Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Ги има сите причини да биде љубоморна а не е. Тоа треба да го сфатам како убава работа или не ме сака? =)
ова за бабичката во комшии одспротива шо ти е?
дај образложи да го ебам...
 
Г

Гоццццце

Гостин
Јас сум по природа многу љубоморен и за нејзини другари почнав да и пререкувам а нејзе тоа и сметаше и ме натера да се сменам. Сега се сврте кругот, ми се пуштаат и поголеми девојки а нејзе тоа не и смета. Минатата недела бевме во кафич цело друштво на журка, едни на нивна маса ке ме одвлечеа да се запознаеме, а женска ми само одмавна со главата и.. и тоа. Не се лути ич не е љубоморна. Треба да го искористам тоа како добра работа или пак е знак дека не ме сака?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Гоцеее, голема корист е да знаеш како да ја контролираш и прикриеш љубомората. Кога ќе го постигнеш тоа ќе имаш неверојатна предност пред другиот.

Незнам како да објаснам со зборови, но од моментот кога ќе почнеш да се прашуваш.. дали ме сака или дали и е сеедно, се' повеќе ќе ти зависи на неа и ќе се трудиш да добиеш “доказ“ за да се смириш, така многу полесно ќе се заљубиш :) несвесно.

Е сега може да биде ова погоре, или да биде едноставно оперирана од љубомората, што и не е така лошо.

Грдата верзија... нема потреба да ја пишувам, се надевам не е таа.
 
Д

Демијан

Гостин
Јас сум по природа многу љубоморен и за нејзини другари почнав да и пререкувам а нејзе тоа и сметаше и ме натера да се сменам. Сега се сврте кругот, ми се пуштаат и поголеми девојки а нејзе тоа не и смета. Минатата недела бевме во кафич цело друштво на журка, едни на нивна маса ке ме одвлечеа да се запознаеме, а женска ми само одмавна со главата и.. и тоа. Не се лути ич не е љубоморна. Треба да го искористам тоа како добра работа или пак е знак дека не ме сака?
Maјсторе па она игра многу паметно,знае да ја скрие љубомората.Во една врска многу е битно да се скрие љубомората.На секоја девојка и одговара партерот да е љубоморен се разбира во соодветни размери.А ти што ја покажуваш таа љубомора и за нејзините другари е премногу.А за ова второво дека сеа се свртел кругот верувај она е љубоморна ама го прикрива.Жените се такви чудни направи што знаат да глумат одлично.
 

Penja

Stajk-City is Wild West
Член од
1 ноември 2008
Мислења
82
Поени од реакции
2
Јас сум по природа многу љубоморен и за нејзини другари почнав да и пререкувам а нејзе тоа и сметаше и ме натера да се сменам. Сега се сврте кругот, ми се пуштаат и поголеми девојки а нејзе тоа не и смета. Минатата недела бевме во кафич цело друштво на журка, едни на нивна маса ке ме одвлечеа да се запознаеме, а женска ми само одмавна со главата и.. и тоа. Не се лути ич не е љубоморна. Треба да го искористам тоа како добра работа или пак е знак дека не ме сака?
Goce slusaj
1.ili ja prikriva ljubomorata a te saka
2.ili pa ne te saka pa ja boli pi*kata za tebe
3.Jebi dok si mlad moj sovet :helou::salut:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Јас сум по природа многу љубоморен и за нејзини другари почнав да и пререкувам а нејзе тоа и сметаше и ме натера да се сменам. Сега се сврте кругот, ми се пуштаат и поголеми девојки а нејзе тоа не и смета. Минатата недела бевме во кафич цело друштво на журка, едни на нивна маса ке ме одвлечеа да се запознаеме, а женска ми само одмавна со главата и.. и тоа. Не се лути ич не е љубоморна. Треба да го искористам тоа како добра работа или пак е знак дека не ме сака?
Абе праи си као ти текне... (ама да не ја вараш со некоја) и ке видиш и неа ке и пукне филм ке покаже љубомора... а немора да значи дека не те сака... мада и тоа е можно...
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Vaka bidejki drugarkami seuste ne e registrirana na forumov i ima problem ako moze da i pomognete.

Imam eden golem problem so nemozam nikako da go resam. Vo vrska sum skoro 10 meseci i na pocetokot se bese ok. No poslednive meseci ne e se taka kako so bese. Decko mi neznam mn e cuden ne saka da se drzime za raka koa se setame niz carsija i mn retko ispagame zaedno carsija i ako ispadneme sekogas e so nekoi drugari i nikogas nemozeme da bideme sami:nesum: .Koga kje ja otvaram temava na muabet so nego kako da ne go interesira niso vo vrska so mene, i sega neznam vejke so da napravam go tolerirav celo vreme i nekako da bide se kako so treba. Inaku nie vejke 3 god se pletkame odprven se fativme no se skaravme bidejke jas go izneveriv i posle toa se muvavme celo vreme i sega pred 10 meseca se smirivme.Jas imam 18 god a on e 21 pa ve molam pomognete mi .
Го губи интересот за тебе и шмека други...а можеби и веќе шмекнал некоја и со нејзе е. Но..пробај вака...почни да излагаш со други машки некои другарчиња...познаници нови...и кажувај му со кои ќе искачаш...но немој да правиш ништо со нив...Он ако уште му значиш...ќе реагира малку љубоморно и ќе му смета тоа и ќе го придобиеш за разговор и за тоа дека треба да разговарате за вашата врска. Ќе му го одвлечеш на тој начин вниманието...
Но...ако тој уво го боли за тоа дали ти ќе искачаш со други или не...
Тогаш бејб...ти дава до знаење дека он тебе не те сака више...си се шмека со други и го боли. У тој случај...ти можеш најдобро да раскинеш...и да се впуштиш у нови шмекови...или па ако сакаш шмекај се и сексај се и ти настрана...па имајте си опен рилејншишип!..
Изборот е твој...поздрав и Шмек:smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Vaka bidejki drugarkami seuste ne e registrirana na forumov i ima problem ako moze da i pomognete.

Imam eden golem problem so nemozam nikako da go resam. Vo vrska sum skoro 10 meseci i na pocetokot se bese ok. No poslednive meseci ne e se taka kako so bese. Decko mi neznam mn e cuden ne saka da se drzime za raka koa se setame niz carsija i mn retko ispagame zaedno carsija i ako ispadneme sekogas e so nekoi drugari i nikogas nemozeme da bideme sami:nesum: .Koga kje ja otvaram temava na muabet so nego kako da ne go interesira niso vo vrska so mene, i sega neznam vejke so da napravam go tolerirav celo vreme i nekako da bide se kako so treba. Inaku nie vejke 3 god se pletkame odprven se fativme no se skaravme bidejke jas go izneveriv i posle toa se muvavme celo vreme i sega pred 10 meseca se smirivme.Jas imam 18 god a on e 21 pa ve molam pomognete mi .
Бараш љубов, а си го изневерила? Батали. Не бараш љубов - бараш секс. Што е многу нормално, на 18 години...

Бркај други дечки бидејќи ни ти него не го сакаш, туку тој ти е само за покажување (ти пречи што не те држи за рака, нели? Зашто, тоа, нели, е знак на заљубените...). Почни и ти да излегуваш со други луѓе, како и тој со негови.

Од вас двајца нема хаир (c) мојата чистачка.
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
248
Поени од реакции
5
ja izneveriv zenska mi a epten ja sakav i uste ja sakam i posle 3 meseci ja molev ona me odbivase mi vikase deka ne me saka deka saka drug postojano me provocirase 4e zastanese so dr maski pred mene da mu se smeskase samo da se nerviram i koga mislev deka e gotovo razbrav deka seuste me saka i deka placi za mene sekoja ve4er posle izlegovme na kafe se smirivme i sea eve veke 2 meseci se muvame ne sme smireni ama isto kako da sme sekade sme zaedno se mi kazuva itn. ama ima neso so me ma4i sekogas mi se luti za gluposti mn e ljubomorna plus majka e od ko dozna deka ja izneveriv ne i dovoluva da se gleda so mene pa se krijame celo vreme i najmnogu od se so me ma4i e sto nema doverba vo mene misli deka se gledam so dr devojki.ve molam daj te mi sovet sto da pravam,kako da ja vratam doverbata kaj nea?a navistina premnogu ja sakam i premnogu mi zna4i nesakam da ja izgubam.
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
E,doverbata ako se izgubi tesko se steknuva.Mozebi ke ti treba malku poveke vreme,no ako se boris i znaes zosto,ke uspees.Ne otkazuvaj
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
ja izneveriv zenska mi a epten ja sakav i uste ja sakam i posle 3 meseci ja molev ona me odbivase mi vikase deka ne me saka deka saka drug postojano me provocirase 4e zastanese so dr maski pred mene da mu se smeskase samo da se nerviram i koga mislev deka e gotovo razbrav deka seuste me saka i deka placi za mene sekoja ve4er posle izlegovme na kafe se smirivme i sea eve veke 2 meseci se muvame ne sme smireni ama isto kako da sme sekade sme zaedno se mi kazuva itn. ama ima neso so me ma4i sekogas mi se luti za gluposti mn e ljubomorna plus majka e od ko dozna deka ja izneveriv ne i dovoluva da se gleda so mene pa se krijame celo vreme i najmnogu od se so me ma4i e sto nema doverba vo mene misli deka se gledam so dr devojki.ve molam daj te mi sovet sto da pravam,kako da ja vratam doverbata kaj nea?a navistina premnogu ja sakam i premnogu mi zna4i nesakam da ja izgubam.
Дечкооо самиот ник ти кажува каков си :)...ова шо си го пишал е хаос од чувства!...треба да се средите и двајцата...затоа биди шмекер...Јави и се...Ако те одбива нешо по телефон...Ќе речеш ама имам еден повод сакам да те видам да ти кажам нешто...и она тогаш ќе прифати...додека ја чекаш...земи некоја ружа...не букет туку само ружа...декорирана нека биде со некоја бела лента околу неа..коа ќе дојде...ти ќе ја поклониш ружата!...Верувај...секое женско копнее за ваква романтика...убав е моментот со ружата...па напрај и го..после ќе седете на кафе...и најнормално се што си пишал на овој жолт форум особено последните редови ќе и го кажеш на нејзе...т.е. ќе си напраите муабет најискрено од дното на срцето...ако нема фидбек...
тогаш...дечко...кажи си...дека ти си чист, проба да вратиш нешто што е изгубено..не ја бидна работата пак..и ќе си речиш...јебига..
идам на друга...идам на шмек...:)...
заебана ситуација имаш...познато е она како што рекле...Штом еднаш ќе се скрши шишето полно со љубов...после колку и да го лепиш..џабе ќе биде...секогаш ќе ги забележуваш само лепенките...
но не мора да значи...еве пробај Бед Бој...и да се надеваме дека имаш супер лепак за оваа твоја ситуација...туу сум се распишал...ајт поз
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
ja izneveriv zenska mi a epten ja sakav i uste ja sakam i posle 3 meseci ja molev ona me odbivase mi vikase deka ne me saka deka saka drug postojano me provocirase 4e zastanese so dr maski pred mene da mu se smeskase samo da se nerviram i koga mislev deka e gotovo razbrav deka seuste me saka i deka placi za mene sekoja ve4er posle izlegovme na kafe se smirivme i sea eve veke 2 meseci se muvame ne sme smireni ama isto kako da sme sekade sme zaedno se mi kazuva itn. ama ima neso so me ma4i sekogas mi se luti za gluposti mn e ljubomorna plus majka e od ko dozna deka ja izneveriv ne i dovoluva da se gleda so mene pa se krijame celo vreme i najmnogu od se so me ma4i e sto nema doverba vo mene misli deka se gledam so dr devojki.ve molam daj te mi sovet sto da pravam,kako da ja vratam doverbata kaj nea?a navistina premnogu ja sakam i premnogu mi zna4i nesakam da ja izgubam.
Прво: Дефинирај што значи дека си ја „изневерил“: си имал секс со друга? Или само си залапал друга?

Второ: Зошто си го сторил тоа? Ако си бил млад и зелен и не си знаел што понатаму и си сакал да експериментираш, може да ти се земе како олеснителна околност. Но, во тој случај треба да бидеш спремен дека и девојка ти ќе го направи истото, зашто ти си поминал со нешто такво релативно лесно (т.е. не те оставила и покрај тоа). Мислам, муабетот „ја изневерив, а ептен ја сакав“ не држи, зашто ептен да си ја сакал, немало да ја изневериш (што и да значи тоа, нели).

Трето: Биди спремен дека таа плаче за сигурноста што ја има при имање дечко. Значи, ако некој ѝ пружи исто таква сигурност и/или ја убеди дека е подобар за неа од тебе (а тоа се прави со убави манири, добро облекување и однесување, цвеќиња, вечери, романтика, добар секс, итн), можеш да очекуваш дека навистина ќе те остави.



Значи: зошто таа и покрај тоа сака да е со тебе? Дали и зошто и покрај тоа што ти си пробал друга, пак сакаш да си со неа? Дали тебе ти значи што таа плаче во ноќите за тебе (дури - дали тоа е вистина? Таа ти кажала или некој трет?)? Дали нејзе ѝ значи што ти мислиш, како се чувствуваш и дека баш *ти* си тој за неа, и покрај тоа што може да го има секого што ќе го посака?...

Сите овие прашања треба да ги издискутирате вие двајца, лице во лице. И бидете тотално отворени еден кон друг, макар тоа значело дека може и да се повредите. Зашто секоја голема љубов носи со себе и големи предизвици, но само оние кои ќе се соочат со предизвиците ќе ја заслужат меѓусебната љубов.
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
248
Поени од реакции
5
nz ni samiot zs ja izneveriv ete se slu4i toa a stvarno ja sakav sakav da se uveram vo toa zatoai go storiv toa.i taa se fata si drug odkako raskinavme odea nedela ama mu se skara deka me saka mene a toj bese kako da go opisam krem bogat ubavo se oblekuva ima pari eden ton dodeka jas sum dete od ulica ne vo bukvalna smisla ama imam se pominato vo zivotot i da ja imam videno da placi za mene a i moj najdobar drugar ja ima videno da placi za mene
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
nz ni samiot zs ja izneveriv ete se slu4i toa a stvarno ja sakav sakav da se uveram vo toa zatoai go storiv toa.i taa se fata si drug odkako raskinavme odea nedela ama mu se skara deka me saka mene a toj bese kako da go opisam krem bogat ubavo se oblekuva ima pari eden ton dodeka jas sum dete od ulica ne vo bukvalna smisla ama imam se pominato vo zivotot i da ja imam videno da placi za mene a i moj najdobar drugar ja ima videno da placi za mene
Bad Boy ti samiot si znaes kolku ja sakas i posakuvas. toa go osekjas samo ti vo srceto i nikoj drug.Koga ke pravite muabet otvori gi site karti bez razlika ona dali ke go napravi istoto. Ke vidi kolku sakas da se vrati onaa doverba pred da se slucilo toa.
Za majka i problemot jas bi go resil prosto i ednostavno.:) ke otidam eden den kaj nejze na gosti(toes ti :D) i kazi i na majka i deka si ja povredil i deka toa nema povekje nikogas da se sluci i deka sakate da bidete zaedno.Prosto e. A mislam nema ona da te otera vo PM pa duri i da te izbrka od doma i toa pred nejze. Sansite se epten mali. Ali ima vrska kolku si ja opleskal pred toa zasto do sea ne navede a imase prasano nekolj pogore.

Pozz :helou:
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
248
Поени од реакции
5
abe brat i go rekov toa da i se javam na majka e da prajme muabet mi vika javi i se ako sakas da te otera upm.majka e e posebna li4nost odev kaj nea doma majka e saka se da bide po nejzino toj so i bese bivsiot se po gazot i odel na majka e ama jas obratno ne sum takov liza4 plus bogati se epten i majka e saka takov da e fin da u4i da i odi po gazot ama jas ne sum takov ne sum mn bogat temperamenten sum ne u4am so 2ki pominuvam

a toa so ja sakam ja sakav stvarno iskreno znam kako mi bese 3 meseci bez nea poludev ednostavno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom