Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
abe brat i go rekov toa da i se javam na majka e da prajme muabet mi vika javi i se ako sakas da te otera upm.majka e e posebna li4nost odev kaj nea doma majka e saka se da bide po nejzino toj so i bese bivsiot se po gazot i odel na majka e ama jas obratno ne sum takov liza4 plus bogati se epten i majka e saka takov da e fin da u4i da i odi po gazot ama jas ne sum takov ne sum mn bogat temperamenten sum ne u4am so 2ki pominuvam

a toa so ja sakam ja sakav stvarno iskreno znam kako mi bese 3 meseci bez nea poludev ednostavno

Абе бате, колку годишен си ?
За толкава мора љубовна треба малку поголемо искуство, а вака ова ми личи чиста заљубеност детска, па мајка и овој оној и она ако е некоја саглам и ќе стави на мајка и до знаење до каде може да и се меша во животот.. боже пази:nesvest:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890

Па не и е срам мајка и уште да и кажува со кого треба а со кого не, нека ја откачи таму нека си гледа своја работа.. тууу ама се нервирам вака со вакви боже пази луѓе:uvo:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
веќе на 17.18 години треба да се осамостојува, а не да ја слуша мајката...
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Па не и е срам мајка и уште да и кажува со кого треба а со кого не, нека ја откачи таму нека си гледа своја работа.. тууу ама се нервирам вака со вакви боже пази луѓе:uvo:
Ne i e sram ne gledas deka taa i nejzinito brak go rasturila,ako i bilo sram sigurno nemalo da gi postavi raboite taka.I logicno e majka i da saka da da bide fin so nea da uci i red drugi raboti.E te ocigledno ne i smetale sociajlnite razliki ,ali ima edniostavno luge koi ne preminuvaat preku nakoi raboti i tocka.Toa e karakter.I jas bi bila skepticna iskreno vo toj pogled koga bi s erabotelo za moe dete.I gi povredil custvata,i go ponizil cedoto,ja gledala kaj sto place i bila rastrevozena.I jas ne bi mu postelila crven tepih.
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
248
Поени од реакции
5
ok toa te svakam ja povrediv nevikam ne ama sea sum smenet site mozat da go zaprimetet toa i drugarite moj i nejzinite ne pija poveke alkohol go smenav ponasanjeto prestanav da pusam i mn dr raboti.ja svakam majka e ama dali znae majka e jas kolku patev po nea deka premnogu ja sakam deka se ke storam za nea i vikam da i se javam na majka e da pravam muabet onaa ne saka mi vika poloso ke naprajs

znam deka treba da se osamostojuva i jas toa i go imam re4eno ama ne ja znaes majka e brat da ja znaes 4e vidis kako e zamisli na sekoj sat i se javuva epten e dosadna i stroga onakva zena nemam videno
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
5
ок! Мојот проблем ми го кажале многу луѓе ( девојчиња ) ама јас и сам си го знам. Проблемот е у тоа што мислам дека никогаш нема да се заљубам и никогаш нема да бидам задоволен со една девојка. Така да имам желба од мењање на девојката многу често и криво ми е што ги губам како другарки а покрај тоа и многу ги повредувам!!:toe::toe:Чаре да не има некое? :smir:

Напишано од Rock'n Rose
Vaka bidejki drugarkami seuste ne e registrirana na forumov i ima problem ako moze da i pomognete.

Imam eden golem problem so nemozam nikako da go resam. Vo vrska sum skoro 10 meseci i na pocetokot se bese ok. No poslednive meseci ne e se taka kako so bese. Decko mi neznam mn e cuden ne saka da se drzime za raka koa se setame niz carsija i mn retko ispagame zaedno carsija i ako ispadneme sekogas e so nekoi drugari i nikogas nemozeme da bideme sami:nesum: .Koga kje ja otvaram temava na muabet so nego kako da ne go interesira niso vo vrska so mene, i sega neznam vejke so da napravam go tolerirav celo vreme i nekako da bide se kako so treba. Inaku nie vejke 3 god se pletkame odprven se fativme no se skaravme bidejke jas go izneveriv i posle toa se muvavme celo vreme i sega pred 10 meseca se smirivme.Jas imam 18 god a on e 21 pa ve molam pomognete mi .
епа вака јас имав врска 3 год како ти што кажуваш и искрено истото понашање го имав ама јас си знаев зошто. Затоа што веќе досадно ми беше цело време едно исто 3 години. И сакав малце повеќе со другарите да седам и да се шетам и да се заебавам едноствано пред тоа неможев асално да се опуштам цело време со неа бев.
Мој совет ти е да не се замараш да си шеташ излагаш со другарки и другари !! И прај се како да нема врска он тоа што е со другарите! По некое време ќе му текне дека му требаш и ќе те побара сам!! Како јас што напраив:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
248
Поени од реакции
5
brat ne vikaj taka deka nema da se zaljubis i jas toa go mislev i jas bev takov menuvav devojki i mu se karav ama se vljubiv i sea mi e mn tesko zatoa ne misli taka ke ti dojde vremeto ke se vljubis samo pazi oti ako iskreno sakas posle boli

brat neznaes mene kako mi e tesko epten sum vljuben jas ama nz kako da ja vratam
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
5
Brat ne vikaj taka deka nema da se zaljubis i jas toa go mislev i jas bev takov menuvav devojki i mu se karav ama se vljubiv i sea mi e mn tesko zatoa ne misli taka ke ti dojde vremeto ke se vljubis samo pazi oti ako iskreno sakas posle boli
абе брат еднаш сакав и од тогаш многу се разочарав од девојката па смирување пак ова она !!! И некако сум многу по оладен од тогаш и не се замарам, а искрено сакам да си најдам некое девојче поштено што ќе ме сака. Ако ме сака искрено све би дал за неа!! Вака брат искочи дека тие у скопје што ми се свиѓаа само за .....беа и ништо друго
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
brat ne vikaj taka deka nema da se zaljubis i jas toa go mislev i jas bev takov menuvav devojki i mu se karav ama se vljubiv i sea mi e mn tesko zatoa ne misli taka ke ti dojde vremeto ke se vljubis samo pazi oti ako iskreno sakas posle boli

brat neznaes mene kako mi e tesko epten sum vljuben jas ama nz kako da ja vratam
Хаха,е добро де па нормално дека ќе си многу вљубен чим неможеш да бидеш со неа така речено недостапна е....ко ќе почне да ти оди некоја по газот па макар и Анџелина Џоли да е ќе ти здосади ...ама коа е недостапноста во прашање се појавува предизвик...а предизвик=потреба да бидеш со саканата.

Ај бркај работа сеа
 
J

Johnny Stulic

Гостин
ок! Мојот проблем ми го кажале многу луѓе ( девојчиња ) ама јас и сам си го знам. Проблемот е у тоа што мислам дека никогаш нема да се заљубам и никогаш нема да бидам задоволен со една девојка. Така да имам желба од мењање на девојката многу често и криво ми е што ги губам како другарки а покрај тоа и многу ги повредувам!!:toe::toe:Чаре да не има некое? :smir:


епа вака јас имав врска 3 год како ти што кажуваш и искрено истото понашање го имав ама јас си знаев зошто. Затоа што веќе досадно ми беше цело време едно исто 3 години. И сакав малце повеќе со другарите да седам и да се шетам и да се заебавам едноствано пред тоа неможев асално да се опуштам цело време со неа бев.
Мој совет ти е да не се замараш да си шеташ излагаш со другарки и другари !! И прај се како да нема врска он тоа што е со другарите! По некое време ќе му текне дека му требаш и ќе те побара сам!! Како јас што напраив:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Совет имаш проблем со временска перцепција,скокни до друг подфорум овде само губиш време
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Иле.. еден совет... не се замарај бате еден ден сама ке се појави некоја ко од ведро небо и ке се заљубиш :) А за да не ги повредуваш тоа е веќе као ке им кажеш дека е више крај и слично :)
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
ај глеам сите тука бараат совети , па да се надевам дека и мене ќе ми пуштите некој совет:)
Незнам од кај да почнам ама некако слабо ми иде на љубовен план, ја божем нешто се занесувам вистинска љубов ова она ама некако не иде... никако не можам да се заљубам бре... пред некој 3-4 недели некој чудни работи ми се случуваа у глава бев онака хепи без некоја прицина цело време мислев на една цура и таман кога помислив дека сум се заљубил си викам браво бре само така продужи и так нема ништо... абе ништо ладен ко лед... ни чуства ни пеперутки у стомак(а и така ги немаше) абе ништо испари онака... и се разочарав...
и сега незнам мме неможам бре да се заљубам ... луѓе дај помагајте кажете ми дали за мене има спас или не ?!? :toe:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Слобо шмекај ги појќе девојките.....ќе најдеш некоја сигурно, се во свое време:wink:.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ај глеам сите тука бараат совети , па да се надевам дека и мене ќе ми пуштите некој совет:)
Незнам од кај да почнам ама некако слабо ми иде на љубовен план, ја божем нешто се занесувам вистинска љубов ова она ама некако не иде... никако не можам да се заљубам бре... пред некој 3-4 недели некој чудни работи ми се случуваа у глава бев онака хепи без некоја прицина цело време мислев на една цура и таман кога помислив дека сум се заљубил си викам браво бре само така продужи и так нема ништо... абе ништо ладен ко лед... ни чуства ни пеперутки у стомак(а и така ги немаше) абе ништо испари онака... и се разочарав...
и сега незнам мме неможам бре да се заљубам ... луѓе дај помагајте кажете ми дали за мене има спас или не ?!? :toe:

Без секирање, ќе дојде љубовта кога најмалку ќе очекуваш...Не е нешто за што треба да се брза или со сила да се праи па затоа мој совет ти е ,само лагано,зезај се, искачај, лудувај а тоа што треба да се случи ќе си дојде само по себе....

Не одлучуваш ти дали ќе се заљубиш во некоја девојка...Срцето ќе ти каже кога ќе дојде време за тоа а дотогаш биди ми поздравен....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom