Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Колку е тешка? Има над 100:pos2:?
Шала за страна. Ја знаеш, не ја знаеш? Колкава е? Објасни нешто де да знаеме што да ти кажеме.
а па ти не дудлај на туѓи женски....

па симињај љвезди... биди фин ама не и лигав и сето тоа
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Следно, на девојката не и е до тебе, ама те чува како резерва. Си дала себеси еден месец за да види дали ќе најде подобра прилика.

Отпиши, иди на следна,
Se nadevam ne ste idele dosta vreme.A prasaj ja da ne si ima nekoj problem ona sto ti go rekla toa :P.

Pametno ti rece anastazija.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Се скаравме пред 2 недели со женска ми. И фчера се смувавме. Следно...

Девојкава сака да види како ќе и биде без мене, уствари да дознае што вистински чуствува за мене? и тоа по логика му доаѓа пауза...Али таа тоа го замислува како појќе од месец...Некој коментар?... Збунети сме...масовно на цело село!
И јас бев во ваква криза. И јас се слагам со Анастазија. Не е решението тоа да не се гледате.
Во некои случаи е добро да се направи пауза ама до 2-3 недели најмногу. Таа ако те сака ке неможе 1 ден да издржи без тебе а не цел месец.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ke si ja citiram nasata narodna pesn teska bese nasata razdelba posle 4.7 godini jas i mojata sakana raskinuvame probav se sto sto bese moznost i nema sansa samo edno mi e krivgo sto ne saka da mi kaze sto e problemot dali nekoj moze da ti raskine bez pricina kako sto toa mene mi se sluci sakam mislenja i pomos okolu ova ve molam
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Се скаравме пред 2 недели со женска ми. И фчера се смувавме. Следно...

Девојкава сака да види како ќе и биде без мене, уствари да дознае што вистински чуствува за мене? и тоа по логика му доаѓа пауза...Али таа тоа го замислува како појќе од месец...Некој коментар?... Збунети сме...масовно на цело село!
Вака сеа...бев во таква ситуација.:)
Немој да трчаш и да се лигавиш по неа! Прво и основно!
Почни да фураш 300 на саат, да не те боли кур за ништо, или барем глуми дека е така...
Не и се јавувај ти прв, ако она не те побара или не ти пише смс и сл.
Најди некоја да тепаш време со неа, ама...да не те разберат.:) Полесно е верувај, за тебе е полесно...
Кај мене поминаа два месеци така. Таа ме побара и побара да ми се врати.:) Еве, уште сме заедно.:)
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
има една тешка типка... и фрлив око.. ама незнам шо да и кажам.. останав без зборои... ај хелп троа
..Што сеа треба да подразберемо под тешка? не се дава..или? се знаете? не се знаете? дај поише!!! :pipi:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
има една тешка типка... и фрлив око.. ама незнам шо да и кажам.. останав без зборои... ај хелп троа
Тешка трансерка осеќам :pos:. Ок само едно ќе ти кажам ако и прозбориш пробај не изгледај ко срамежлив да си, можеш и малце да ја зафркаваш (само не претерувај) за да ја предизвикаш за да биде таа која што ќе и биде малце понепријатно од тебе. И ако ептен убава не и давај комплименти премногу пошто такви женски знаат веќе дека се убави, згодни еtc etc. И не се согласувај со се и сешто со неа.
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
111
Поени од реакции
0
Ај И ја да побарам совет сеа ... Мнг сакам едно дете ... се допишуевме на мсн , ово оно , се зезавме , си праевме планови за у иднина ... и случајно скрши нога и у болница отиде ... го посетив и тоаш се запознавме и уште толку го засакав ... коа си дојде од болница беше нерасположен ... незнам какво е чувството , никад не сум била у болница за да знам после како е и едно 2 недели ич не пишуевме на мсн ... сеа онака почнафме по малце али ипак не е ко порано а иначе уште пред да скрши нога се договоривме дека ќе се фатиме па ако иде иде ако не , здравје ... и незнам шо да праам сеа , дали да го чекам да оздрави па да излеземе и да напраиме нешо или ... ? :salut:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ај И ја да побарам совет сеа ... Мнг сакам едно дете ... се допишуевме на мсн , ово оно , се зезавме , си праевме планови за у иднина ... и случајно скрши нога и у болница отиде ... го посетив и тоаш се запознавме и уште толку го засакав ... коа си дојде од болница беше нерасположен ... незнам какво е чувството , никад не сум била у болница за да знам после како е и едно 2 недели ич не пишуевме на мсн ... сеа онака почнафме по малце али ипак не е ко порано а иначе уште пред да скрши нога се договоривме дека ќе се фатиме па ако иде иде ако не , здравје ... и незнам шо да праам сеа , дали да го чекам да оздрави па да излеземе и да напраиме нешо или ... ? :salut:
Прво кажи ми колку години имаш?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Ај И ја да побарам совет сеа ... Мнг сакам едно дете ... се допишуевме на мсн , ово оно , се зезавме , си праевме планови за у иднина ... и случајно скрши нога и у болница отиде ... го посетив и тоаш се запознавме и уште толку го засакав ... коа си дојде од болница беше нерасположен ... незнам какво е чувството , никад не сум била у болница за да знам после како е и едно 2 недели ич не пишуевме на мсн ... сеа онака почнафме по малце али ипак не е ко порано а иначе уште пред да скрши нога се договоривме дека ќе се фатиме па ако иде иде ако не , здравје ... и незнам шо да праам сеа , дали да го чекам да оздрави па да излеземе и да напраиме нешо или ... ? :salut:



:nesvest::nesvest: Како бе сте се договориле дека ќе се фатите? За што ќе се фатите????
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
15 Ипол :salut:
Ок на оваа возраст мислам дека веќе нема такви договори за фаќање, обично до 6-7 одд се тие детски работи, нема везе. Па поштено прашај го преку мсн зошто прекинал да зборува толку често со тебе, ок немора преку мсн можеш и во живо.

А исто така тука е можно и да не те свиѓа типот па држи дистанца.
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
15 Ипол :salut:

А да почекаш уште некоја година ... ?:helou:
Или пак ако не ти се чека, ќе мора да го почекаш да оздрави па ќе си излезете, може да му предложиш да се прошетате и сл. Па што ќе биде ќе биде ..:smir:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Намали го фонтот,пишувај како сите останати!
Во спротивно се ќе иде во аут.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom