Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
имам и јас проблемче едно..Си имам(в) девојче супер..Лепотица си ја сакав ама невидена смекерка..Се смека на сите страни и на крај пак сум јас крив,па ако има некој со слично искуство нека каже лек..Ама она е тип што се шмека а не праи ништо..:vozbud:
пс. да се разбира дека ја сакм иначе не би го пишувал ова :smir:
Одјеби ја 5-6 дена, види како ке реагира. Па доколку ме послушаш :) пиши овде како реагирала.

Ако не ни го приметила тоа, остави ја, џабе само ке се мачиш.

А, доколку се деси она другоно.. уживај :)
 
С

Сатори

Гостин
имам и јас проблемче едно..Си имам(в) девојче супер..Лепотица си ја сакав ама невидена смекерка..Се смека на сите страни и на крај пак сум јас крив,па ако има некој со слично искуство нека каже лек..Ама она е тип што се шмека а не праи ништо..:vozbud:
пс. да се разбира дека ја сакм иначе не би го пишувал ова :smir:
Да те утешам веднаш на старт, таквиот тип на девојки никогаш нема да се смени, ако си болно љубоморен и посесивен не е за тебе.
Секако, кога ќе се заљубат/ме се зезаме наоколу со пријатели, но, никогаш, ама баш никогаш нема да направиме нешто настрана ако вистински ни значи човекот, дури ни да станува збор за Колин Фарел.
Докажано лично кај мене.:smir:

Ако сакаш евентуално да намали со зезањето, само кажи и, ќе те послуша, верувај, нема да ја изгуби искрата, но ќе биде подистанцирана.
Секако, ова е хипотеза дека девојката е заљубена во тебе, ако не, најверојатно те изварала до сега.:toe:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
имам и јас проблемче едно..Си имам(в) девојче супер..Лепотица си ја сакав ама невидена смекерка..Се смека на сите страни и на крај пак сум јас крив,па ако има некој со слично искуство нека каже лек..Ама она е тип што се шмека а не праи ништо..:vozbud:
пс. да се разбира дека ја сакм иначе не би го пишувал ова :smir:
Друже, јас на твое место најпрвин би седнал со типката и би и кажал тоа нејзиното шмекање дека ми смета (претпоставувам дека имате правено муабет за тоа). Одкако ќе најдете "НЗС" (ако воопшто најдете), види како би се одвивале работите... Доколку све испадне како што треба... фурај си со типката... а доколку продолжи истиот филм ондак јас на твое место би раскинал. Не вреди да се мачиш за некоја која дозволува да се нервираш.
Сеа малце да се испапучарам... Има некои девојчиња, такви се... слатки, мили, моеш на раат да направиш муабет... да ти е мерак да идеш со таква, а не некоја... опнала штикли, тесни фармерки, ги дигнала цицките до врат (и уз пут стаила потпунки или како се викаат), стаила 3 кила шминка и се радува што мушките се палат на неа... ваква типка среди ја у кревет и фрли ја, па она нека си ја лупа главата од ѕид (нека ми простат некои ако се пронаоѓаат тука). Бидејки ти ја знаеш најдобро, одчучи со ти што ќе правиш... само имај у предвид дека љубовта треба да значи нешто што те прави среќен, а не нешто што те тера да се нервираш и мачиш.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Јас имам еден проблем,вчера раскинав сериозна врска долга две години поради тоа што партнерот од мене бараше да живеам живот на калуѓерка.Се лутеше кога и да посакав да одам чаршија со другарки,се лутеше ако застанев со некое машко МАКАР и тоа што беше само мој школски другар ете не кизнеј колку.Значи без да раскажувам случки,беше премногу љубоморен и себичен спрема мене.Вчера раскинавме,не го барам,нема ни тој да ме побара премногу е горделив на секоја наша кавга јас сум попуштала.Дали згрешив што раскинав?


pa od kaj znaes dali toj nea ne ja pocituval.. toj toa mozi go pravel od ljubov i od nekoj vid na ljubomora i nesigurnost.. brakot e sosema razlicna rabota od vrska vo brakot nema ljubomora nema so ovaj zastana so onaj zastana ednostavno partnerite pocnuvaat da sozrevaat na nekoj nacin i ne im e bitno toa dali ce izlezi vcarsija na kafe ili da pojdi kaj drugarka ili drugar na gosti.. ednostavno koga si vo brak pocnuvas da prajs za samiot sebesi da rabotis i da obezbedis idnina na nekoj so treba da se pojavi na svet..
е заради ова болдираното мислам дека не ја почитувал и сигурно тоа не го правел од љубов туку ова е претерана љубомора,барем како што пиша девојжето така,јас го сватив како љубомора.а тој како дечко бил со ова понашање верувај дека нема да се смени ни по свадба:smir:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Здраво на сите. јас сум нов на форумов и барм да ми помогнете со некој совет..
мозеби ова е нејглупото нешто сто сте го слуснале мегутоа сепак ке побарам помос...ми се свигја една девојка но проблемот е во тоа што ја знам само преку мсн а и ја имам видено неколку пати ...сега чувствувам дека сум залубен во неа па незнам што да превземам за да ја имам:kesa::kesa::kesa:
Излезете,запознајте се во живо..сигурно нема да направиш да се заљуби во тебе само преку мсн :)
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Јас имам исти проблем со ivica21,ама проблемот кај мене е што се близначки а незнам која да ја фатам ај малце хелп
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Јас имам исти проблем со ivica21,ама проблемот кај мене е што се близначки а незнам која да ја фатам ај малце хелп
Интересно :)
Значи ти се допаѓаат, убави се на изглед ама сигурно имаат различни карактери. Не може и во тоа да се исти со сигурност.
Е сега разграничи си која повеќе ти се допаѓа внатрешно и неа додворувај и се.
Ама не се играј со нив и немој да ги мешаш да не си добиеш клоца и од двете :icon_lol:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Nie so devojkata sme vo pauza toa najpovejke me nervira ama toa bese nejzino pravo zosto sekogas koga ke se zaljubam, mi se desavaaat problemi, lujgeto se bes custva definitivno i neznam dali ke mozam da ja prebolam, kako mozi da bide covek bescustvitelen????????????????????????:uvo:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Nie so devojkata sme vo pauza toa najpovejke me nervira ama toa bese nejzino pravo zosto sekogas koga ke se zaljubam, mi se desavaaat problemi, lujgeto se bes custva definitivno i neznam dali ke mozam da ja prebolam, kako mozi da bide covek bescustvitelen????????????????????????:uvo:
Гледај од девојката како е бесчуствителна и учи..:) Сигурно ќе научиш. :)
 
Член од
10 јули 2007
Мислења
102
Поени од реакции
0
Vake sea , zenskata od drugar mi predlozi da se sobiramo take radi reda bez da doznae on. btw nego go cenim a ona e mn jaka so da praem :nesvest:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Vake sea , zenskata od drugar mi predlozi da se sobiramo take radi reda bez da doznae on. btw nego go cenim a ona e mn jaka so da praem :nesvest:
Женската на другар ти е дрољика и треба тоа да му го кажеш на другар ти што ти предложила.
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Vake sea , zenskata od drugar mi predlozi da se sobiramo take radi reda bez da doznae on. btw nego go cenim a ona e mn jaka so da praem :nesvest:
Кажи му дека има такви намери. Можда те користи во нејзини цели, против него. Ако ти е добар, планирај дека ќе наебеш со него, ако напраиш нешто. :) :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom