Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Г

Гоццццце

Гостин
Што да купам за Нова Година на женска ми? И купив за 6 месеца по совет на фантом , и го дадов во кафич, а сега што да и купам, дали да и купам и како да и го подарам, на кој начин? :)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Што да купам за Нова Година на женска ми? И купив за 6 месеца по совет на фантом , и го дадов во кафич, а сега што да и купам, дали да и купам и како да и го подарам, на кој начин? :)
имаш тема за Новогодишни подароци и општо за подароци баш во љубов и секс. пиши таму ако не
инаку, што и купи за 6 месеци? што се и имаш подарено до сега? треба да пазиш поклоните да не бидат исти:)

едит: и ко што вика Росонерка, не е битна цената на поколонот или неговата големина, битно е да е подарено од срце, со многу љубов. многу повеќе значи убаво мало меченце подарено со љубов отколку некој прстен подарен колку да биде нешто подарено:wink:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Што да купам за Нова Година на женска ми? И купив за 6 месеца по совет на фантом , и го дадов во кафич, а сега што да и купам, дали да и купам и како да и го подарам, на кој начин? :)

Гоце бе не се замарај многу со поклони.
Љубовта со пари не се купува. Или ако се купува тогаш не е љубов.

Многу побитен е самиот гест и најубаво ќе биде лично ти да си одлучиш.
Земи и некоја ситница некое поклонче дедо мраз или чоколадни бонбони во празнична форма, значи нешто поврзано со Нова Година и божиќните празници.
Тука не е потребно да се трошат пари премногу.

Битно е да се сетиш и да купиш нешти симболично што одговара со празнициве. :smir:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Што да купам за Нова Година на женска ми? И купив за 6 месеца по совет на фантом , и го дадов во кафич, а сега што да и купам, дали да и купам и како да и го подарам, на кој начин? :)
Глеј да е нешо шо сакат, зш така покажвиш колку ја познаваш ;)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Што да купам за Нова Година на женска ми? И купив за 6 месеца по совет на фантом , и го дадов во кафич, а сега што да и купам, дали да и купам и како да и го подарам, на кој начин? :)
Една ружа, убаво завиткана и уредена, дадена со зборовите „Ова е зашто навистина те сакам и сакав да ти дадам нешто за Нова Година, а ружава најдобро отсликува што чувствувам за тебе.“ Кога тоа ќе го кажуваш, биди искрен и мисли го тоа.

А потоа, како секој џентлмен, имај спремено место за излегување (може и кај тебе/неа дома) и добар помин, а потоа исто така спремни кревет, кондоми и бања со топла вода (не нужно по тој редослед).
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Совет до сите: Никогаш не е заљубувајте во невоззможни нешта. Поточно во никој:pipi:
Џена ај те молам не ме терај да ти врзам еден шмек и одма да го смениш мислењето. Па да видиш дека можело да се заљубиш...
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Никогаш не мислев дека ќе пишам на таа тема за Совет :wink: ама и тоа се случи.
Значи ваква е ситуацијата со девојката бевме од исти клас во средно од 1 до 4, арно ама таа е ного повлечена и.т.н и не се имавме многу не дека бевме скарени или сл. девојката едноставно не сакаше со никој да збори иако 1000 пати пробав да ја насмеам да ја гушнам другарски де, ама она некако мн чуден човек. Еднаш ќе ја видиш насмеана со сите муабети врти се смее ( има прекрасна насмевка ) а во друг момент ја гледаш скиснета нерасположена. Девојчето е од богато семејство ( тоа нема врска ) а е многу скромно, не е некоја фуфка да се дотерува незнам како и.т.н Ми треба совет како да ја освојам ? ( имам пробувано најразлични работи ама тешко ми оди, а некако длабоко во себе знам дека и таа чувствува исто за мене ).

Многу девојки сменив, по раскинувањето на прилично долга врска, решив да и кажам се што чувствувам, ама некако кога застанав пред неа, кога ме погледна со тие очињата, се здрвив едноставно. Ми идеше да ја гушнам и да ја залапам ама.....
После „долгата врска“ имав уште една кратка врска. Ама нонстоп мислам на неа.......
Помош Кајганџии?

(без РЕМЕТ молам, оти стварно ми треба совет, веќе не знам што да правам)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Pa vaka pisuvam oti iskreno neznam sto da pravam.
1.Letoska so drugarkite bevme na bazent i merkavme maski:)i togas vidov eden sto mn mi se zasviga i im go pokazav na drugarkite i oni kazaa deka e ubav.No samo togas na toa ostana ni se zapozavme ni nisto ni me vide.I po 2 meseca on dojde da igra fudbal za klubot kade sto jas ziveam.I togas drugarkite mi vikaat gledaj koj dojde da igra fudbal i mene ne mi se veruvase zs od togas od bazentot go nemav videno.I ednas dodeka oni imaa trening jas se vozev so skuterot i zastanav na patot i go izgasnav skuterot,i taman koga sakav da si odam go gledam nego i on me gleda i jas probav da go zapalam skuterot i odvaj uspeav i on me gleda sto pravam i pocna da se smee i jas se nasmeav i si zaminav.i posle niz carsija se gledavme i vidov deka on ima zenska.I pominaa nekolku nedeli bez nisto da si recime samo se gledavme i se smeevme i eden den eden nas zaednici drugar mi vika detevo saka da se zapoznae so tebe i deka mu se svigam i se zapoznavme.I posle toa se pozdravuvavme si razmenivme br na mob i pocnavme da si pisuvame.I mi rece deka saka da se izmuvame ama jas mu kazav deka nesakam zs on ima zenska i deka ne se mesam vo tugi vrski i deka nesakam da mi se mesaat.I ednas mi pisa dali sum sakala da imam nesto so nego ako on se skara so zenskata i jas mu rekov deka ako on nema zenska moze da ispadneme i posle toa da vidime so i kako ke bide ama deka ne mozam da garantiram nisto.I posle toa pak si pisuvavme se zafrkavavme zastanuvavme carsija si pisuvavme na msn i on sekogas koga ke mi spomnese deka nesto se kara so zenskata mi vikase deka ako se skara so nea da probame jas i on,i jas mu vikav da si ja gleda on vrskata da mu uspee i seauste se zaedno.
2.No ednas carsija bratucetkami se zapoznala so eden na msn i taa vecer prvpat zastanavme carsija so nego.A prethodno on i se pustal nejze i ona mi kaza deka i se zasvigal vecerta.Naredniot den mi kaza deka prasuval za mene koja sum bila so kako i deka jas sum pocnala da mu se svigam nego.I jas i kazav deka nema sansi da praam nes so nego zs nejze i se svigal i deka glupo mi e.I sega ona mi vika deka nema da i smeta deka samo togas den dva i se svigal i deka veke e i se sviga.I sega so toj minatata nedela se setavme zaedno i detovo e super i ke cekame zaedno nova godina na ista masa ke sedime.I pocba da ni pisuva ljubovni poraki da mi se javuva i nekako ja vrti rabotata na nova godina da se fatime a jas ne znam so cuvstvuvam sprema nego na mometi sakam da probam so nego na mometni ne neznam so sakam.
A sto e najtragicno ovi dvajca se komsii i drugari i nekna carisja zastanavme site zaedno i me prasa voj vtoriot od kade se znam so prviot.I posle se sretnale prviot i vtoriot i prviot mu kazal deka sme si pisuvale poraki.I vtoriov po nekoe vreme mi se javuva i mi kazuvai mu kazav deka nema nisto pomegu mene i prviot.
I sega neznam sto da pravam prviot duri mislam deka pocnav da go zasakuvam a vtoriov neznam sto custvuvam za nego i sakam da sum so nego i nesakam a se znam so nego samo 2 -3 nedeli.
Baram sovet zs stvarno neznam sto da pravam mislam deka ke napravam greska sto i da napravam.:smir:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
прв втор прв втор ... а и детска љубов!

Колку години имаш 14?15? максимум 16.
Тој ме виде, јас го погледнав, јас го гледав, он ме примети, он ми пиша...

Инаку паметно што не си сакала да имаш нешто со дечкото којшто веќе имал девојка.
А за тоа што се знаат меѓу себе првиот и вториот:) нема потреба да се замараш многу зашто и со двајцата немаш ништо. Плус едниот има девојка, а плус вториот го знаеш 2 недели и нели не знаеш дали го сакаш. А и не може да сакаш некој кој го знаеш 2 недели. А и рано ти е да сакаш некој.
Така да најпаметно уживај не се замарај многу за љубовни проблеми премлада си. Вајда си:)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ова ме потсеќа на клипот со матурските на едни во Трговачко :pos2: :tapp: девојчево забега ептен како и да е живеј си го животот не се замарај со дечковци чим имаш скутер сите се твои :helou:
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
Ambrozio cupe procitav sto si pisala pa bi sakal da te posovetuvam malce... Dobro od tvoja strana sto ne si sakala da se vmetnis vo vrskata na prviot kako sto ti go vikas posto toj ima devojka.. a za ovoj vtoriot vikas deka i se bendisuval na bratucedkati prvo pa od koga toj i kazal nea deka tebe te bendisuva ne i se dopaga poveke sto i ne e bas taka.. vtoro, prviot i vtoriot se drugari a i ne treba da se zamaras so toa, no i ne e seedno... edniot te bendisuva drugiot te bendisuva, vtoriot go bendisuva bratucetkati..najubavo bi bilo da oladis malce i da si pokuliras odredeno vreme pa toa sto e za tebe ke si dojde pozz

Никогаш не мислев дека ќе пишам на таа тема за Совет :wink: ама и тоа се случи.
Значи ваква е ситуацијата со девојката бевме од исти клас во средно од 1 до 4, арно ама таа е ного повлечена и.т.н и не се имавме многу не дека бевме скарени или сл. девојката едноставно не сакаше со никој да збори иако 1000 пати пробав да ја насмеам да ја гушнам другарски де, ама она некако мн чуден човек. Еднаш ќе ја видиш насмеана со сите муабети врти се смее ( има прекрасна насмевка ) а во друг момент ја гледаш скиснета нерасположена. Девојчето е од богато семејство ( тоа нема врска ) а е многу скромно, не е некоја фуфка да се дотерува незнам како и.т.н Ми треба совет како да ја освојам ? ( имам пробувано најразлични работи ама тешко ми оди, а некако длабоко во себе знам дека и таа чувствува исто за мене ).

Многу девојки сменив, по раскинувањето на прилично долга врска, решив да и кажам се што чувствувам, ама некако кога застанав пред неа, кога ме погледна со тие очињата, се здрвив едноставно. Ми идеше да ја гушнам и да ја залапам ама.....
После „долгата врска“ имав уште една кратка врска. Ама нонстоп мислам на неа.......
Помош Кајганџии?
Druze a dali vistina taa cuvstvuva nesto za tebe... ti si i kazal deka ja sakas deka sakas da bides so neze sto ti odgovorila taa na toa?... te bara, ti pisuva sms, i slicno ? mozebi i ne saka da bide so tebe ili pa ne saka da bide vo vrska.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Никогаш не мислев дека ќе пишам на таа тема за Совет :wink: ама и тоа се случи.
Значи ваква е ситуацијата со девојката бевме од исти клас во средно од 1 до 4, арно ама таа е ного повлечена и.т.н и не се имавме многу не дека бевме скарени или сл. девојката едноставно не сакаше со никој да збори иако 1000 пати пробав да ја насмеам да ја гушнам другарски де, ама она некако мн чуден човек. Еднаш ќе ја видиш насмеана со сите муабети врти се смее ( има прекрасна насмевка ) а во друг момент ја гледаш скиснета нерасположена. Девојчето е од богато семејство ( тоа нема врска ) а е многу скромно, не е некоја фуфка да се дотерува незнам како и.т.н Ми треба совет како да ја освојам ? ( имам пробувано најразлични работи ама тешко ми оди, а некако длабоко во себе знам дека и таа чувствува исто за мене ).

Многу девојки сменив, по раскинувањето на прилично долга врска, решив да и кажам се што чувствувам, ама некако кога застанав пред неа, кога ме погледна со тие очињата, се здрвив едноставно. Ми идеше да ја гушнам и да ја залапам ама.....
После „долгата врска“ имав уште една кратка врска. Ама нонстоп мислам на неа.......
Помош Кајганџии?

(без РЕМЕТ молам, оти стварно ми треба совет, веќе не знам што да правам)
Да пробаш да ја отвориш со муабет нешто,дознај што сака почни на таа тема се додека не бидеш сигурен дека можеш кај неа,се надевам ќе успееш...среќно :helou:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Никогаш не мислев дека ќе пишам на таа тема за Совет :wink: ама и тоа се случи.
Значи ваква е ситуацијата со девојката бевме од исти клас во средно од 1 до 4, арно ама таа е ного повлечена и.т.н и не се имавме многу не дека бевме скарени или сл. девојката едноставно не сакаше со никој да збори иако 1000 пати пробав да ја насмеам да ја гушнам другарски де, ама она некако мн чуден човек. Еднаш ќе ја видиш насмеана со сите муабети врти се смее ( има прекрасна насмевка ) а во друг момент ја гледаш скиснета нерасположена. Девојчето е од богато семејство ( тоа нема врска ) а е многу скромно, не е некоја фуфка да се дотерува незнам како и.т.н Ми треба совет како да ја освојам ? ( имам пробувано најразлични работи ама тешко ми оди, а некако длабоко во себе знам дека и таа чувствува исто за мене ).

Многу девојки сменив, по раскинувањето на прилично долга врска, решив да и кажам се што чувствувам, ама некако кога застанав пред неа, кога ме погледна со тие очињата, се здрвив едноставно. Ми идеше да ја гушнам и да ја залапам ама.....
После „долгата врска“ имав уште една кратка врска. Ама нонстоп мислам на неа.......
Помош Кајганџии?

(без РЕМЕТ молам, оти стварно ми треба совет, веќе не знам што да правам)
Кажи ѝ отворено во лице: „Јас сакам да те гушнам. Може ли?“

Ако рече „не“, тогаш е кучка и нема што да се замараш. Барај друга и трета, зашто таа не е заинтересирана за тебе.

Ако каже да (поверојатно, зашто и ти самиот мислиш дека таа чувствува нешто за тебе), гушни ја и кажи ѝ колку тоа многу ти значи (да ја гушкаш). Вежбајте гушкање неколку пати, а потоа кажи ѝ дека сакаш да ја залапаш и ако се согласи, направи го тоа. Уште подобро: немој ништо да ѝ кажуваш и едноставно залапај ја. Ако се противи, или е преурането или нема таква намера кон тебе. Ако не, и таа сака да се лапа со тебе. А следен чекор е идење заедно, но тоа е друга тема.
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
1
Vaka sea iam eden problem i mi treba vas sovet
Ke vi napisam se sto se sluci so bivsata za da znaete sto kako se desavate

Se zapoznavme sosem slucajno i se zasvigavme i dvajcata.Se muvavme 2 meseci iako ja se zaljubiv vo nejze ne i predloziv nisto seriozno zasto znaev deka ne saka vrska no se bese kako da sme vo vrska.Sekoj den se gledavme praevme muabet na msn no po edno vreme pocna da me odbegnuva i posle dve nedeli odbegnuvanje mi kaza deka ne saka da prodolzi so mene a ja vo megjuvreme razbrav deka se muvala so drug.I pominaa tri meseci ja mislev deka ja iam zaboraveno no posle mi bese mnogu tesko nemozev da prestanam da mislam na nea i posle i kazav deka ja uste ja sakam(togas za prvpat i kazav deka ja sakam).I iskoci deka vo megjuvreme i ona se zaljubila vo mene i se fativme.Odevme dva meseci se ni bese super mnogu se sakavme no odkako napravivme dva meseci ja otidov na ekskurzija edna nedela i koa se vrativ se vidovme petokot i mi bese cudna cela vecer izbegavase da sedi so mene nejkese da me baci.Narednate vecer mi raskina(ko grom od vedro nebo do pred toa super ni odese sega mi raskinuva).Ja bev vo sok neznaev so da pravam so sebe posle toa pravevme muabet se obiduvav nekako da napravam da se smirime no ona mi izvadi nekoi prikazni deka imala nekoi seriozni problemi i nemozela da prodolzime ke sme stradale i dvajcata, nemozela toj period da ima decko i mi kaza da ne se obiduvam vo idnina da se smiruvam so nea deka mozeme da ostaneme samo drugari.I ja so tesko srce go prifativ toa no se obidov da ostaneme drugari no po 2-3 nedeli pocna i kako drugar da me izbegnuva.Edvaj pomina mesec i se fati so eden drug(a mene mi vikase deka nemozela da bide so decko).Posle pocna da se ponasa mnogu gadno da me navreduva i zagubivme sekakov kontakt veke ne se ni pozdravuvam so nejze.Ama ne znam sto da pravam zasto uste ja sakam i se custvuvam ponizeno od nejzina strana a nemozam bez nea.Posle toa bev so uste edna devojka ama nisto ne mi znaci taa nemozam da ja zaboravam bivsata.
Dajte nekoj sovet
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Vaka sea iam eden problem i mi treba vas sovet
Ke vi napisam se sto se sluci so bivsata za da znaete sto kako se desavate

Se zapoznavme sosem slucajno i se zasvigavme i dvajcata.Se muvavme 2 meseci iako ja se zaljubiv vo nejze ne i predloziv nisto seriozno zasto znaev deka ne saka vrska no se bese kako da sme vo vrska.Sekoj den se gledavme praevme muabet na msn no po edno vreme pocna da me odbegnuva i posle dve nedeli odbegnuvanje mi kaza deka ne saka da prodolzi so mene a ja vo megjuvreme razbrav deka se muvala so drug.I pominaa tri meseci ja mislev deka ja iam zaboraveno no posle mi bese mnogu tesko nemozev da prestanam da mislam na nea i posle i kazav deka ja uste ja sakam(togas za prvpat i kazav deka ja sakam).I iskoci deka vo megjuvreme i ona se zaljubila vo mene i se fativme.Odevme dva meseci se ni bese super mnogu se sakavme no odkako napravivme dva meseci ja otidov na ekskurzija edna nedela i koa se vrativ se vidovme petokot i mi bese cudna cela vecer izbegavase da sedi so mene nejkese da me baci.Narednate vecer mi raskina(ko grom od vedro nebo do pred toa super ni odese sega mi raskinuva).Ja bev vo sok neznaev so da pravam so sebe posle toa pravevme muabet se obiduvav nekako da napravam da se smirime no ona mi izvadi nekoi prikazni deka imala nekoi seriozni problemi i nemozela da prodolzime ke sme stradale i dvajcata, nemozela toj period da ima decko i mi kaza da ne se obiduvam vo idnina da se smiruvam so nea deka mozeme da ostaneme samo drugari.I ja so tesko srce go prifativ toa no se obidov da ostaneme drugari no po 2-3 nedeli pocna i kako drugar da me izbegnuva.Edvaj pomina mesec i se fati so eden drug(a mene mi vikase deka nemozela da bide so decko).Posle pocna da se ponasa mnogu gadno da me navreduva i zagubivme sekakov kontakt veke ne se ni pozdravuvam so nejze.Ama ne znam sto da pravam zasto uste ja sakam i se custvuvam ponizeno od nejzina strana a nemozam bez nea.Posle toa bev so uste edna devojka ama nisto ne mi znaci taa nemozam da ja zaboravam bivsata.
Dajte nekoj sovet
Мене ми изгледа како девојчето не те заслужува тебе, според оваа приказна.
Прво не сака врска, па се мувате а сте фактички во врска, па те откачува, па си наоѓа друг, па пак ти се враќа тебе, па пак те откачува, па пак си наоѓа друг ... а ти цело време мислиш на неа и патиш.
Зашто не сватиш едноставно таа не е личност за тебе. Зар вреди некој така да си поигрува со твоите чуства и да те лаже постојано. Како и одговара неа така си прави.
Совет едноставно заборавија. Мислам дека не вреди човек да се бори за неа. Ако се бориш да ја вратиш колку си сигурен дека таа ќе остане долг период со тебе? И дека нема пак да те повреди? Ем драгоцено време ќе потрошиш на неа а не верувам дека ќе вроди со позитивен ефект.
Пробај да ја заборавиш и најди некоја што ќе те цени и сака како личност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom