ке остариме сеедно ке ни биди со кого сме
и ке ни биди криво за пропуштеното
п.с јебиш не јебиш време курца поминуе
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
абе шо се замарате и така еден ден кога ке остариме сеедно ке ни биди со кого сме
и ке ни биди криво за пропуштеното
п.с јебиш не јебиш време курца поминуе
Нормално дека кога ќе сме постари ќе ни биде криво што не сме во добата на младоста и го немаме тој живот, но си има убавина и во младоста и во староста ако се знае таа убавина да се пронајде.

А за тоа сеедно со кого сме кога ќе остариме колку не е точно само.
Сеедно е ако пример јас сум со некој кој ме малтретира? Кој ме вара со други жени? Кој дома се враќа на 3 дена? Кој е алкохоличар? Кој не се грижи за фамилијата? Кој има многу лош и неподнослив карактер?
Не е сеедно!!!
Затоа треба да внимаваме на изборот во младоста, а советите секогаш се добродојдени.
 
С

Спенсер

Гостин
ај ја еден совет да побарам, заљубен сум у една,али она е заљубена у друг, е сеа како ја да небидам заљубен у неа???:pos2::pos2::pos2::pos2:озбилно прашувам,пошо иам проблем,пробав и со други девојчиња,ама неа неможам од глава да ја извадам,
 
Член од
7 декември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
vaka sega mi treba eden sovet, dolgo vreme idev so deckoto okolu sest godini pred dve god zamina vo stranstvo da zivee, raskinavme pred eden mesec sega e ovde i se pravi kako voopsto nikogas i da ne sme se poznavale, a jas sum seuste ludo vljubena vo nego i ne gledam izlez samo znam deka moram nekako da go zaboravam no nokako ne mi izleguva od glava, na izleguvanje postojano go gledAM so drugi zenski zatoa i pocnav poretko da izleguvam ve molam za sovet
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
vaka sega mi treba eden sovet, dolgo vreme idev so deckoto okolu sest godini pred dve god zamina vo stranstvo da zivee, raskinavme pred eden mesec sega e ovde i se pravi kako voopsto nikogas i da ne sme se poznavale, a jas sum seuste ludo vljubena vo nego i ne gledam izlez samo znam deka moram nekako da go zaboravam no nokako ne mi izleguva od glava, na izleguvanje postojano go gledAM so drugi zenski zatoa i pocnav poretko da izleguvam ve molam za sovet
Дали ти си расчистила во главата дека вие сте раскинале? Сепак врска на далечина не е како онаа другата...доколку не покажува интерес за тебе најдобро е да го заборавиш и да свртиш нов лист...на почетокот ќе биде тешко но со тек на време ќе го заборавиш...со среќа :smir:
 
Член од
7 декември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Дали ти си расчистила во главата дека вие сте раскинале? Сепак врска на далечина не е како онаа другата...доколку не покажува интерес за тебе најдобро е да го заборавиш и да свртиш нов лист...на почетокот ќе биде тешко но со тек на време ќе го заборавиш...со среќа :smir:
ma nemozam nikako od glava da go izvadam 2 god e vo stranstvo i djabe pAK go sakam isto moze i poveke. nemozam da go zaboravam mi preci strasno toa dodeka go gledam so drugi kako se smee a jas ne sum toa
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
ma nemozam nikako od glava da go izvadam 2 god e vo stranstvo i djabe pAK go sakam isto moze i poveke. nemozam da go zaboravam mi preci strasno toa dodeka go gledam so drugi kako se smee a jas ne sum toa
Епа направи муабет...доколку типот и понатаму те игнорира не вреди да се бориш за нешто што неможеш да го имаш...се надевам ќе се среди ситуацијата
 
Член од
7 декември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
problemot e vo toa sto koga e tamu postojano mi zvoni i me moli da sme zaedno i togas mislam deka me saka a koga si dojde po celo vreme e so negovite drugari i zenski ne me primetuva nema voopsto vreme za mene. stopati go imam napraveno muabetov so nego i mi veli deka taka mi se cinele rabotive
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Вака сега имам еден проблем:(
Се вљубив во другарката и се плашам да и кажам да не се оддалечиме оти мн ми е блиска и мн ја сакам
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
problemot e vo toa sto koga e tamu postojano mi zvoni i me moli da sme zaedno i togas mislam deka me saka a koga si dojde po celo vreme e so negovite drugari i zenski ne me primetuva nema voopsto vreme za mene. stopati go imam napraveno muabetov so nego i mi veli deka taka mi se cinele rabotive
Па незнам што има повеќе да се прави муабет тој едноставно не те сака можеби ќе звучам груб со ова но ти него повеќе не му значиш 2 години се немате видено се враќа и не те познава... како што рече ти се трудиш да извлечеш нешто од него тој ти одговара кратко и јасно така ти се чини( јас така им одговарам на родителите на некои прашања кои не заслужуваат одговор =) ) потрудисе да го заборавиш и не седи дома шетај со другарки забавувајсе најди некој мувач направиго љубоморен па можеби тогаш ќе видиш дали те сака, ако и после тоа не дава знаци на живот то е то..Со Среќа! =)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Вака сега имам еден проблем:(
Се вљубив во другарката и се плашам да и кажам да не се оддалечиме оти мн ми е блиска и мн ја сакам
Сине тоа е меч со две острици :toe: доколку стварно ти се допаѓа кажи и го тоа,но мора да бидеш спремен и таа ако одговори негативно да се одалечи од тебе...сам процени што е подобро,со среќа :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom