Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
со извинение ама симптоматично ми е она „дечко од Америка“:kesa:

дане мислис дека е одамерика и дека ја трчам по америка или парите. не е тоа!!!!!!!!!!!!!!!!
во прашање се и други проблеми шо не би сакала да ги ваѓам тука ми е незгодно,
стварно и двајцата се ок ,,, не знам шо да се прави едниов сега ме сака во тоа сум убедена и лош збор ми нема речено за разлика од некои идиоти и глупаци шо не знааат како да се испонашаат кон девојка
тој од америка доаѓа за стално или ќе се враќа пак у америка?
не расипувај врска за некој шо ќе биде тука месец-два па ќе те остаи.

Доаѓа за стално сега тука доаѓа ради мене неможеше да дојди порано немаше можност сега му се укажа шансата и одма ја користи па како да му речам не. абе многу сум глупава,,,,леле.... неможам да се решам не знам шо сакам!!!!! :tapp:
а ни едниот ни другиот најубо :baeh:
Ha ha pa i bas dobro te izlazal so zborovi a ti si podpadnala na toa.. kako moze nekoj da te saka a dve godini da se nemate videno nemozam da svatam...a sepak toj saka da si dojde ovde i na lager da ima nesto so sto ce go minuva vremeto za pocetok ne bi trebalo da padpajgas na zborovi i da mu se skaras na deckoti koj kako sto vikas super dete e i te nema navredeno.. samata treba da si odlucis koj go sakas..ama siguren sum deka toj od amerika ne go sakas a od ovoj ovdesniov ti e nekako zdosadeno pa i neznaes so da pravis ... :toe:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
па ако си веќе решена оди до крај
наполеон рекол: „полухрабрите секогаш ги следи пораз“
кога ке решиш нешто да направиш, битна си само ти и целта, ништо друго, а целта ги оправдува средствата
ако си неколеблива ке бидеш и многу посамоуверена:smir:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Со 'Americano' се немаш видено 2 години, сигурно се променил, провери го тој момент, излезете! Не мора да дознае сегашниот, не усложнувај, не прави пребрзи, неразмислени потези. Излезете еднаш и види дали е таков каков што го знаеш и сакаш.
Најбитно тука е ти да си размислиш, не знаеме ние кој повеќе ти одговара од нив двајца.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
со извинение ама симптоматично ми е она „дечко од Америка“:kesa:

дане мислис дека е одамерика и дека ја трчам по америка или парите. не е тоа!!!!!!!!!!!!!!!!
во прашање се и други проблеми шо не би сакала да ги ваѓам тука ми е незгодно,
стварно и двајцата се ок ,,, не знам шо да се прави едниов сега ме сака во тоа сум убедена и лош збор ми нема речено за разлика од некои идиоти и глупаци шо не знааат како да се испонашаат кон девојка
Доаѓа за стално сега тука доаѓа ради мене неможеше да дојди порано немаше можност сега му се укажа шансата и одма ја користи па како да му речам не. абе многу сум глупава,,,,леле.... неможам да се решам не знам шо сакам!!!!! :tapp:
а ни едниот ни другиот најубо :baeh:
По твоите постови што ги пишаш сигурно имаш околу 15-16 год.
Тоа што доаѓа само заради тебе не ми се верува... но сепак да не те разочарувам, можеби е 1 од оние 100 (1%) што се враќат од странство бидејки им недостасувала девојката/дечкото, и да раскинеш со тоа дете што одиш 1 година, другата врска според мене нема да ти трае многу.
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
248
Поени од реакции
5
ja izneveriv zenska mi a epten ja sakav i uste ja sakam i posle 3 meseci ja molev ona me odbivase mi vikase deka ne me saka deka saka drug postojano me provocirase 4e zastanese so dr maski pred mene da mu se smeskase samo da se nerviram i koga mislev deka e gotovo razbrav deka seuste me saka i deka placi za mene sekoja ve4er posle izlegovme na kafe se smirivme i sea eve veke 2 meseci se muvame ne sme smireni ama isto kako da sme sekade sme zaedno se mi kazuva itn. ama ima neso so me ma4i sekogas mi se luti za gluposti mn e ljubomorna plus majka e od ko dozna deka ja izneveriv ne i dovoluva da se gleda so mene pa se krijame celo vreme i najmnogu od se so me ma4i e sto nema doverba vo mene misli deka se gledam so dr devojki.ve molam daj te mi sovet sto da pravam,kako da ja vratam doverbata kaj nea?a navistina premnogu ja sakam i premnogu mi zna4i nesakam da ja izgubam.

go znaete mojot problem t.e. ova pogore citiranovo. se skarav pak so nea mi vika nemozam da bidam poveke so tebe nemozam poveke da lazam doma deka ne se gledam so tebe nemam doverba vo tebe i mi vika da ostanime drugari a znam deka me saka mi go kaza toa i plus nejzina najdobra drugarka mi kaza ama jas nemozam da ziveam bez nea premnogu mi zna4i ve molam kaze te mi kako da ja vratam da bidam pak so nea dajte mi nekoj sovet ve molam o4aen sum
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
go znaete mojot problem t.e. ova pogore citiranovo. se skarav pak so nea mi vika nemozam da bidam poveke so tebe nemozam poveke da lazam doma deka ne se gledam so tebe nemam doverba vo tebe i mi vika da ostanime drugari a znam deka me saka mi go kaza toa i plus nejzina najdobra drugarka mi kaza ama jas nemozam da ziveam bez nea premnogu mi zna4i ve molam kaze te mi kako da ja vratam da bidam pak so nea dajte mi nekoj sovet ve molam o4aen sum
Ако девојката стварно те сака нема да слуша што и` вели мајка и`, затоа што кога искрено сакаш некој нема да ти биде гајле за тоа што зборуваат другите.

Пробај пак да направиш муабет со девојчево за тоа дали повторно би можеле да бидете заедно и кажи и` да се одлучи веќе еднаш. Ако искрено те сака ќе биде со тебе и покрај се`, а ако е тоа само една детска љубов нема да прифати да биде со тебе (ради мајка и`, нели).

Е сега доколку не дај боже искочи ова второво ти ќе почнеш со чекор-„заборавање“.:toe:
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Ако девојката стварно те сака нема да слуша што и` вели мајка и`, затоа што кога искрено сакаш некој нема да ти биде гајле за тоа што зборуваат другите.

Пробај пак да направиш муабет со девојчево за тоа дали повторно би можеле да бидете заедно и кажи и` да се одлучи веќе еднаш. Ако искрено те сака ќе биде со тебе и покрај се`, а ако е тоа само една детска љубов нема да прифати да биде со тебе (ради мајка и`, нели).

Е сега доколку не дај боже искочи ова второво ти ќе почнеш со чекор-„заборавање“.:toe:
Ubavo ti vika. Prasaj ja direktno i posledno neka bide od nejze kazano.Sto misli za vasata vrska. Ako saka da ostanete neka si kaze vamu tamu kade sto ne i dozvoluvale (mada gluposti se toa) i kraj. ako nekje neznam sea toa. nekako tesko ke ti bide ali zaboravi ja.
Ne mora ti da se maltretiras za nekoj sto ne razbira.Ednostavno ima drugi devojki sto sakaat. I ja taka taguvav ali eve vekje vremeto izleci sve.

со извинение ама симптоматично ми е она „дечко од Америка“:kesa:

дане мислис дека е одамерика и дека ја трчам по америка или парите. не е тоа!!!!!!!!!!!!!!!!
во прашање се и други проблеми шо не би сакала да ги ваѓам тука ми е незгодно,
стварно и двајцата се ок ,,, не знам шо да се прави едниов сега ме сака во тоа сум убедена и лош збор ми нема речено за разлика од некои идиоти и глупаци шо не знааат како да се испонашаат кон девојка



Доаѓа за стално сега тука доаѓа ради мене неможеше да дојди порано немаше можност сега му се укажа шансата и одма ја користи па како да му речам не. абе многу сум глупава,,,,леле.... неможам да се решам не знам шо сакам!!!!! :tapp:
а ни едниот ни другиот најубо :baeh:

HaHa. Ubavo si rece.

NI EDNIOT NI DRUGIOT.

>>>>> NE GI ZASLUZUVAS CIM TAKA PRAVIS <<<<<
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
248
Поени од реакции
5
ama epten e povrzano so majka e se sto saka dobiva od majka e i zatoa ja slusa pa si vikam ako ne me saka nemase da bidi so mene da se krija od majka e da ne doznae ama i mn ja ko4i toa da bide so mene zs nema doverba misli deka pak 4e ja izneveram.
p.s. ako ne se smiram kako da ja zaboravam koga se me potseka na neze
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
ama epten e povrzano so majka e se sto saka dobiva od majka e i zatoa ja slusa pa si vikam ako ne me saka nemase da bidi so mene da se krija od majka e da ne doznae ama i mn ja ko4i toa da bide so mene zs nema doverba misli deka pak 4e ja izneveram.
p.s. ako ne se smiram kako da ja zaboravam koga se me potseka na neze
Епа не секогаш се случува да ти биде возвратена љубовта, и не секогаш ако ти е возвратена љубовта ќе можеш да бидеш со истата. Ако си доволно зрел, ќе научиш во животот како да заборавиш нешто и да продолжиш понатаму.:toe:
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
По твоите постови што ги пишаш сигурно имаш околу 15-16 год.
Тоа што доаѓа само заради тебе не ми се верува... но сепак да не те разочарувам, можеби е 1 од оние 100 (1%) што се враќат од странство бидејки им недостасувала девојката/дечкото, и да раскинеш со тоа дете што одиш 1 година, другата врска според мене нема да ти трае многу.
a ti izvini kolku godini imas? 95?
vlezi vo profil pa vidi kolku godini imam posle kazuvaj basni
jas se obrativ za resavanje na problemot,t.e za pomos sto nekoi mi ja dadoa i fala mu a ne za da mi popuva nekoj. i nema vrska toa sto go kazuvas deka tie sto doagaat od stranstvo doagaat samo za ,,toa,,
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
ama epten e povrzano so majka e se sto saka dobiva od majka e i zatoa ja slusa pa si vikam ako ne me saka nemase da bidi so mene da se krija od majka e da ne doznae ama i mn ja ko4i toa da bide so mene zs nema doverba misli deka pak 4e ja izneveram.
p.s. ako ne se smiram kako da ja zaboravam koga se me potseka na neze
Ubavo ti vikaat ke si najdes druga. ali muabet ne e sea toa kako da ja zaboravis.
obidi se da i dades do znaenje deka nekjes da ja izgubis. ako treba odi i kaj majka i iako ona se protivi. napravi muabet so nejze pa so devojceto. i ke vidis sto kako ke bide. Ova ti e moj sovet.
Pa aj pisi so kako bidnalo. Pozz.

Секс. Многу.
Na veliko :P
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Совет до сите: Никогаш не е заљубувајте во невоззможни нешта. Поточно во никој:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom