Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Имат една шо се САКАМЕ одредени денови после 8 навечер ТАЈНО на едно место :) а пред други било каде да сме ‘‘не се ни знаеме‘‘...чаре? хех
очигледно не е до тебе...
до неа е...

дај кажи околности...
т.е. шо ќе ни кажвиш, напрај си муабет со нејзе, па ќе се разберите... (се надевам :))
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
очигледно не е до тебе...
до неа е...

дај кажи околности...
т.е. шо ќе ни кажвиш, напрај си муабет со нејзе, па ќе се разберите... (се надевам :))
Зошто до неа? Ти Мартин си праел со неа муабет на таа тема? претпоставувам не? Во случај да ти е убаво на тој начин, продолжи си понатаму така. Но во случај да сакаш да имате нешто повеќе, едноставно кажи и , сигурна сум дека и таа размислува на таа тема:pipi:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Зошто до неа? Ти Мартин си праел со неа муабет на таа тема? претпоставувам не? Во случај да ти е убаво на тој начин, продолжи си понатаму така. Но во случај да сакаш да имате нешто повеќе, едноставно кажи и , сигурна сум дека и таа размислува на таа тема:pipi:
па штом прашува за чаре... значи сака да се знаат и пред 8 и пред други...
шо значи да е до него би дознал цел охрид...
значи до неа е :helou:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
па штом прашува за чаре... значи сака да се знаат и пред 8 и пред други...
шо значи да е до него би дознал цел охрид...
значи до неа е :helou:
Оти бе секогаш е до девојката. Он пробал да разговара, освен да прави нешто друго со неа?:pipi:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Оти бе секогаш е до девојката. Он пробал да разговара, освен да прави нешто друго со неа?:pipi:
ама еци ќе ти се качам горе и ќе те истепам :pos:
и јас истото му го реков...
еве...
т.е. шо ќе ни кажвиш, напрај си муабет со нејзе, па ќе се разберите... (се надевам :))
а тоа дека е до девојката...шом пишал овде да бара совет значи до неа е !(извичник)
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Vaka bidejki drugarkami seuste ne e registrirana na forumov i ima problem ako moze da i pomognete.

Imam eden golem problem so nemozam nikako da go resam. Vo vrska sum skoro 10 meseci i na pocetokot se bese ok. No poslednive meseci ne e se taka kako so bese. Decko mi neznam mn e cuden ne saka da se drzime za raka koa se setame niz carsija i mn retko ispagame zaedno carsija i ako ispadneme sekogas e so nekoi drugari i nikogas nemozeme da bideme sami:nesum: .Koga kje ja otvaram temava na muabet so nego kako da ne go interesira niso vo vrska so mene, i sega neznam vejke so da napravam go tolerirav celo vreme i nekako da bide se kako so treba. Inaku nie vejke 3 god se pletkame odprven se fativme no se skaravme bidejke jas go izneveriv i posle toa se muvavme celo vreme i sega pred 10 meseca se smirivme.Jas imam 18 god a on e 21 pa ve molam pomognete mi .
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
3 години...
21 година...
Да не му здосадила? :kesa:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.139
Девојко, искрено изгледа ти враќа затоа што си го изварала во минатото.
Или затоа што не му даваш му си станата досадна.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Vaka bidejki drugarkami seuste ne e registrirana na forumov i ima problem ako moze da i pomognete.

Imam eden golem problem so nemozam nikako da go resam. Vo vrska sum skoro 10 meseci i na pocetokot se bese ok. No poslednive meseci ne e se taka kako so bese. Decko mi neznam mn e cuden ne saka da se drzime za raka koa se setame niz carsija i mn retko ispagame zaedno carsija i ako ispadneme sekogas e so nekoi drugari i nikogas nemozeme da bideme sami:nesum: .Koga kje ja otvaram temava na muabet so nego kako da ne go interesira niso vo vrska so mene, i sega neznam vejke so da napravam go tolerirav celo vreme i nekako da bide se kako so treba. Inaku nie vejke 3 god se pletkame odprven se fativme no se skaravme bidejke jas go izneveriv i posle toa se muvavme celo vreme i sega pred 10 meseca se smirivme.Jas imam 18 god a on e 21 pa ve molam pomognete mi .
RockNRose остај ги овие што зборат, има едноставно решение направи го љубоморен збори и со други машки ваљда имаш додворувачи, барем пробај, вака не е лесно кога ќе помислиш ама ако е љубоморен значи се прави мутав малце, може и тоа да се случи некогаш машко да глуми дека не и обрнува внимание на девојка му. Ако не е љубоморен
значи не му е гајле веќе и ќе те остави, а ако продолжува со такво понашање just dump him. Ќе најдеш некој подобар од него и толку.
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
RockNRose остај ги овие што зборат, има едноставно решение направи го љубоморен збори и со други машки ваљда имаш додворувачи, барем пробај, вака не е лесно кога ќе помислиш ама ако е љубоморен значи се прави мутав малце, може и тоа да се случи некогаш машко да глуми дека не и обрнува внимание на девојка му. Ако не е љубоморен
значи не му е гајле веќе и ќе те остави, а ако продолжува со такво понашање just dump him. Ќе најдеш некој подобар од него и толку.
Не се согласувам. Ако на дечково толку му е смачено (што очигледно е така) може ова само да го употреби како причина и да има веќе зошто да стави крај. И нема логика некој да се прави зорле мутав. Можеби стварно му е смачено. Чим веќе другарка ти неколку пати пробала да зборува со него, а тој не сака, треба таа да свати колку е саатот. Не сакам да звучам песимистички, но според ова што го прочитав погоре, очигледно е дека не сака повеќе да бидат заедно, само не знае уште како да го направи тоа, и ќе ја искористи првата прилика што ќе му се укаже. Ќе има причина зошто се скарале, а на крај, другарка ти ќе испадне таа што е крива, таа што ја упропастила врската.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Vaka bidejki drugarkami seuste ne e registrirana na forumov i ima problem ako moze da i pomognete.

Imam eden golem problem so nemozam nikako da go resam. Vo vrska sum skoro 10 meseci i na pocetokot se bese ok. No poslednive meseci ne e se taka kako so bese. Decko mi neznam mn e cuden ne saka da se drzime za raka koa se setame niz carsija i mn retko ispagame zaedno carsija i ako ispadneme sekogas e so nekoi drugari i nikogas nemozeme da bideme sami:nesum: .Koga kje ja otvaram temava na muabet so nego kako da ne go interesira niso vo vrska so mene, i sega neznam vejke so da napravam go tolerirav celo vreme i nekako da bide se kako so treba. Inaku nie vejke 3 god se pletkame odprven se fativme no se skaravme bidejke jas go izneveriv i posle toa se muvavme celo vreme i sega pred 10 meseca se smirivme.Jas imam 18 god a on e 21 pa ve molam pomognete mi .
Можда е време да се помири со тоа дека не го интересира повеќе (му станала досадна, си нашол/се заљубил у друга , се здебелила па му е грда итн).
Да, такви ствари се дешаваат, особено кога си со некој од 15 години.

Најдобро би проценила дали е така, ако му каже дека е незадоволна и дека ако останат нештата исти, ќе ја прекине врската.
Па, ако типот рамнодушно ја прифати веста и не покаже желба за да се подобрат стварите, тогаш стварно немаат што да бараат еден со друг.

Уствари, може она и да остане со него и покрај тоа, ако и е толку мерак. Али, нека си се помири со тоа дека му значи исто ко ретките планктонски врсти у Маурициус, т.е ич. И дека на крајот ипак ќе ја откачи.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Нека свати дека ако он неќе да збори крај е... само чека да напраи она глупост за да не искочи без везе раскинуење туку она да е крива... или па другарка ти не му дава :smir: му се ебит можда на човекот...
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Ova mi mirisa na kraj....neke da ja drzai za raka zasto saka da bide pretastaven pred eterot kako single,ne mu se praj muabet ne e skoncentriran zasto ne go interesira poveke dugarkatati,ne izleguva so nea sam zasto ne custvuva potreba da bide sam so neze,nema nesto sto go ispolnuva vointimata so nea,verovatno samo sexot igra uloga....i toa za brzo ke se resi dodeka ne ja zameni so druga..pocesno e da zavrsat i stavat tocka ,odkolku da si davaat lazni nadezi deka vrskata ke ja spasat od mrtvite.

Ocigledno nesto puknalo megu niv i ne gledam pricina zosto bi go lepele toa,koga toj ne e zainteresiran.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom